IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Заробени во времето ????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заробени во времето ????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Заробени во времето ????
    Испратена: 18.Септември.2007 во 19:08
Shto koga imate mnogu obvrski???-vasiot partner e isklucen od seto toa, ve svakja, ama ne znaete do koga ke ve svakja, znaete deka eden den ke mu pukne film i za toa ke bide vo pravo, go sednuvate do vas dodeka izvrshuvate nekoi sekojdnevni zadaci, i on kutriot, samo ve gleda sto pravite, a ne moze da vi pomogne.....so sekoj negov nov obid da vi pomogne vie ili mu se razderuvate od samiot fakt deka ne mozete vekje da izdrzite, pred siot toj napor i stres, ili voopsto ne ni go slusate i ne ni mu obrnuvate vnimanie (ne deka ne znaete deka e tuka i go brisete so guma, ednostavno se gubite vo rabotata). Shto togas?? DALI OVA VI SE IMA SLUCENO??? STO PRAVITE KOGA KE DOJDE DO VAKVA SITUACIJA??? DALI SAMO SEDITE I CEKATE VREMETO DA GO ODNESE TOJ LOS PERIOD ILI SE OBIDUVATE NA BILO KOJ NACIN DA NAJDETE VREME SAMO ZA VAS DVAJCA???? 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 23:57
Ova mi mirisa na "zbogum' t.e. pocetok na krajot
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:03
Не баш , ако е прав партнер треба да свати дека обврските овај период владеат , и дека веќе мозокот зовира и пожелно е разбирање во таа ситуација и подршка , а не дополнителен гнев.
Ќе ствараш , ке градиш и после ќе бериш мед!
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:06
Ako e kao ja, nema sansi za razbiranje zosto ke go svati kako nabivanje rogovi
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:10
Ти не работиш?
Лошо е то , најдимусе на чоек кога му е тешко и лошо , кога се сите овци на број многу лесен е животот..
Јас прифаќам обврски и би правела се за да се осека партнерот олабаен и сакан кога сме заедно тој период да нема мрчење , ама то е можда дека сама сум работела и сум била прегазена од обврски во минато.
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:20
Koga bi bile u brak bi podnel izvesna doza na tolerancija, no kako zenska?...nema sansi...za otkako ke se okrljavi me otkaci i uziva so nekoj drug mufljuz...so kasikara ke gi gagam...ma jok bre...brkam druga ionaka imam vreme. Moeto iskustvo kazuva deka trpenieto e neisplatlivo i ekstremno glupavo...jas sum na prvo mesto i tocka...dokolku saka da ja svatam za ozbilno i ja pretstavam pred roditelite deka ke mi bide za stalno
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:29

Ако те откачи , не била за тебе , поинаку гледаме на сакањето изгледа а можи и до средината да е , тука слободно се живее , без прерасудии и зато помалце превари има.

А то дека треба да сме на прво место треба , ама период можам да го остапам то место и сепак да сакам и да бидам полна со љубов и разбирање кон партнерот , да кога веќе е слободен хармонично и љубовно да е . Пошто факт е дека сметките не се плаќаат самисреќа
Јебига , не знајме што не чекасреќа
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:39
 U Island ?
Ova e Balkan, najlosa skola, ama i najrealisticna
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:43
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

 U Island ?
Ova e Balkan, najlosa skola, ama i najrealisticna
Блиску , Шведска среќа
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 11:08
Sedi si tamu i uzivaj vo zivotot. Bidi srekna kako ti bog dal, ovde bog nema

Изменето од zbunet - 19.Септември.2007 во 11:08
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 11:11
Nema bog , ama ima dusa i srdacnost , kako nigde na drugo mesto:)
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 11:18
I toa ke go snema, kon zapad odime. Kako na staro simpanzo koga ke mu ja otvorat vratata od kafezot, a toj ne saka da izleze zosto misli deka slobodata, ljubovta i socustvoto bile nesto sto sonuval

Изменето од zbunet - 19.Септември.2007 во 11:20
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 11:49
vaka blueprayer za mene - jas na rabota so obvrski cel den , posle rabota ke se sedni v kafeana  , tupenje muabeti , sjebani muabeti , shokovi , stresovi , 3 kutii cigari , nekolku rakii , nekolku litri vino , skara , misli za utre od sranjeto sto ti se desilo denes , ne e edna rabota  - sto raboti  se, taa me saka , jas ja sakam , no do koga ke me trpi . Sedime vo kafik , otsuten so mislite , koga ke ja poglednam zosto ja gledam cudno , koga ne ja gledam mi veli  koj znae sto razmisluvas sega , ne znammmmтагатагатага , sto i da napravam pogresno тагатагатагатага
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 12:11
Можи јас пак?
Оти вкафич , кога не си расположен , домашен абиент или негде пикник сами или прошетка на кеј , искажи се ќе те свати штом те сака , сподели со неа и таа да дел од тој турбулентен период.
Немора да си кинг оф хард рок кога не си на добра нога ...
Ова е само мое мислење , но хард филингс
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.