IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - МАЈКА ТЕРЕЗА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАЈКА ТЕРЕЗА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2007 во 15:07
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Ovaa godina treba da bide proglasena za svetica. Vatikan veli deka i po otkrivanjeto deka vo poslednite 40 godini, (znaci otkako zapocnala so svojata humanitarna misija, imala dlaboka kriza vo veruvanjeto vo Gospod) nema da vlijae na proglasuvanjeto za svetica.


Vatikan ic da ne ja proglasi, taa pak ke si e svetica. Kolku li samo lugje veruvaat vo nea i ja spomnuvaat cesto vo svoite molitvi!!!-znaci veruvaat vo nea i bez katolickata crkva.
A toa za krizata go citav i jas, sto pokazuva samo deka i taa e covek pokraj seсреќа
Pozdrav
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2007 во 18:17
интересна е таа „криза“, на Мајка Тереза. За што всушност се работи?

Мајка Тереза во текот на својот живот, си имал свои духовни пријатели на кои им се доверувала, за да и помогнат при нејзиниот христијански живот. Со нив се допишувала.

Сега тие писма се достапни, и во нив се гледа како таа искрено им пишувала за своите проблеми, со гревот, (пред се осаменоста, несфатеноста од светот, итн.). Никаде не станува збор дека се сомневала во Христос, туку во тие писма се гледа една ЧОВЕЧКА душа, која најискрено трага по Христа и Неговиот пат.

Тоа ли е криза?

Јас би рекол, тоа е вистинска вера.

А вие како сакате.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2007 во 18:34
koga ja primala Nobelovata nagrada za mir vo 1979 si ja nosela istata nametka sto ja kupila od Kalkuta za samo 1$
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.