IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Cistenje na LCD monitor
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Cistenje na LCD monitor

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Cistenje na LCD monitor
    Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:18
Site se srekavame so problemot od prasina i prsti na lcd ekrani. dali imate iskustvo so citenje na istite? jas seuste ne sum go iscistil monitorot na laptopot od prosta pricina sto ne sum siguren kako treba. A kolku mi treba cistenje ke vi stane jasno ako kazam deka mi se slucuva da se obiduvam da kloniram fleki od ekranot vo PS.
AJDE PATALCI , PISUVAJTEголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:24
Ima maramcinja, se prodavaat po komjuterskive firmi, koi se za LCD ekrani. E sega, zavisi i od tipot, ima novi modeli so reflektiven ekran (kako staklo). Jas edno vreme se sekirav da ne go ostetam, ama sega so onie blagi sredstva za cistenje na prozorci koi ne se abrazivni, pamucna krpa i suva posle toa i ne e problem. A inaku vo momentov fleki ima kolku sakas среќа.
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:30
aj ako moze i sovet za objektivi...

na mojot seushte nema nishto, samo edna  prashinka me nervira (so duvanje ne si odletuva)
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:30
nekolku pati "hu" i prevrten rakav od desnata, ili levata (ako si levak) rakaсмеење
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:32
SE RABOTI ZA DELL INSPIRON 6400, NOV , 1,66 ghZ INTEL CORE2. ZNAES KAKO E, GOLEMI DECA, GOLEMI BELJI
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:33
Imam i suvi i vlazni maramcija, i krpce od Hama za objektivi. Moze i so hukanje, ali imam staveno uv filter na sekoj objektiv, i gi cistam niv, a lekjata e cista.среќа. Ima i cetki;ki za objektiivi i sto ti uste ne za cistenje, odberi toa sto sakas i sto mislis deka e najbezbedno
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 19:35
Mislam deka od novite so reflektiven ekran. Ako se sekiras da ne go ostetis otidi do Anhoch, ili onaa firma za kompjuterska oprema vo Vero, ili pozadi bunjakovec i prasaj za maramcija za cistenje LCD, imaat sigurno.
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 22:45
Jane, stotuku go iscistiv istiot so "hu!"среќа i krpceto za cistenje objektivi...
tuku kazi kako da ja iscistam tastaturata od pepel od cigariтага... ako ne ja iscistam jas, nema kojтага
(ne sum jas pushac za ostanatite sto citaat!)


Кон врв
Igor Kostov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor Kostov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 22:50
Многу рано сте почнале, јас обично чистењето го оставам за преку викенд голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Инаку, чепкалки за уши од Тајванско производство добро ја завршува работата кога станува збор за тастатура...
...но за тврдокорните дамки потребен е штрафцигер и малку повеќе време за расклопување на истата.

Да живее трудот голема%20насмевка
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 00:00
Јас монитор, објектив и филтри чистам со некој сет за чистење од ХАМА (течност, микрофибер крпче и едни како за уши). Добро си бркаат работа. Посебно за мониторот, пошто филтрите многу ретко ги чепкам. Кај да е ќе никне нешто на нив.голема%20насмевка
А и овие крпчињата што ги препорачуваат се добри.
Исто има сет за чистење од Bandrage (или така некако се викаше), ама скап е.

Поздрав
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 01:14
Originally posted by KoKi KoKi напиша:

Jane, stotuku go iscistiv istiot so "hu!"среќа i krpceto za cistenje objektivi...
tuku kazi kako da ja iscistam tastaturata od pepel od cigariтага... ako ne ja iscistam jas, nema kojтага
(ne sum jas pushac za ostanatite sto citaat!)




ja rasklopuvash tastaturata
gi vadish na strana membranata pod kop4injata i 4ipot shto se spojuva so kabelot...
seto ostanato e plastika koja komotno mozezh da ja istushirash

P.S.Pazi da ne gi izgybish kop4injata....
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 01:19
Perenjeto mi funkcionirase poslednive 12 godini. Do pred 2 nedeli ja koristev prvata tastatura dodeka ne otkaza. Sega imam onakva kako od laptop tasteri, ne znam kako ke ja iscistam od pepelot плазење
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Gorde M. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorde M. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 07:35
ima sprejovi so komprimiran vozduh, se prodavaat vo prodavnicite za kancelariski materijali, ok se....samo zavisi vo kakva sostojba vi e tastaturata :)
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 11:16
И јас имам иста како Далтон (logitech ultraX) и се прашувам истото голема%20насмевка
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.