IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Имам проблем со компјутерот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Имам проблем со компјутерот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Имам проблем со компјутерот
    Испратена: 26.Октомври.2007 во 11:42

Имам проблем со компјутерот има некој скриен вирус па сакам да го очистам ама не знам па некој од вас ако знае нека ми пише овде за да го очистам компјутерот

 
Ви благодарам однапред
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 13:32
nino,....ke ja napolnish kadata so voda ,(meka treba da e,...za da ne predizvika k*rcshlus),....i ke go potopish kompjuterot za edno 45 min (za da se udavat....virusite),....potoa ke go isushish,...na balkon,....i ako toa ne ti pomogne,....pobaraj od drug ,..,...vtoro mislenje!

ama,ke mi bide milo ,...ako jas ti pomognav!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 18:20

BOZHE FALA ZA POMOSHTA AMA OVA NE E POMOSH OVA SE GLUPOSTI I KAKO PRVO AKO KOMPJUTEROT GO STAJSH U KADA TOJ E SE RASIPE.

Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 01:42

dobro je toa brza ali mi je mnogu zal da gi udavam, si se slozuvame mnogu dobro ako naucat sto sakam da mu pravam lele majko nema ni da vidis pa ni da go pustis komputerot, posle kako ke citiram na forumot so tebe da mi dades drugi sovet, ako bi mozela da mi dades drugi sovet. jas se uste ne mozam de se iznasmejam da izlezam otuka pred da napravam nekoje cudo vo gakite.задоволствосреќаголема%20насмевка

vrtyuwged
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 01:45
nina i jas imam isti problem pa ajde da pocekame sto  drugi sovet ke ni dade brza i da go pravime, brza je tolku brza si mislam 100% ke ni pomogne nas so sovet.задоволствосреќаголема%20насмевка
vrtyuwged
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 02:49
За каков проблем се работи, кажи ги симптомите. Дали си сигурна дека е вирус во прашање.
ако е вирус тогаш пробај го ова
1. Антивирус со комплетно скенирање (препорачувам, касперски, нортон корпорејт, НОД32, или аваст) што најдете
2. Антиспајвер, комплетно скенирање (на пр. спајвер доктор) никако не препорачувам AD-AWARE, ништо не наоѓа
3. Registry mechanic, комплетно ги регенерира и поправа регистрите.
После овие три операции комјутерот ке ви лета, ако не успее, се знае, формат па нова инсталација на windows

Ако ви требаат повеќе информации, слободно пишете ЛП, и ке ви одговорам каде кои програми да симнете и тн.

Изменето од Ateist - 27.Октомври.2007 во 02:54
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 03:03
probaj so fen da ja grees RAM memorijata da se stvoti tempretura okolu 40 C a so kombinacija so nekoj antibiotik virusite sami uginuvat тага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 15:32
Originally posted by kristofer kristofer напиша:

nina i jas imam isti problem pa ajde da pocekame sto  drugi sovet ke ni dade brza i da go pravime, brza je tolku brza si mislam 100% ke ni pomogne nas so sovet.задоволствосреќаголема%20насмевка
,....molim lepo ,...jas ubavo vi kazav,......pobarajte i vtoro milsenje,.......jas moeto go kazav,...e,sega,...ushte mozam da kazam deka,...treba, po pravilo destilirana voda,...oti taa, ne e elektro sprovodliva,..намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 16:53

Originally posted by nina1 nina1 напиша:

Имам проблем со компјутерот има некој скриен вирус па сакам да го очистам ама не знам па некој од вас ако знае нека ми пише овде за да го очистам компјутерот

 
Ви благодарам однапред


паа стави си антивирусен спрема твојата конфигурација на компјутерот што ги имаш или истиот форматирај го , нема друго решение среќа

пс. анакин увек ме изненадуе со  досеткиве голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање


Изменето од SeXY - 27.Октомври.2007 во 16:54
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 23:46
Originally posted by anakin anakin напиша:

probaj so fen da ja grees RAM memorijata da se stvoti tempretura okolu 40 C a so kombinacija so nekoj antibiotik virusite sami uginuvat тага



ma ,...ne go slushaj bratot,nino,...pojma nema toj,...znachi ,..vaka,....pred da go izvadish komp....od kada,...ke ja zagreesh dobro rernata na 220 stepeni,....i otkako dobro ke go istresesh .... ke go stavish da se peche okolu 25 min,...samo ,vnimavaj!!,...mora da bide zagreana rernata,...inache ,...ako go stavish prerano,...virusite(koishto ja preziveale kupkata),...ke se adaptiraat postepeno,...i nema da ima nikakov efekt,...duri i polosho,..bidejki i tie pamtat kako slonovi (pa i tie se najmali,..slonot najgolem),....i ako i eden ostane ziv,...posle mamata ke mu ja ..., ........na kompjterot,....od osveta,..

..........kakov fen,..kakvi bakrachi be,brat?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
nupetname Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nupetname Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 01:36
abe a od kaj znaes deka imas ''virus skrien'' plus toa ? aj pisi i imeto ako znaes pa posle moze da praime muabet okolu cistenje

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 20:11
Pa znam deka ima skrien virus mi pokazhuva alert i nesho PC nina ne go razbiram i ednash pred da trgnam na odmor go 4istev kompjuterot od problemi i koga se vrakjam surfam i mi pishuvam imate skrien virus i zatoa znam
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 09:00
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by kristofer kristofer напиша:

nina i jas imam isti problem pa ajde da pocekame sto  drugi sovet ke ni dade brza i da go pravime, brza je tolku brza si mislam 100% ke ni pomogne nas so sovet.задоволствосреќаголема%20насмевка
,....molim lepo ,...jas ubavo vi kazav,......pobarajte i vtoro milsenje,.......jas moeto go kazav,...e,sega,...ushte mozam da kazam deka,...treba, po pravilo destilirana voda,...oti taa, ne e elektro sprovodliva,..намигнување
blagodaram za sovetot brza toj je dobar, samo imam eden mal problem, ne mozam da najdam destilirana voda, ako imas nekoje sise pa ajde pusti mi, pari ke ti borcam, pa i jas ke ti napravam nekoja besplatna usluga i ke sme taman.задоволствоголемо%20гушкањетрепкањенамигнувањесреќаголема%20насмевка   
vrtyuwged
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2007 во 15:24
антивирус и формат ја незнам што го тупитенамигнување

Изменето од SeXY - 31.Октомври.2007 во 15:24
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.