IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Мотивација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мотивација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мотивација
    Испратена: 16.Септември.2007 во 01:29
Често пати ми се има случено да немам желба за учење. Е дај кажете како да се мотивирам ?

Професорите велат:  „за да научиш нешто, ти треба мотивација „

Епа ајде вие кажете ми како го мотивирате вашето дете да учи
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 00:56
MOTIVACIJA ZA UCENJE????
ZA UCENJE SOOO?
GLUPOSTI?
ne znam za fax, ama mozma da kazam deka materijalot od sredno e katastrofa...ne mozam da povervam deka casoj so trebit da bidet kreativno se napraeni kako zaspivalki
nemam komentar za selekcijata na materijalot i nacinot na koj e prenesena
ako treba da dadam ocenka za ucebnicine (so isklucok na angliski) i voopsto za cel sistem vo obrazovanieto....0 kje e mnogu -100
i posle kje imas motivacija????
za da imas motivacija stvarno treba da si ambiciozna inaku....drug nacin....ne znam....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
CHOCO GIRL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2007
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CHOCO GIRL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 00:59
 e bas sega nemam motivacija za ucenje
dajte sovet od kade da ja najdam imam za ucenje utre polagam a motivacija ni za lekтага
LOVLEY
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 01:33
lele ja ama ic neam motivacija da ucam...ic ic...ne se sekjavam koga sum sednal posleden pat da naucam asalno...
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 07:10


Imav na vremeto otvoreno edna tema ...
za toa koj se motivatori i demotivatori ...

sto moze da motivira za da ucime ???

prvo da gi trgneme site demotivatori do eden ...
kako sto e mrzata, dosadata, melanholijata, ...

site do eden ...

a toa najlesno moze ...
da se pusti nekoja mp3 pesna ...

ili da se zeme gitarche ...

ako nemame toa ...
moze edno dajre ...

ili plasticno sise ...

pa udri i pej ...

posle toa ...
se zema knigata ...
i od sto sme motivirani ...
mozeme da ja izedeme ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 16:50
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



prvo da gi trgneme site demotivatori do eden ...
kako sto e mrzata, dosadata, melanholijata, ...

site do eden ...



марко се убаво тоа, ама нон стоп ми е у главата форумот

некој пат не земам ни да јадам за да останам на форумот, лелее ко ке ми текне дека уште 2 недели па треба да почнам да учам тага
И тоа ке морам да седнам сериозно да се фатам за учење, за да не испадне да се фатам за нешто друго голема%20насмевка

Ај ке барам сега нешто на интернет за мотивација, пошто нема тука кој да ми се дере на главата да ми вика :::   Мона , седни учи.....така да морам сама да си викам
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 17:15
A...jas da te motiviram,Mona??

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 17:19
ајде мамичко,, дај некоја идеја

што имаш на памет ?среќа
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 17:49
Кога ќе положев некој тежок предмет (и тоа со висока оценка) си се частев со нешто: ќе си купев некои добри фармерки или блуза или ќе отидев на театар... Тоа ми беше мотивација, зашто слабо излегував (постојано учев лето-зима)...
Кон врв
JASTREB Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASTREB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 09:35
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Често пати ми се има случено да немам желба за учење. Е дај кажете како да се мотивирам ?

Професорите велат:  „за да научиш нешто, ти треба мотивација „

Епа ајде вие кажете ми како го мотивирате вашето дете да учи



Zamislisi deka utre ke bidesh politichar ili gazda- biznismen i podobra motivacija od ova nema.
,,VENE VIDI VICI,,
Кон врв
мало дете Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мало дете Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 14:49
Зарем не е доволно кога ќе помислиш на твојата иднина
Мало дете
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 18:55
Секој пат мотивириај се со различни работи. Јас сум како и многу други мрза за учење па секогаш морам да научам креативни начини за да се натерам да фатам книга.
Еднаш најдов една интересна e-book, која што не беше конкретно за мотивација туку за како да учиш поефикасно. Но имаше интересни работи споменато за мотивација. Ако ја најдам ќе ставам линк за да ја симнете.
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 23:26
вообичаено учев со музика,онака тивко музиче ради да не ми е толку напната ситуацијата и да не ме фаќа досада,или па размислував дека ако побрзо завршам со тоа што го имам како обврска после ќе бидам слободна за други активности (пр кафе со другарки,искачање и сл)
Кон врв
mornar. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 21:39
ZDRAVJE I USPEH !!!
,,VO DRZAVA KAKO NASHAVA VISTINATA E TOLKU DRAGOCENA, TAKA SHTO SEKOGASH MORA DA BIDE VO PRIDRUZBA SO TLESNATA STRAZJA NA LAGATA,,
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.