IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - idiFOTOvidi izlozba
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

idiFOTOvidi izlozba

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:14
Originally posted by Parki Parki напиша:

Sanja  не%20вреденголемо%20гушкање

Mozam da predpostavam koj print:toj shto ne dozvoliv da se objavuva (ama neva vrska ) to e to.


o i tebe ti se sluci istoto плачење

Ok kako i da e ke gi fotnam i drugite i promise.
So kuceto bese top љубов
Кон врв
slavicca Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavicca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:15
Cestitiki na nagradenite ...( a i na tie sto trebaa da bidat nagradeni) ...dokolku e nekoj ljubezen i e vo moznost ve molam da gi slikate i moite fotografii ..( a neznam ni dali bile izlozeni?!) ...blagodaram odnapredголемо%20гушкање
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:17
Originally posted by slavicca slavicca напиша:

Cestitiki na nagradenite ...( a i na tie sto trebaa da bidat nagradeni) ...dokolku e nekoj ljubezen i e vo moznost ve molam da gi slikate i moite fotografii ..( a neznam ni dali bile izlozeni?!) ...blagodaram odnapredголемо%20гушкање


Bea, bea. I super bea. Mislam, bea dobro ipsrintani. Tie i taka se uste se odlicni, a ke bidat sekogas odlicni.

Изменето од stariot - 21.Септември.2007 во 13:18
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:20
Slavica zosto ne dojde?збунетост
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:23
da sanja i jas primetiv sliki isprintani so 900x600
a taa e smesna rezolucija za 30 x 40


pozdrav
i ajde sliki od izlozbata

narodeee dajte link
JOIN THE FAMILY
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:28
* На изложбата ќе бидат објавени само фотографиите кои повратно биле доставени од страна на авторите во максимална резолуција до davcev@yahoo.com.


Кон врв
slavicca Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavicca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:43
Originally posted by MissMurder MissMurder напиша:

Slavica zosto ne dojde?збунетост

Sanja planirav da dojdam ama ispadna nesto neplaniranoлутина ..bas mi e zal sto ne ve zapoznav site тага ...ke ima sledna prilika sigurno намигнување

p.s .Ne se sekiraj okolu izlozbata ..pa Makedonija e ova ..toa se "normalni "slucuvanja ..големо%20гушкање
Кон врв
slavicca Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavicca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:45
Originally posted by stariot stariot напиша:

Originally posted by slavicca slavicca напиша:

Cestitiki na nagradenite ...( a i na tie sto trebaa da bidat nagradeni) ...dokolku e nekoj ljubezen i e vo moznost ve molam da gi slikate i moite fotografii ..( a neznam ni dali bile izlozeni?!) ...blagodaram odnapredголемо%20гушкање


Bea, bea. I super bea. Mislam, bea dobro ipsrintani. Tie i taka se uste se odlicni, a ke bidat sekogas odlicni.


Fala Dimitarголемо%20гушкање..me interesira navistina sto dobija nagradenite fotografi?
ako odis pak tamu te molam slikaj gi moite fotografii pa isprati mi na mail трепкање ..љубов


Изменето од slavicca - 21.Септември.2007 во 14:07
Кон врв
Igor Kostov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor Kostov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 14:00
Ај и јас нешто да кажам за вчерашната изложба.

Најпрво, честитки до наградените и до организаторот што успеа да не почасти со изложба на фотографиите од сајтот.
Бидејќи задоцнив на отварање, не успеав да присуствувам на доделувањето на наградите и да дознаам што всушност биле наградите. Од она што го прочитав погоре, навистина е срамота за таква "фирма" да додели таква "награда".
Навистина видов лоши принтови, но сепак имаше и стварно квалитетни. Добро, мање-више, фотографиите си ги знаеме чии се, знаеме и какви можат да излезат на 30x40.
Имам едно прашање: дали меѓу сите изложени фотографии кои што ги забележавте имаше и непознат автор?
Мој одговор: Да, имаше една авторка која што апсолутно не беше позната за мене од сајтов а исто така и нејзините фотографии. Знам дека имаше 2-3-4 фотографии од кои со сигурност тврдам за нејзината последна што ја видов дека беше далеку од ТОП фотографиите што се појавувале на насловната страница на foto.idividi.com.mk.
Не обвинувам никого, но можеби би требало да отидам уште еднаш и со сигурност да го потврдам ова.

Поздрав до сите и уште еднаш честитки од мене. голема%20насмевка
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 14:05
Originally posted by slavicca slavicca напиша:


Originally posted by stariot stariot напиша:

Originally posted by slavicca slavicca напиша:

Cestitiki na nagradenite ...( a i na tie sto trebaa da bidat nagradeni) ...dokolku e nekoj ljubezen i e vo moznost ve molam da gi slikate i moite fotografii ..( a neznam ni dali bile izlozeni?!) ...blagodaram odnapredголемо%20гушкање


Bea, bea. I super bea. Mislam, bea dobro ipsrintani. Tie i taka se uste se odlicni, a ke bidat sekogas odlicni.
Fala Dimitarголемо%20гушкање..a cestitki do tebe za nagradata i me interesira navistina sto dobija nagradenite fotografi?ako odis pak tamu te molam slikaj gi moite fotografii pa isprati mi na mail трепкање ..љубов


Navistina ne znam sto dobija nagradenite. Jas ne ni ucestvuvav vo izlozbata. Stignav posleden kako i po obicaj. Taka da sam gi razgledav (potocno se potsetiv na) site fotografii.
Za toa drugoto, navistina ne sakam da begam od obvrski, ama za pola saat trgnuvam za Ohrid i ne znam koga ke se vratam. Mozebi kje ja trgnat izlozbata dotogas. Najdobro ke bide Sanja (ako moze) da gi slika i tvoite i da ti gi prati, koga veke na Parki ke gi slika.
Bas sakav jas da ti ja zavrsam ovaa rabota, ama ako se vratam do Ponedelnik, kje odam tamu i ke gi slikam. Pa ako, imaj gi i od mene i od Sanja. :-)

Изменето од stariot - 21.Септември.2007 во 14:07
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 14:57
pozdrav do site
na site vi cestitam na izlozbata-posebno na onie na koi im beshe sefte :-)
topli cestitki do nagradenite - jas ne znaev kako ke bidat dodeluvani nagradite (po koj kriterium) i bas im se izraduvav za trojcata od srce :-)
mislam deka treba da gi gledame pozitivnite strani na izlozbava
poz do site
sasho n. a...

ps-a se druzevte posle a !!! cccc...

Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 15:21
Chestitki do organizatorite,nagradenite i site uchesnici na izlozbata...na vakva obemna izlozba normalno e da ima sharen kvalitet (vo printovite)..ne e vazno losh*te printovi gi vadeshe ona idivididividiidividi po ramkite okolu :D - uzasno reshenie!no kako za prv pat izlozbata beshe ok i ubavo shto sobra tolku mn lugje...


Изменето од Bob Rock - 21.Септември.2007 во 16:19
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 15:38
Originally posted by bokic bokic напиша:

Sanja,

Za da ne dojde do nedorazbiranje eve gi bodovnite salda na prvite tri fotografii koi bea nagradeni:
Jagotka - 293
Macedonian desert - 249
Monotonija - 225

Kako sto vekje e objasneto, izlozenite fotografii bea rangirani spored bodovite koi bile dodeluvani vo periodot 07.2006 - 07.2007. Za toj period tvojata fotografija pod naslov Drvoto ima 218 bodovi, Pl4 217 bodovi itn...

Pozdrav




Sega mi e pojasno sto se slucilo, iako promasenata fotka od Aleksandar ne mi e bas jasna.
Pristapot e malku po kompliciran, otkolku ako se zemat fotografii spored den na objavuvanje, a nema da ima mnogu efekt. Povtorno fotografiite objaveni na kraj na periodot ostanuvaat so malku bodovi iako mozebi vo slednite nedela dena ce nabildaat TOP skor.
Iskreno, ne gledam lek za vakvo nesto osven, mozebi koristenje na period od 13 meseci so konstantno pomestuvanje, pri sto odredeni fotografii bi vlegle vo dva izbora (povtorno nekorektno) .... huh, sega se spletkav troa голема%20насмевка
....gleda nekoj care nekakvo?
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 15:42
Ve gledam ste se rasprikazale, pa i jas da ne bidam pokus. Da si kazam i jas svoe mislenje.

Prviot vpecatok - ubavo, fancy, baloni, devojcinja nudat flaeri, zakuska, pijalok i najbitno printovi na foto hartija.

Vtoriot vpecatok t.e. kritiki za podobra izlozba ponatamu.

- Printovite bea vo bela ramka na koja imase ispecateno "idividi.com.mk" 100 pati, pa bese uzasno da se gleda - marketing KATASTROFA (reklama, ama treba malku oset vo nekoi raboti) Dodeka na amaterskata izlozba na ZFM si bea super, vo crna ramka taka sto B&W fotografiite na Janus ubavo mozev da gi vidam i doziveam.

- Nekoi printovi bea ocajni, ama navistina ocajni.
I sega citam deka ustvari toa bilo nepocituvanje na avtorite. Vo USA da bese ova, bas bi sakal T-Mobile da mi gi zloupotrebi moite avtorski prava. Ke si najmev najdobar advokat i ke mu dadev 50% od odstetata плазење.

- i za nagradite mislam deka mozea da im dadat na negradenite nesto sto poveke ke ima vrka so fotografija

Se nadevam deka slednata godina ke gledame uste poubavi fotografii na uste poubava izlozba.

Da ne mrcham samo - Se na se bese vo red, imase druzba големо%20гушкањеголемо%20гушкање


Изменето од D'Dalton - 21.Септември.2007 во 16:22
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.