IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Имам проблем со компјутерот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Имам проблем со компјутерот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Имам проблем со компјутерот
    Испратена: 01.Јануари.2008 во 21:31
Pa ukluci nekoj antivirus da ti go procisti
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 21:30
avast инсталираше ок е за неа намигнување

ако има повторно пропблем може да се обрати и не само она туку било којсреќа
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 11:35
NE ZNAM SAMO MI KAZAA KAKOI DA INSTALIRAM I TAKOV INSTALIRAV A KAKOV E NE ZNAM
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 08:24
nina1 ako sakas d mi objasnes, kakov antivirus ste kupile za kakov komputer konfiguracija, dali ste zadovolna so nego, kolku mb saka, koga pravi scan na kolku mb kolku vreme zemva.задоволствосреќаголема%20насмевка  
vrtyuwged
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 22:57
трепкање за добро да ви функционира вашишиот комјутер секогаш треба да имате амнтивирусен според вашата конфигурација...

пиши па ке прдложиме нештонамигнување

Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 19:53
hahah daj ko taka napravi i za mene nekoj antivirus???
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2007 во 15:42

Ok нема потреба веќе да ве прашувам затоа што си напрајв анитвирус и немам никаков проблем

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2007 во 15:24
антивирус и формат ја незнам што го тупитенамигнување

Изменето од SeXY - 31.Октомври.2007 во 15:24
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 09:00
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by kristofer kristofer напиша:

nina i jas imam isti problem pa ajde da pocekame sto  drugi sovet ke ni dade brza i da go pravime, brza je tolku brza si mislam 100% ke ni pomogne nas so sovet.задоволствосреќаголема%20насмевка
,....molim lepo ,...jas ubavo vi kazav,......pobarajte i vtoro milsenje,.......jas moeto go kazav,...e,sega,...ushte mozam da kazam deka,...treba, po pravilo destilirana voda,...oti taa, ne e elektro sprovodliva,..намигнување
blagodaram za sovetot brza toj je dobar, samo imam eden mal problem, ne mozam da najdam destilirana voda, ako imas nekoje sise pa ajde pusti mi, pari ke ti borcam, pa i jas ke ti napravam nekoja besplatna usluga i ke sme taman.задоволствоголемо%20гушкањетрепкањенамигнувањесреќаголема%20насмевка   
vrtyuwged
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 20:11
Pa znam deka ima skrien virus mi pokazhuva alert i nesho PC nina ne go razbiram i ednash pred da trgnam na odmor go 4istev kompjuterot od problemi i koga se vrakjam surfam i mi pishuvam imate skrien virus i zatoa znam
Кон врв
nupetname Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nupetname Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 01:36
abe a od kaj znaes deka imas ''virus skrien'' plus toa ? aj pisi i imeto ako znaes pa posle moze da praime muabet okolu cistenje

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 23:46
Originally posted by anakin anakin напиша:

probaj so fen da ja grees RAM memorijata da se stvoti tempretura okolu 40 C a so kombinacija so nekoj antibiotik virusite sami uginuvat тага



ma ,...ne go slushaj bratot,nino,...pojma nema toj,...znachi ,..vaka,....pred da go izvadish komp....od kada,...ke ja zagreesh dobro rernata na 220 stepeni,....i otkako dobro ke go istresesh .... ke go stavish da se peche okolu 25 min,...samo ,vnimavaj!!,...mora da bide zagreana rernata,...inache ,...ako go stavish prerano,...virusite(koishto ja preziveale kupkata),...ke se adaptiraat postepeno,...i nema da ima nikakov efekt,...duri i polosho,..bidejki i tie pamtat kako slonovi (pa i tie se najmali,..slonot najgolem),....i ako i eden ostane ziv,...posle mamata ke mu ja ..., ........na kompjterot,....od osveta,..

..........kakov fen,..kakvi bakrachi be,brat?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 16:53

Originally posted by nina1 nina1 напиша:

Имам проблем со компјутерот има некој скриен вирус па сакам да го очистам ама не знам па некој од вас ако знае нека ми пише овде за да го очистам компјутерот

 
Ви благодарам однапред


паа стави си антивирусен спрема твојата конфигурација на компјутерот што ги имаш или истиот форматирај го , нема друго решение среќа

пс. анакин увек ме изненадуе со  досеткиве голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање


Изменето од SeXY - 27.Октомври.2007 во 16:54
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 15:32
Originally posted by kristofer kristofer напиша:

nina i jas imam isti problem pa ajde da pocekame sto  drugi sovet ke ni dade brza i da go pravime, brza je tolku brza si mislam 100% ke ni pomogne nas so sovet.задоволствосреќаголема%20насмевка
,....molim lepo ,...jas ubavo vi kazav,......pobarajte i vtoro milsenje,.......jas moeto go kazav,...e,sega,...ushte mozam da kazam deka,...treba, po pravilo destilirana voda,...oti taa, ne e elektro sprovodliva,..намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.