IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЗОШТО СУМ АТЕИСТ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗОШТО СУМ АТЕИСТ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 282930
Автор
Порака
Sahih Bukhari Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 389
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sahih Bukhari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 22:11
Pa toa i ti zboruvam Sestro, bash toa!!!!!
i vo potpolnost se slozuvam so teba, vo nasiten detal te poddrzuvam vo se shto kaza!!!!!

Znaci luge koi nemaat nikakvo dostoinstvo, zboruvaat lagi, a se drzat na mototo Vistina, vetuvaat a ne ispolnuvaat, preteruvaat vo se, za vakvite luge k*ranot veli deka nikogash nema da izlezat od pekolot.
A ja i ti podpolno se slozuvame deka vakvi luge koi pravat biznis od religija ili go koristat imeto Bozjo za raboti koi ne dolikuvaat na covek so zdrav razum, ne treba da go izgovaraat imeto bozjo kako shto ti mislih i deka nezasluzuvaat dodeka ne se popravat da se narekuvaat vernici, iako imaat pravo na toa.

Bi ti preporacal od srce da go procitash k*ranot, i Biblijata i samata da oddlucish shto e vistina, bideeki ja poseduvash mokta na razmisluvanje siguren sum deka ke ja doznaesh vistinata!!!!

Iskreno od srce sakam da ti objasnam nekoi raboti dokolu toa bi go posakal od mene, mozesh samo da mi dadesh tvoj e_mail i za sekoe prashanje kolku sum vo moznost ke ti odgovoram, a dokolku na forumov mi gi postavuvash tie prashanja, mnogu drugi clenovi bi se meshale i nebi ja dolovile poentata.

I dokolku nesakash nikakvo objasnuvanje od mene, i toa bi go pocituval i bi te ostavil na mira.

Nemoj da te macat misli deka si losh Vernik, naprotiv dobar vernik si!!!! Vernik koj veruva vo pogreshen koncept na Bog e mnogu polosh vernik odkolku Ateist koj ne veruva vo takov koncept na Bog A veruva vo Bog kako ti go svakash vo tvoite misli!!!!

InshaAllah da te upati na praviot pat i da te cuva od prokletiot shejtan!!!!

Изменето од Sahih Bukhari - 09.Декември.2007 во 22:15
OUR DIGNITY IS IN ISLAM!!!
Кон врв
Sahih Bukhari Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 389
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sahih Bukhari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 22:18
Originally posted by anakin anakin напиша:

Druga rabota shto mozam da ja objasnam za Ateistite e deka tie
go izgovaraat prviot del od Shehadetot, i vikaat nema Bog! Im
preostanuva ushte vtoriot del a toa e: Osven Allah!!! Spored toa kako im se prezentira konceptot na Bog na lugeto vo
svetot, i jas bi se slozil da bidam Ateist!!!! Bideeki konceptot na
Eden Bog e pogreshno prezentiran i se dobiva slika na NeBog, te. vo
odredeni koncepti na prestavuvanje na Bog, mu se prepishuvaat osobini
koi ne se dolicni za eden Bog!!!!



em nebulozi em besmislici
voa se vika zanesuvanje do besvest




Te svakam batka,   Ocaen si bideeki ti dojde VISTINATA na foromov!!!!!
zavrshi vremeto tvoe i na tvojot veren drugar
OUR DIGNITY IS IN ISLAM!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 23:13
so lupetas голема%20насмевка
zanesotka lele
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 23:33
fala Sakhih Bukhari ama nemam namera do tolku da navleguvam vo tie vodi, samo go iznesuvav svoeto mislenje i na toa ke ostane, iskreno da sakav do tolku da analiziram religija, ke se zapisev teologija, jas za ova se interesiram onolku kolku sto bi trebalo sekoj da se interesira
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 282930
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.