IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Генерациски јаз во семејството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Генерациски јаз во семејството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 13:55
Bas na toa i mislev
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 14:37
Sega sme vo "faza" koga TIE se "popametni" od mene
Malku poveke se nategame,se ubeduvame,..se dokazuvame
malku poveke i se raspravame....ako e toa jaz...togash..DA
odgovorot moj e DA...ima  jaz i sekogash ke postoi.
Chudno kako koga bea pomali mislev deka odime i razmisluvame
isto.....


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 15:00
живееме во различни светови  и затоа сме си чудни едни на другите и честопати не се разбираме ...  и понекогаш забораваме дека учењето едни од други е двонасочно т.е.  не сме ние најпаметните по дефаулт .... а тек семејствата каде активно заедно живеат три генерации ... вистински ТЕТРИС среќа
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 22:42
... znam deka teorijata i praksata se razmenuvaat nekade... mene me ucea deka sobata treba da ti e uredna...alishtata vo plakar zakaceni na zakacalka... startkite vo plakar... da gi pozdravuvash povozrasnite...da stanuvash vo avtobus (koga dojdov na fakultet vo skopje, oti nie vo Veles si nemamvme gradski prevozголема%20насмевка)...  jas kako roditel... sakav i moite deca da go naucat istoto... i kako mali go znaeja toa... sega... koga ke podrecam za neshto... nasmeano me gushkaat i onaka na majtap mi vikaat- ajde stara... toa e demode... me cudi otkoga urednosta, vospitanieto e demode... ako e toa jaz na generaciite...mene ne mi se dopagja...изненадување....
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 05:23
Имав период од 6 месеци кога живеевме јас,татко ми и дедо ми!
Јас во моите дваесетти,татко ми во неговите педесетти,дедо ми во неговите доцни седумдесетти!
Чудно беше...некогаш убаво,некогаш напнато!
Беше и смешно...седнати на ручек...дедо ми претходно гледал вести...ама половина реченица не ја ни слушнал...па ме убедува во нешто!
Јас велам:Дедоооо...не е така!
Не попуштав...кога сум во право...нема шанси...па татко ми ме "шутираше" под маса за да запрам!
Трпеливоста е она што не држеше заедно!
И многу гушкање!


Изменето од Irenica - 03.Октомври.2008 во 05:27
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.