IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Пирамида во Босна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пирамида во Босна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пирамида во Босна
    Испратена: 13.Октомври.2007 во 16:12
VLADIMIR-TEMA:PIRAMIDA VO BOSNA
Koga se zboruva za piramida dosega barem logicno bese da ne asociraat piramidite na egipet, no ocigledno toa ne e taka ("piramidite moze da seotkrijat nasegade" = se e mozno ) ok. kako i da e piramidata vo bosna se tvrdi deka e najvisokata piramida i najstara vo svetot koja e odkriena - potenciram.  ->  Epa sega bosna tvrdi deka cela civilizacija poteknuva od bosna toa go slusnav na srpski vesti - nemie jasno kako moze samo da donesuvaat takvi golemi zaklucoci bes celosno izdrani fakti   (toa e nivni problem) ali me interesnira zosto dosega ne ja otkrija a ja imalo od sekogas ......   POGLEDNETE NA SLIKATA ZAREM OVA LICI NA PLANINA SO TOLKU POTENCIRANI LINIIBOSANSKA%20PIRAMIDA
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 00:50
vladimir daj go linkot od kaj ti e slikva izvadena
ima liquify efekt napraveno vo photoshop
JOIN THE FAMILY
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:24
http://images.google.com/images?q=bosanska+piramida&svnum=10&um=1&hl=en&sa=N&imgsz=small|medium|large|xlarge

da tamu e
eve
ima vistina
samo kade bila vistinata do sega
jas prv pat slusam i gledam
JOIN THE FAMILY
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:32
kum stvarno i mene mi e nazamislivo ama prodata si go napravila svoeto ni zirka ni prozirka od piramida na nejze rabotat poveke egiptolozi koi se cudat  ,,,,, stvarno cuda ima po svetot
 
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:37
abe kako i da e od naseto kokino ne e pojaka
JOIN THE FAMILY
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:39
imate pravo iako sum nemal prilika da go posetam no bitnoto e sto nasa ni ja prizna ovaa opservatorija TAKA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 16:03


tocno e toa deka na mestoto nareceno Visocica ima moznosti da e piramida ...

no zaradi malku informacii ...
cesto moze da se komentira samo protiv ...

eve go linkot ...


http://www.alternativnahistorija.com/AH8main.htm
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 16:25


sekogas kaj piramidite biten e pravecot ...
istok-zapad-sever-jug ...

i obavezno ima golema piramida na Sonceto....
i pomala piramida na Mesecinata ....

toa i vo bosna go ima ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 17:59
Da tocno e toa deka piranidite se pravele po nekoja linia na kosmosot tocno e deka okolu bosanskata piramida na sonceto treba da ima i piramidi okolu nejze koi ke gi imaat nekoja smbolika na mesecinata i mislam deka zvezdata severnica- za ova nesum mnogu seguren ali taka barem izjavija
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 18:01
koga vozdusno ke se spojat piramidite se formira pravilen trijagolnk
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 19:42


rasporedot na piramidite e prema sozvezdieto orion


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 19:42


koj saka da cita za ovie raboti ima dobra web stranica ...


http://www.alternativnahistorija.com/
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 08:10


камо таа среќа да најдеме пирамида и во македонија ...

а искрено имам осеќај дека има ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 22:44
Originally posted by Vladimir Vladimir напиша:

VLADIMIR-TEMA:PIRAMIDA VO BOSNA
Koga se zboruva za piramida dosega barem logicno bese da ne asociraat piramidite na egipet, no ocigledno toa ne e taka ("piramidite moze da seotkrijat nasegade" = se e mozno ) ok. kako i da e piramidata vo bosna se tvrdi deka e najvisokata piramida i najstara vo svetot koja e odkriena - potenciram.  ->  Epa sega bosna tvrdi deka cela civilizacija poteknuva od bosna toa go slusnav na srpski vesti - nemie jasno kako moze samo da donesuvaat takvi golemi zaklucoci bes celosno izdrani fakti   (toa e nivni problem) ali me interesnira zosto dosega ne ja otkrija a ja imalo od sekogas ......   POGLEDNETE NA SLIKATA ZAREM OVA LICI NA PLANINA SO TOLKU POTENCIRANI LINIIBOSANSKA%20PIRAMIDA






Мене лично ми личи на монтажа.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.