IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Владо Бучковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владо Бучковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 11:15
Дали почнавме ние самите да си правиме колатерална штета од нашите политичари, или пак  си правиме кампања? Мислам дека е доста Власта да ги суди луѓето нека остави судиите да си ја вршат работата и така земаат супер големи надоместоци, или пак затоа е проблем да се департизира судството. Ќе сме имале демократија во државава, за ова не се ни криви ниту ЕУ ниту НАТО, .....кој е кривецот....???збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 12:29
a za sto zboruvas voopsto?
kolku so razbrav hahahhahahha
istrazniot pisal nalog
zakon e de JURE a ne DE FACTO
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 12:31
more tie komunjari, ke im se vratiлутина
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 12:42
smrt na komunizmot fasizam na narodotголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 13:05
Na toj Buckovski ne treba da mu sudat nitu vlasta nitu sudiite tuku ozalenite majki, tatkovci, brakja, sestri, soprugi, deca i rodnini T.E narodot. Da go zanemarime i zaboravime kontoto koj Bucko si go nakrade za celoto negovo pokolenie ama nikako ne smeeme da mu go zaboravime CRNIOT PLAN "B" vo 2001 godina. Za da sedne na vlastovska slatka fotelja toj i negovite DRUGARI Makedonija vo crno ja zavitkaa i rasplakaa pa redno e ednas da ja proba golata zatvorska daska.     
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 17:54
Abre mornar leka poleka toj Bucko se blizi kon Sutka ili Idrizovo ama ti kako strucnjak i blizok posmatrac na 2001 godina deder kazi kaj mu e na Bucko drugarceto onoj be silniot od Vukovar i toj ke da ima nesto so Karpalak. 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 18:26
Originally posted by dragon dragon напиша:

Abre mornar leka poleka toj Bucko se blizi kon Sutka ili Idrizovo ama ti kako strucnjak i blizok posmatrac na 2001 godina deder kazi kaj mu e na Bucko drugarceto onoj be silniot od Vukovar i toj ke da ima nesto so Karpalak. 


Како прво претпоставен на mornar, пратејкија состојбата, иако и пред тоа имав контола врз се кое се случува, решив во заштита на него и magnat да се јавам и децидно ве уверувам дека сите огрешени, поради кои бев отстранет, ќе си го најдат местото таму каде е Стамболиски, сега веќе Бучко и сите по ред, па и твојот ,,идол,,  од Вуковар. Патем речено на 15.Авгост  беше најголемиот масакар во Хрватска.  ........deder bolane, povodom toga bitchu u Croatiii, na upokoj palih DRAGOVOLJACA. колку со ова ти помогнав незнам но сепк Вуковарецот не се назначи сам. Потребни се непобитни докази кој и зошто го назначи токму баш него. Но знај само едно дека има уште многу вукодлаци- пардон Вуковарци, и се ставени на список со свој реден број.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 20:02
Originally posted by dragon dragon напиша:

Na toj Buckovski ne treba da mu sudat nitu vlasta nitu sudiite tuku ozalenite majki, tatkovci, brakja, sestri, soprugi, deca i rodnini T.E narodot. Da go zanemarime i zaboravime kontoto koj Bucko si go nakrade za celoto negovo pokolenie ama nikako ne smeeme da mu go zaboravime CRNIOT PLAN "B" vo 2001 godina. Za da sedne na vlastovska slatka fotelja toj i negovite DRUGARI Makedonija vo crno ja zavitkaa i rasplakaa pa redno e ednas da ja proba golata zatvorska daska.     


Planot ,,B,, e crn za makedonija, a za nego beshe zlaten, no ne mu uspea oti go zaeba B.C, da ja drapne na Florida, kade mu se i parite. Tri miliona eura se kapka vo moreto.


Изменето од orlov - 03.Август.2007 во 20:04
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 20:31
Jas prozivam eden drug se javuva, pa ovoj forum me iznenaduva kolku portparoli imaat toa registriranite. Gospodine orlov neznam dali mislime za ist fraer od Vukovar ama da mi e bas idol i deka bas moj. Stvarno si go stavil vo navodnici ama sepak bi bilo fer da mi se izvinis sto vo navodnici ili ne go pravis nekojsi moj. 
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 01:04
Ова е невиден парадокс, го има само во Македонија и не верувам на друго место.Бучко лапна 3 милиона евра(ех да беше само тоа) и сега нема кој да го уапси.Тоа што му го одземаа имунитетот беше одлична работа но требаше и да оди зад решетки под итно а не на слобода.Ми се згади кога ги видов изманипулирани членови на СДСМ како излегле да го бранат и си реков дека на оваа Македонска простотија им нема крај а пак власта уште се двоуми и не го апси.
Македонски народе освести се!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Изменето од polikarp - 04.Август.2007 во 01:07
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 09:05
Mislam deka toa e maslo na negovata nova zena. Si vika : - Sega imam pari, uste da se otkacam od Garganelov
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 11:50
Еврата него му се од помалите `заслуги`
Си има тој многу по големи недела против македонија, македонскиот народ и македонската иднина.
А шиптарите треба да го слават, поради што им ја подари Струга и Куманово..
Во секој случај одвратен човек, одвратна психа и одвратни недела.
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 11:52
Него треба да му судат (македонските) граѓани на Струга.
Бев присутен таму кога ќе го запалеа говното живо да изгори...
И тоа токму неговите од СДСМ, не јас!
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 12:47
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Mislam deka toa e maslo na negovata nova zena. Si vika : - Sega imam pari, uste da se otkacam od Garganelov


naravoucenie- ostani ergen kako Vojo i Lambe
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.