IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Љубчо и Бранко виновни за ОКТА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубчо и Бранко виновни за ОКТА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 02:24
edna rabota..Kako prvo SDSM ne mu odeshe dobro na poslednite izbori..So koja cel??Epa vaka sega, kako prvo vo VMRO DPMNE si zamina dolgogodishniot lider Ljubcho Georgievski, i VMRO izleze mnogu pametno..Go stavi na chelo neizvalkaniot Nikola Grueski, i videte shto napravi BOOOM!!!Na narodov mu beshe dosta sekoj da go molzi,i da si igra majtap so nego, pa ne dozvoluva pak Brankovci, i site partii so stara postava da dojdat na vlast..Vlado Buchkovski,lider na SDSM dozivea debakl na poslednite parlamentarni izbori, zatoa shto mnogu veti a malku ispolni..Vmro si go stavi Grueski!!Koga padna Buchko, od SDSM se barashe kadar da ima sili i mokj da mu se sprotivstavi na Grueski i na zazdravenoto VMRO..Vo megjuvreme vo Sdsm se sluchi NSDP i odliv na zabelezitelen broj na verni glasa4i na taa partija koi mu se pridruzija na Tito Petkovski..Od Sdsm se barashe kadar da stavat koj kje bide neizvalkan, nov a ne "lider-ka" koja i e poznata na javnosta koja e i shto e vekje baajgi godini!!Od kol na kol!!Imaat kadar,ne da nemaat, ama ete Shefot Branko ne go ostava konecot vo SDSM, ne go ostava da trgni napred!!Zamislete, od site deca mladi shto ima na raspolaganje ja stavaat Radmila za vodach i ja stava vo pogolem propast partijata(mene mi odgovara, ama postabilna opozicija pravi postabilna vlada)..Denes SDSM se odlikuva so niski udari, od stilot i kalibarot na Jani Makraduli, so vekje prochitanoto od narodot mavtanje so beli lisja pred kameri, so zakani za tuzbi, so proklamiranje nechesnost..da sum jas glaven vo sdsm, prv shto kje leta e Igor Ivanovski, pottrchko na shefot b.c., ona ne znam kako da go narecham...I se gleda deka koga ne se na vlat nishto ne im se pogagja..Povekje gledaat da i frlat boja vochi na Evropa(Bucko i Shekjerinska ne znaat neshto drugo da kazat osven toa, ama ne pagja narodot pod to pokje)otkolku da im zivee podobro narodot vo Makedonija..Ne e vazno shto kje rechi Fuere i site ostali..Vazno e Makedonecot da zivee vo blagosostojba, nezavisno dali vo Evropa ili vo Afrika..I da se navratam!Kako mozi chovek kapacitet kako shto e Andrej Petrov, ne znam na koja opshtina e gradonachalnik, chovek kapacitet, shto e mnogu pameten i realen, realno ja kazuva sostojbata, da nema nikakvo vlijanie..SDSM sam si se zakopuva sebesi dodeka VMRO si bilda i rejtinzi, vo SDSM rotiraat isti pak isti..Branko, Radmila, Nikola Poposki, Buchko..Dajte mu shansa na pomladata generacija, deneshnive lugje se umorno od vasheto 16god vladeenje..Dajte mu shansa na Andrej Petrov da vidite shto e mashina chovek..pochit
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 02:31
filipe ajde izgleda deka si epten mlad ama eve si ja stavil temava na rasprava sto ti znaes za okta i Georgievski...znaes li koi bea vo igra ili samo kako trolanje stavanjeto na temava na rasprava...misli malku изненадување
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 03:31
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

filipe ajde izgleda deka si epten mlad ama eve si ja stavil temava na rasprava sto ti znaes za okta i Georgievski...znaes li koi bea vo igra ili samo kako trolanje stavanjeto na temava na rasprava...misli malku изненадување

Batali go ovde Filip. Temava e za OKTA. Kazhi dali imash svoj stav za toa, a ako nemash, molchi si.
Ovde gledam za se' se diskutira, osven za toa shto treba. SDSM ja postavilo Shekjerinska za lider, a ne trebalo taa da bide. I slichni gluposti.

Vo vrska so temava postojat mnogu prashanja za koi shto javnosta saka da gi znae odgovorite.
Vinoven li e nekoj? Koj? Zoshto nikoj ne se zema na odgovornost? Zoshto nema spektakularni apsenja koi shto kje se snimaat na TV? Se dokazhuva li po 1000-ti pat deka se pravi stroga selekcija vo borbata protiv kriminalot vo zemjata? Ushte li simpatizerite na DPMNE kje se pravat slepi pri ochi i da ne gledaat shto se pravi vo Makedonija?
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 03:50
koga mislis da razgovaras na nekoja tema treba da bide malku so povekje fakti od tie na TV...taka da ako ti imas nekoja tema koja sakas da ja stavis ...prasaj barem nesto novo...ova sega i vo momentov mi izgleda kako da Gvujo i kazal na Sekerinska...i ako taa gospogja saka da postigne preku plateni mediumi - kako Kanal 5- a bez moralna odgovornost toa e strasno....pa neli imaa 4 godini da rascistat so OKTA...sega nema nitu kredibilitete nitu moralna odgovornost ...a taa pak za OKTA...io ti po nea ...politika ne e za mali deca, kako tebe Filipce....gi jade za dorucek...сршено%20срце
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 04:32
Ama NE mu dale takva zadacha izgleda.  Treba izgleda SAMO da frlla problematichni temi i pravi predvremeni shpekulacii - NEGATIVNI SE RAZBIRA.  голема%20насмевка
 
 
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 06:35
Не знам за Груевски.Само знам дека таа година имаше еден друг премиер на власт со богата биографија и со моментално седиште во Боулваријанамигнување.
А од друга страна пак може и ова да е грчки напад на Груевски поради иметонамигнување.

Зошто скоро цела подршка за името ја добивме на нивни терен.
Па сега кој знае.
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 10:13
Коњ комуњарски, Грк ќе ти каже кој пари му дал ако нема друг интерес.
Дестабилизација е картата на која игра Грција деновиве.
СДСМ болни за власт патолошки, они ако не се на власт, криза, војна,  цените рипале, готова е државата.
Проблемот го поставуваат на лош начин, односно на дневно политички.Они се опчинети од рејтингот на Груевски, они не нудат решенија.
Да не бидам погрешно сватен, треба да има одговорност.
Но почнува од кој ја доведе рафинерија во таква состојба да од 1990 до продажбата работеше само 2 месеци во годината и нижеше загуби.
Зошто СДСМ додека беше на власт не покрена истрага за Окта, да не земале и они некоја паричка ?
Е сега може да прашаме зошто Груевски не го отвара случајот Окта.

Ми се гади веќе од СДСМ, копиљаци, вечно привелигирани, од раѓање директори, асистенти и професори, со дебели газови зошто потешко од лажица немаат кренато, дебили во мозок зошто мака не виделе они не живеат во нашата Македонија.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 10:41
Za se e vinoven Gruevski,
i za Okta i za ESM,i za standardot so go imame,i so ne ne primaat vo NATO i EU,i za vojnata vo 2001,i za ramkovniot dogovor.
EEEEEE kaj se vreminjata koga SDSM vladeese, zemjava cvetese,nemase nezaposlenost,platite bea visoki,i site ziveevme slozno i veselo,a aferi sto se doznavme otkoga Gruevski na vlast dojde.
Кон врв
RM Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 11:18
Мене пак кога веќе се дискутира за гадење, ми се гади од слепи антикомунисти уште наречени и јорганпланинци кои освен да ја исплукаат омразата кон СДСМ затоа што го сметаат за наследник на комунистите неможеш ама баш ништо паметно од нив да прочиташ. Поарни им беа Љубче и Доста, и поарни им се Антонио и Зоран Тодоровски на Грујо.
Со ѓаволот ручаат и вечераат, и покрај тоа што знаат со кого си имаат работа.
пс. копиљаци кои ако не беше тој комунизам ден денес овци ќе пасеа по некои си вукојебини.
@РЕПУБЛИКА@МАКЕДОНИЈА@
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 12:37
Како прво и прво СДСМ не спаѓаат во класата комунисти.

Они се обични Комуњари

А има разлика меѓу комунист и комуњар.
голема%20насмевкаголема%20насмевка
голема%20насмевкаголема%20насмевка
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:52
Ami sega?
Kje go krkaat stapot Ljubcho i Gruevski.

Мирјана Димовска, претседателка на Антикорупциската комисија: Собираме нови докази и документи. Ја реафирмиравме иницијативата што во 2003 година беше упатена до Јавното обвинителство за поведување кривична постапка против одговорни лица.

Epa redno beshe. Ah toj Mamidakis izdajca.
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
RM Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 22:49
Љубчо ќе треба да го бркаат во пакет со неговиот најдобар министер Грујо кого подоцна си го постави за наследник.
И не тропај за Ѕинго те молам. Не бил комуњар, бил во социјалистичка патија...па се читаш ли жиВти сФе ???
А од терористичкиот оддел на Дпмне ќе ги спомнеш ли Красничи и Лека-егзикуторот на 12 цивили ? заедно со Тачи војводата.
А мајскиот договор ????
@РЕПУБЛИКА@МАКЕДОНИЈА@
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:05
Originally posted by RM RM напиша:

Љубчо ќе треба да го бркаат во пакет со неговиот најдобар министер Грујо кого подоцна си го постави за наследник.
И не тропај за Ѕинго те молам. Не бил комуњар, бил во социјалистичка патија...па се читаш ли жиВти сФе ???
А од терористичкиот оддел на Дпмне ќе ги спомнеш ли Красничи и Лека-егзикуторот на 12 цивили ? заедно со Тачи војводата.
А мајскиот договор ????


А рамковниот договор???
А Бадинтеровиот принцип???
А поставувањето на Скендер Бег??
А продавањето на ЕСМ?? и тоа од педерче ШИПТАРСКО....
Да редам уште???

А фалсификуваниот попис на населението во државава од страна на Б.Ц.?????

А Киро Глигоров што не нарече во Торонто Славо-Македонци???



Изменето од test_glusec - 13.Декември.2007 во 23:07
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:26
Dosta be so partiski prepukuvanja, vi kazav ako sakate da debatirate na ovoj nacin otvorete tema, site temi ovaka gi upropastuvate, i ovaa li da odi pod kluc
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.