IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Со кого живеете?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Со кого живеете?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:14
Mama, tato, bratmi i jaWink
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:28
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by MoNiKa MoNiKa напиша:

JAS ZIVEM SO MAJKAMI TATKOMI SESTRAMI BABAMI DEDOMI Big%20smile TUTO KOMPETO .
  
full house,...bravo ,monika,....a ,gi zaboravi sharplanincite,......i machkiteLOLBig%20smile



HEHE SO SARPLANINCITE I MACKITE NE ZIVEAM LOL
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:29
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

So e ova, nikoja neke da si ja cuva svekrvata


HEHE ONA NA MENE ME CUVA NAMESTO JAS NA NEE LOL Wink
Кон врв
jmama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jmama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 16:52
Eve ja sum zenska emancipirana koja sticaj okolnosti zivee so svekor i svekrva. A pred toa imav i dever koj fala bogu se ozeni i se otseli.
Mozam da vi kazam deka nikogas ne sum si zamisluvala da ziveam vo zaednica ali ponekogas rabotite na zalost ne se odvivaat taka kako sto si zamisluvame. Nema nisto poloso za dvajca mladi da ziveat so starci.
Imam i sin od 5godini.
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 00:13
so,...nivсреќа
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 21:41
САМА голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 00:23
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

САМА голема%20насмевка
,...sega mi e jasno,....neshto,...ama aj da ne ,...analiziram,...vazno ,..mene mi e jasno,..голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 02:19
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

САМА голема%20насмевка
,...sega mi e jasno,....neshto,...ama aj da ne ,...analiziram,...vazno ,..mene mi e jasno,..голема%20насмевка

посакувам да живеев сама - но НЕЕЕ плачење
со тато, мама и бато
не живеам сама и со мачка, брза, инаку и јас знам на што мислиш големо%20гушкањеголема%20насмевка
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 14:38
Originally posted by jmama jmama напиша:

Eve ja sum zenska emancipirana koja sticaj okolnosti zivee so svekor i svekrva....
Nema nisto poloso za dvajca mladi da ziveat so starci.
Imam i sin od 5godini.
 


А кои се околностите - пари или сопругот сака да живеете во заедница?

Ако е првото - Ок за привремено решение, ама за долгорочно сигурно има и друг начин. Ако е второто - би требало и твоето мислење да важи 50% среќа
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 23:31
искрено - со не баш здрави луѓе
еее, да може секој млад да си има работа која ке му обезбеди стан у кој ке живее сам или со девојка, а не со мајка подбуцнувач и татко шизо истепан

Кон врв
jmama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jmama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 18:58
Miriam okolnostite se takvi da uplativme stan koj go cekame 5 godini i fala bogu sto ne zavrsivme kako FIKOM. Megjutoa eve veke 6 godina kako ziveam vo zaednica. Nie prvo si pocnavme pod kirija koga se zemavme, ama jas nabrzo ostanav bremena i koga se rodi deteto ( a se rodi predvreme so izvesni komplikacii) moravme da odime doma kaj nego.
Na mazmi uste pomalce mu se zivee doma. Ali zatoa vikam nekogas lugjeto se vo mat pozicija i racete im se vrzani. тага
Parite sto gi uplativme za toj jeban stan ne moze da gi vratime nazad i sega drememe dobri 5 godini i cekame toj stan da se dovrsi.
Inaku dvajcata solidno zarabotuvame megjuta ne sme vo sposobnost da zemame krediti bidejki normalnata ziveacka so dete ne dozvoluva bas ziveenje pod kirija. E sega nas tuka ni e i nadezda deka koga togas onoj famozen stan ke se zavrsi.
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 21:58
со сите домашни животни
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 04:38
jmama во тој случај навистина ви посакувам да се заврши што е можно побрзо вашиот стан. Навистина понекогаш, како што е и вашиот случај, има објективни причини за човек да прави нешто што не му е баш по волја.

Јас ти прашав најмногу заради тоа што има многу луѓе што се жалат од заедничко живеење, ама во суштина им одговара.

Ајде па пофали се наскоро


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 23:56
Sum ziveel so razlicni luge i na razlicni mesta a sega zivem so soprugata i mozam da kazam deka e super.
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.