IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Танушевци вчера и денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Танушевци вчера и денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
VIZANTEL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VIZANTEL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 17:06

Директорот на Агенцијата за разузнавање поднесе оставка!
Директорот на Агенцијата за разузнавање, Кире Наумов, го известил претседателот Бранко Црвенковски, дека во најкус можен рок бара да биде разрешен од функцијата.

Кабинетот на Наумов преку соопштение објасни дека тој нема да биде повеќе во можност да ја врши оваа функција поради лични причини. Како главни се наведуваат обврските околу неговото натамошно научно доусовршување, како и поради преземање на некои идни работни ангажмани кои се неспоиви со вршењето на функцијата директор на Агенцијата за разузнавање.

Еленовски: нема безбедносна закана
Во врска со тоа дали на границата на Македонија кај Танушевци се распоредени армиски сили, министерот за одбрана Еленовски рече дека за безбедноста на границата надлежна е Граничната полиција.

- Војската не е таму, таа е онаму каде што треба да биде во ова време. Ако има некаква потреба војската е тука да го штити територијалниот интегритет и суверенитет на државата и таа тоа ќе го прави. Меѓутоа, ќе повторам како и сите други институции до сега дека во моментов нема поголема безбедносна закана, посочи министерот за одбрана Лазар Еленовски.

МВР не коментира!


___________________________________________________________


Koj e vo pravo?!
1. Agencijata za razuznavanje,
2. Lazar Elenovski, ili
3. MVR, koe mudro molci???????

,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 03:31
Originally posted by VIZANTEL VIZANTEL напиша:

moira i NDOPIRLIV007, daj bidete seriozni, a ti moira prati gi nastanite vo drzavata. Ne deka ne treba da pisuvas, no daj za moment ostavetegi segite nastrana.

A ti nesto pratis nastani i seriozen si? Voopsto ne mi zvucis a i ne te citam taka!
Pozdrav


Изменето од moira - 31.Август.2007 во 03:32
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 16:41
1. Agencijata si ja duvna znaci Brane oddaleku se ograduva od nastanite sto ke se slucat,

2. Lazar Elenovski pojma nema sto se slucuva na terenot bidejki sluzbata za razuznavanje i bezbednost mu e rasturena (totalka),

3. MVR znae so sigurnost

Ama site cekaat nekoj da dojde od strana i toj da go resi slucajot  - MALO MORGEN

FOSTEN Orlov
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 16:46

E pa taka e bre VIZANTEL ti predhodno si zasluzi i sega devojcevo ke te jade vaka  a sto si mislese ti ke ti prosti.

MOIRA ako dades eden za tebe svojstven komentar za temava imas castenje od mene.
Кон врв
VIZANTEL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VIZANTEL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 18:54
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by VIZANTEL VIZANTEL напиша:

moira i NDOPIRLIV007, daj bidete seriozni, a ti moira prati gi nastanite vo drzavata. Ne deka ne treba da pisuvas, no daj za moment ostavetegi segite nastrana.

A ti nesto pratis nastani i seriozen si? Voopsto ne mi zvucis a i ne te citam taka!
Pozdrav


драга колешке,
Си ги побркала лончињата. Ме заменуеш со никој друг. Но, оправдано, во оваа ветрометина може и да се погреши.

,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,
Кон врв
VIZANTEL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VIZANTEL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 18:58
Originally posted by dragon dragon напиша:

1. Agencijata si ja duvna znaci Brane oddaleku se ograduva od nastanite sto ke se slucat,

2. Lazar Elenovski pojma nema sto se slucuva na terenot bidejki sluzbata za razuznavanje i bezbednost mu e rasturena (totalka),

3. MVR znae so sigurnost

Ama site cekaat nekoj da dojde od strana i toj da go resi slucajot  - MALO MORGEN

FOSTEN Orlov



Се е така.
Сведоци нема.
Очевидци колку сакаш.

,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 20:29
Во 1997година, шипоите имаа кинеско оружје и по нешто Југословенско. Додека ДЕНЕС имаат софистицирано и плус оноа другоно кое во акцијата  (согласно рамковниот договор) за разоружување им го донесоа американците.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 20:35
Гледам доста мирно- временски јунаци македонија има. Де баш би сакал да видам кој се ке дојде од овие кои почнале и список да прават. Ми се чини дека списокот го прават за заеднички да бегаат со политичарине. Само би сакал да знам која партија стои зад нив?!
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Nikolinka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 21:23
Со оглед на ситуасијата не гледам разлика попмеѓу Танушевци вчера или денес
Мислам дека историјта се навраќа пак, само се надевам дека сега ќе средат работите кои не се завршија во 2001
Лазиќ
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 23:46
Sto se sekiras bre gazda Orlov neka imaat sto sakaat Nie si go imame nasiot Vukovarski koj partal ke gi napravi. Covekot od site vo Makedonija ima najgolemo i najjako iskustvo???. 
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 23:51
  Nema da se sredat dodeka ne se izbrkat poedinci od vitalnite funkcii za ovaa problematika, Istite i togas vozea nazad namesto napred a se gleda deka pak pocnuvaat da ja peat starata proverena pesna. Da ne gi imenuvam, ama da pogledneme vo armijata pa moze ke ni tekne. 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 00:07
Originally posted by dragon dragon напиша:

  Nema da se sredat dodeka ne se izbrkat poedinci od vitalnite funkcii za ovaa problematika, Istite i togas vozea nazad namesto napred a se gleda deka pak pocnuvaat da ja peat starata proverena pesna. Da ne gi imenuvam, ama da pogledneme vo armijata pa moze ke ni tekne. 


Немој само преку НШ на АПК(тој е намерно поставен од екс лидерот на СБиР по непотистички пат- внук му е) да ја гледаш армијата. Исто не ја гледај и преку некгашниот СБиР и не преку екс лидерот на секторот знаеш оној шверцерот со оружјето, ај де, де оној од крњево како се викаше. Демек недопирлив бил оти се здружил со Тито Петковски и сите криминалци од МО. Се додека во МО владеат склеротичните пензионери кои уместо дома кревет си имаат донесено во Домот на АРМ во Скопје. Екс лидерот во пролетта 2006 година на Рашче преговараше со Чакала. Значи: СДСМ и неговиот мутиран дел НСДП здружено ја играат играта со ДУИ, против сопствениот народ.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 00:16
Originally posted by dragon dragon напиша:

Sto se sekiras bre gazda Orlov neka imaat sto sakaat Nie si go imame nasiot Vukovarski koj partal ke gi napravi. Covekot od site vo Makedonija ima najgolemo i najjako iskustvo???. 


Да. Само да не е ПОТЕРНИЦАТА од Хрватска по него и да ми простиш на израз да нема газ. Ама штом има газ лесно ќе го смират и него и шефот му. И, НАС ДВАЈЦА, со некои килави генерали пак на чело, а после демек други се бореле.
Само дај боже, еднаш веќе нека почне.
Па, нека е со среќа.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 02:14
http://my.break.com/media/view.aspx?ContentID=248241
http://my.break.com/media/view.aspx?ContentID=248243
http://my.break.com/media/view.aspx?ContentID=252862
http://my.break.com/media/view.aspx?ContentID=252863
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,299 секунди.