IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Обезбедувањето во дискотеките
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Обезбедувањето во дискотеките

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Обезбедувањето во дискотеките
    Испратена: 18.Август.2007 во 23:16
Автор: Анаана

Јас само една работа не можам да разберам, зошто вратариве од дискотеките низ Скопјево толку леттат во облаци? застанал некој тип без два реда школо на врата, мрзне цела вечер на студов, па така исфрустриран (најверојатно дека другода работи не го бива) наоѓа жртви на кои ќе ја истури својата нервоза.

Се однесува со луѓево како со идиоти, а тие само излегле да си поминат убаво и да потрошат пари со кои нормално он после ќе биде платен.
Знам дека на повеќето што ќе ја читаат статијава им се има случено да не влезат во некоја дискотека само затоа што ВРАТАРОТ не ги пуштил.

Да , јас разбирам дека кога нема место, кога внатре крца не може да го пушти цело Скопје, ама затоа жевееме во цивилизиран град каде фала богу можеме да научиме така и да се однесуваме. А не он ми застанал на врата и им се издерава на луѓето ко на животни.

Ете жив доказ се дискотеките што рикнаа само затоа што вадеа VIP картички како да сме во NewYork па внатре ќе видиш мега звезди, па сега молат да им влезе некој во дискотеката.
Сигурна сум дека на сите што им се има случено ова си викаат "нема јас да дозволам некој сељак да ми ја уништи вечерта", ама да бидеме реални дека пак ке те извади од кожа.

Мене татко ми и мајка ми така не ми се дерат, а не некој си од улица.Да не треба случајно да му се извинам што не носам минич од 200 евра и немам 30 сантима штикла?или треба да идам пред 12 кога уште нема никој за да бидам сигурна дека ќе влезам?или пак да бидам една од фуфиците што ги има пројдено па да ме внесе до внатре и без да платам влез?

Барам ваш коментар на се ова што го кажав и баш ме интересира како реагирате кога ќе ви се случи вакво нешто.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 00:27
E pa mazohisticka bagra uziva da odi kade ja maltretiraat
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 08:53
bla bla bla , luzerite placat , ako sum mangup ke vlezam vo diskoteka , ako sum luzer ke placam kako sto placi avtorot
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 08:54
ako si doteran kukla , so stil i sreden i ponasanje , na kilometar se poznavas . Ako si neizmijan i oblecen bez veze , nigde nema da vlezes
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 08:58
toa e segde na svetot taka, aj probaj da vlezes n.pr. vo minhen vo P1голема%20насмевка
Кон врв
cigare-migare taktika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 245
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cigare-migare taktika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 12:16
Originally posted by hektor hektor напиша:

bla bla bla , luzerite placat , ako sum mangup ke vlezam vo diskoteka , ako sum luzer ke placam kako sto placi avtorot
????? luzer e ako e sreden i ne go znaet site selendri po vratine ????
 
Jas iskreno se sramam sho me znaet site tie govnari...
 
Najubo da ne te znaet....i da se odnesuvaat kon tebe kako kon Gospodin...ili gospogja .... Full support to the writer of the post...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 12:19
Јас само една работа не можам да разберам, зошто вратариве од дискотеките низ Скопјево толку леттат во облаци? застанал некој тип без два реда школо на врата, мрзне цела вечер на студов, па така исфрустриран (најверојатно дека другода работи не го бива) наоѓа жртви на кои ќе ја истури својата нервоза
 
 
-jas mislam deka imat 2 casa i eden golem odmor pominato vo skolo tie, doma im e dosadno, gi mrzi da rabotat, ke krenat 2 tega od po 5 kila i potoa izbacivaci glavni...
taka ednas ne me pustija vo diskoteka posto 90% od tipkite bea vo minici...epa ima nekoi sto ne ja reklamiraat p**kata bas pred sekoj narod....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 17:20
site se serkovci. im posakuvam poveke kotek od togas u process. газење%20од%20смеење
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 18:42
golema blagodarnost do obezbeduvanjeto i vratarite koi rabotea vo ESCAPE 2005god! Ne gi poznavam deckite koi se niti imav hrabrost da dojdam pak tamu, ama navistina sum im blagodarna od se' srce zatoa sto mi go spasija zivotot. Ako nekoj gi znae, kazete im deka im palam svekja i nema moment koga odam vo crkva a da ne pomislam i da se pomolam za niv.



Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 21:53
Ima i dobri megu niv, no od sto se malku ne se ni primetuvaat
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 09:12
Svi gi napadate vratarite.A mislite li ke ako gi nemase niv sto ke se sluci vo diskotekive?Sekakvi kreteni ,idioti i piani sakat da uleznat.Pijat po edna mala vodka i neznat na koj svet se namirat.Ajde molim vi malce pocituvanje kon vratarite
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 00:14
Taka e LSFC.POZZ.
Кон врв
_T_o_X_i_C_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _T_o_X_i_C_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 18:38
Znachi : Obezbeduvanjeto Shto Go Ima Po Diskotekive E Samo Za Pofalba Toa Shto Morash Da Bides Prikladno Oblechen Za Da Bidesh Pushten Vo Diskotekata ...Toa Ne E Zatoa Sho Oni Taka Sakaat..>Tuku Taka Niv Im E Naredeno...CST , Nemoj Tolku Da Me Mrazish Srcka :) Znaesh Deka Ja Te Sakam I Deka Ke Te PushtaM Sekade Da VLEZESH
You Can't Kill Me . . . - I Was Born Dead
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 18:02
Според мене не секој заслужува да влезе во некоја дискотека само затоа што тој/таа така сакаат.
Мислам дека во дискотекиве не треба да пуштаат лица кој што се ни на небо ни на земја, но за жал кај нас не секогаш се применува тоа правило..

И како што се заблагодари connected ќе се заблагодарам и јас...на еден од обезбедувањето во Процес..Тони фала многу за се..можеби некогаш ќе налета на форумов и ќе прочита
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.