IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта и телесната инвалидност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта и телесната инвалидност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Прашање: Би биле ли со личност која е инвалид?
Одговор Гласови Статистика
2 [12,50%]
3 [18,75%]
0 [0,00%]
11 [68,75%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
CvetCence26 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CvetCence26 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 12:29
Со овој наш балкански менталитет тешко дека ке успее таа врска, ко прво ние живееме за народ не за себе и одма ќе пречи мислењето од друштвото ,ко второ родителите нема да дозволат на една здрава особа да биде со лице со инвалидска количка што е нормално секој родител си посакува се најдобро за неговото дете ,така ние македонците посебно сеуште немаме Желудник за овие работи .
Кон врв
CvetCence26 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CvetCence26 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 12:30
Супер е темава БРАВО!
Кон врв
red mari Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај red mari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 13:18
Ja citam temava i se cudam,znam deka e cudno,invalid so zdrav covek ama ima i takvi slucai sto i mi e milo.Jas sum invalidno lice i imam soprug koj e zdrav,i imame zdrava prava kerkicka,i me ima prifateno takva kako sto sum i sme srekni zaedno,sredinata na toa se cudi kako moze kako i vie,ama jas toa go vikam ljubov.I vo nasata vrska se mesaa za da se razdelime,za da ne bideme zaedno,megutoa eve nie veke 9 god sme zaedno,i nisto ne se promenilo vo nasata ljubov a nitu vo brakot.I funkcionirame normalno kako site.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 19:50
Originally posted by red mari red mari напиша:

Ja citam temava i se cudam,znam deka e cudno,invalid so zdrav covek ama ima i takvi slucai sto i mi e milo.Jas sum invalidno lice i imam soprug koj e zdrav,i imame zdrava prava kerkicka,i me ima prifateno takva kako sto sum i sme srekni zaedno,sredinata na toa se cudi kako moze kako i vie,ama jas toa go vikam ljubov.I vo nasata vrska se mesaa za da se razdelime,za da ne bideme zaedno,megutoa eve nie veke 9 god sme zaedno,i nisto ne se promenilo vo nasata ljubov a nitu vo brakot.I funkcionirame normalno kako site.


........ аплауз ...... големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

само ќе искоментирам дека ми е мило, што сеуште постојат луѓе што го ценат внатрешното, а не надворешното нешто !!! среќаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.