IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го раскинам договорот со ON.NET?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го раскинам договорот со ON.NET?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
pinholephoto Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pinholephoto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да го раскинам договорот со ON.NET?
    Испратена: 04.Септември.2007 во 18:05
Ima li nekoj koj moze da mi pomogne kako da go sklopam prigovorot za da go raskinam dogovorot so ON.NET.

Veke dva meseci kako sekojdnevno nemam internet so casovi. Poradi rabotata sto ja rabotam , trpam golemi zagubi, a za da navremeno gi zavrsam rabotnite obvrski, moram da koristam internet uslugi vo Internet Kafe koe dopolnitelno si go plakam , se razbira.
Sekoe javuvanje vo sluzbata za korisnici vo On.NEt, i cekanjeto vo prosek po 10tina minuti za da se javi operatorot koj ke mi ja kaze istata metoda kako da mi proraboti internetot (10min off, pa pola saat cekanje, pa da se nadevame deka ke se konektiras) me cini sigurno uste tolku vo telefonskata smetka.
BTW redovno si gi plakam fakturite i navremeno.

Dokolku ima nekoj koj ja isteral ovaa procedura, bi mu bil blagodaren ako gi spodeli iskustvata tuka.

Dokolku imate primerok od PRIGOVOR bi bilo dobro da go objavite.

Pozdrav.

 
www.chkrap.blogspot.com
www.chkrap.com
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 18:57
Koa gi prasav: - Sto ako ne sum zadovolen od vas i sakam da go raskinam dvegodisniot dogovorot ?
 - Za tolku meseci unazad kolku ste koristele po 1000 den
 - A toj vasiot gazda, slucajno da ne ne e nesto u red so nego ?
 - Kako toa mislite ?
 - Pa stom postavuva takvi glupavi uslovi
 - Gospodine, ne sme tuka da se navreduvame i zad vas ceka drug klient
 - Znaci namesto glupavi sega gi narekuvate klienti
 - Gospodine ?!
 I taka  si izlegov bez da mi go fuknat . . .
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 02:20
a,shto ima tuka golema filosofija?,...te sprechuva nekoj da ne im  gi plakjash smetkite?,...e,pa ,..ne im plakjaj i gotovo,...ubavo ti pihuva vo dogovorot,...i fati se za nego,...shto ima da gi molish,..pa,neka tuzat,...ili ti tuzi gi,...i baraj otshteta,...taka e vo normalni zemji,....toj dogovor ne e za,...k*rovo zdravje!,...do koga be vie makedoncite ke bidete ovci?!,.....sramota!лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Кинијазик Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Кинијазик Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 09:53
Раскини го на парчиња!!!!газење%20од%20смеење
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 10:05
kazi im
GONITE SE U PM
no znaejki deka si mnogu kulturen decko
taka da mojot sovet ne ti vredi mnogu
pozdrav prijatele големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 16:42
Prvo procitaj go dogovorot.Tamu mnogu ubavo pisuva vo koj slucaj imas pravo da go raskines dogovorot predvreme.Jas go raskinav blagodarenie na clenot kade sto pisuva:korisnikot moze da go raskine predvreme dogovorot dokolku davatelot ne obezbedi internet vrska vo 98% od vremeto vo mesecot.Koga veke kazuvas deka dva meseca sekoj den nemas internet po nekolku casovi zosto ne si podnel prigovori na lice mesto vo eden od salonite za da ti ja odbijat sumata za ona vreme koga si nemal internet?Jas imav podneseno 5 prigovori od Januari do Maj poradi prekrsuvanje na toj clen.I po pet meseci se uste ne bea razgledani prigovorite.Na sekoja smetka dodeka ja plakav prigovor pisuvav za toj mesec.I za 100 denari da se rabotese pisuvav prigovor.Nasle so kogo krastavici da sadat.I podnesov baranje za raskinuvanje na dogovorot poradi prekrsuvanje na granicata od 98% i status quo za ostanatite 5 prigovori.Mladata sefica vo salonot vo Karpos bez nikakov problem mi rece deka mozam da go raskinam dogovorot bez nikakvi penali.Napomenuvam deka dokolku ne mi go raskinea ke gi dadev na sud.



Изменето од Audiofil - 05.Септември.2007 во 16:42
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 00:32
,...ti da ne si,....ara papagal?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 00:44
A po sto zakluci deka sum ara papagal bas me interesira?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 01:23
po toa shto istoto i jas mu go kazav,...samo na kratko,....a,ne da go povtoruvam toa shto go pishuva vo dogovorot,...ete, poradi toa,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 03:12
Dobro no na covekot ne mu bese jasno kako da go popolni prigovorot odnosno sto da napise vo nego i prasa dali nekoj ja isteral do kraj procedurata za raskinuvanje na dogovorot.Jas samo go napisav moeto iskustvo sto napraviv za da go raskinam dogovorot.
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 23:17
Аудиофил алал да ти е! Јас само вртев на телефон и ги слушав Монти Пајтон како ми пеат, освен нив ретко некој ми дигаше слушалка. Еднаш се заинаетив и чекав 17 минути и никој не дигна, ама од стискање на слушалката ме заболе ушето и спуштив. Понеделник идам да поднесам приговор! После ќе одам во вторник и така секој ден пошто толку ми е арен интернетот. Од 13 до 17 кбс даунлоад, само ако сум многу среќен околу 20 сек. во денот е ко шо треба околу 62 кбс.

Шо мислите ќе имам среќа да се спасам од Он.нет?

Инаку моментално во Италија симнувам со 548кбс!!!! Ме чини ИЧ ПАРИ!!!!
П.С. на гости сум :)
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 00:45
znachi,...da ne gi zemam,a?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 16:00
Аудиофил повторно ќе речам алал да тие!
Пред 2 вечери интернет ни за лек, 36 минути окапав на слушалка и НИКОЈ НЕ ДИГНА!!!! Да ми беше прв пат ќе се нервирав, ама не ми е, за да раскинеш договор со нив ПРВО НЕКА ГО ПРОЧИТА АДВОКАТ ПРЕД ВООПШТО ДА ГО ПОТПИШЕШ. ВЕЛАТ НЕМА ПРОБЛЕМ МОЖЕШ ДА РАСКИНЕШ АМА ДА ПЛАТИШ УШТЕ ПО 1000 (СО БУКВИ: ИЛЈАДА ДЕНАРИ) ЗА СЕКОЈ МЕСЕЦ ШТО СИ ГО КОРИСТЕЛ!!!!

Отварајте очи шо и да се случи вие губите а не тие. Има клаузула ВИША СИЛА = нема интернет не сме ние криви - Виша сила, нема мрежа = Виша сила, никој не одговара на телефон = Виша сила. цело време ми се вадат на Виша сила, ама ова со судов не ми текнало, знаеш? Ај ќе се заканувам и јас може ќе ми успеенамигнување
Па за ВИША СИЛА одам во Црква!!!!!!! Но тие велат: ПА ЗА ДА НЕ МОРА ДА ОДИШ ДО ТАМУ НИЕ ТИ ЈА НОСИМЕ ДОМАсреќа Дури и услуга ми прават.....
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 04:58
nema sk cile mile nema rastava
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,672 секунди.