IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Изборот на албанците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изборот на албанците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 11:45
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Originally posted by dragon dragon напиша:

Ti be Ibn Kaldun, nemoj na obocniot makedonec da mu drzis predavanja za Ohridski dogovor, toa ostavi mu go na politicarite. Ti velis deka albancite si ja sakaat Makedonija bidejki tuka se avtohton narod toa e se vo red ama kazi mi iskreno ako mozes takov voopsto da bides so koja cel i zosto ginevte da napravite dvojazicnost vo Makedonija, dali so toa ke se podobri sozivotot, kako mislevte deka celokupnoto skoluvanje vase ke bide na albanski jazik, pa potoa na ulici, vo institucii, vo parlamentot i nasekade ke si zboruvate albanski i posle toa rozi ke cvetaat. Ne be prijatele vie svesno si izbravte postepeno no sigurno odcepuvanje i oddalecuvanje od makedonskiot narod, sto deka vasite ministri govorat makedonski zarem se pomali albanci od vas drugite, sto deka vasite deca veke neznaat da beknat makedonski zarem sega vi dojde srceto na mesto. E pa be kolega na forumov, so vaseto beganje od jazikot sto se zboruva na teritorijata na koja ziveete, vie si go fativte patot kon Albanija ili Kosovo i neka vi e so sreka neka vi e sreken patot. Ete toa ti e tvojot Ohridski dogovor za koj si se fatil ko Mara za kriv stap t.e ko pijan za plot. Vie edno zboruvate drugo no drugo si mislite i prestanete veke da ne tormozite so vasite izmislici nikoj ne vi veruva pa nitu vasite doskorasni prijateli amerikancite i tie vidoa sto mustri ste. Razmisluvaj malku evropski a ne siptarski.  
Sto pati sum kazal deka "neseriozniot pristap kon Ohridskiot Dogovor " pridonesuva za devijanstni politicki pojavi koj i nanesuvaat ogromna steta na ovaa drzava koja e pred vlez vo Severoatlanstkata Alijansa ,taka da edna od glavnite pricini sto ovaa drzava e uste e vo "status quo" e poradi toa sto vladata namesto da se resi da odi napred da uste misli kako da i se odmazdi na Albancite za 2001 ,vie uste ne mozete da ja zaboravite 2001 ,toa Vladata go pravi preku Dui ,ja marginalizira Dui za da na eden nacin da gi naluti Albancite .Vie ne mozete da sfatite deka Albanskiot narod na ovie prostori e avtokton narod ,narod koi so vekovi e prisuten na ovie prostori i kako takov nema da dozvoli da bie "kiradzija vo svoj dom".Vi blagodaram


"Vie ne mozete da sfatite deka Albanskiot narod na ovie prostori e avtokton narod ,narod koi so vekovi e prisuten na ovie prostori i kako takov nema da dozvoli da bie "kiradzija vo svoj dom".Vi blagodaram"

"KIRADZIJA VO SVOJ DOM" - Da tocno e taka, MEGUTOA TEBE NIKOJ NE TI GO ZEMA DOMOT, TOJ SI E TVOJ (pak dokolku plakas godisni tarifi na drzavata, ako ne pak moze da ti go zemat i toj, i NE SAMO TEBE TUKU I NA SITE, vklucuvajki gi i Makedoncite) - a da ne zboruvame za drzavata, NEMATE SHANSI SHCIP!!!!!  намигнување

TOA E PROBLEMOT SO VAS SHCIPITE - POJMA NEMATE OD ZAKON I NE POCITUVATE ZAKONI!!!  лакомост

Kaj sto ke pluknete mislite deka "treba da e vase" a da ne zboruvame ako se izmocate - togas ke barate "avtoktonstvo"!!
смешен

Zatoa vo vasata Albanija nemate uste nikakov zakon i red - iako veke so DECENII nemalo nikva vojna, necie osvojuvanje ili porobuvanje!!! збунетост

Pa vie sami neznaete da si ja vodite SVOJATA DRZAVA - a na drugi mesta "PETLI" I BIZNISMENI SE KAZUVATE.  изненадување
Ja veke odgovoriv na vasite obvinuvanja ,taka da nema potreba da se povtoruvame.




NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 11:46
Ja veke odgovoriv na vasite obvinuvanja , taka da nema potreba da se povtoruvame.
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 11:49
Екстра не се ни повторувај бидејки знаеш дека во Македонија сте биле и ке бидете дојденциголема%20насмевка
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:04
Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Ja veke odgovoriv na vasite obvinuvanja , taka da nema potreba da se povtoruvame.



никој не те обвинува ако нема причина...овој коментар ти е само на место....значи знаеш дека одиш со глава низ ѕид и сега да не си ја дупна бре главата од толку напинање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 16:04
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Ja veke odgovoriv na vasite obvinuvanja , taka da nema potreba da se povtoruvame.



никој не те обвинува ако нема причина...овој коментар ти е само на место....значи знаеш дека одиш со глава низ ѕид и сега да не си ја дупна бре главата од толку напинање
  Vie se vrtite u mesto ,pak se vrakate na veke kazanoto ,i koga ke obvinite napravete barem da izlgeda pointeresno ,a me tuka da mi gi povtorite zbororvite.Ako ne te mrzi , proveri na prethodnite stranici na ova tema ke vidis deka na takvite obvinuvanja veke e debatirano i odgovoreno od moja stranaрамнодушност
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 01:11

*Автохтон народ и тоа на туѓа  територија?!!
*Тие работат на ширење на ЏИХАТОТ, за нив тоа е автохтонос.
*Се друго е чиста лага.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 16:20
a be pregolemo znacenje im davate na albancite, mnogu temi se otvoreni za niv ...
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 17:10
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

a be pregolemo znacenje im davate na albancite, mnogu temi se otvoreni za niv ...


sto da pravis koga ziveeme so niv i ni ubivaat bespotrebno nasi lugje ...лутиналутина
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 17:18

da be bez potreba, neli ste vie tie koi sto sakate da ne ubiete, da ne iscistite, sto se palite sega

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.