IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Паралелен свет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паралелен свет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Паралелен свет
    Испратена: 01.Јули.2007 во 01:52
ДАЛИ ПОСТОИ.....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 13:37
ne,...i toa e samo vo fantasijata na nekoi,....nekako nepojmlivo mi e neshto takvo,....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 17:52
ako paralalen svet je isto so dimenzii ima 6 no so oko samo gledame 3 dimenzii.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 02:28
da 4ta e vremeto ako ne se lazam......
a drugite dve ne gi znam..........
se zavisi paralelen svet sto podrazbiras na isto mesto vo isto vreme da ima 2 ili poiveke svetovi koi nemozat da se vidat megusebe ?????taka nesto????
end off days 15...14...13....
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 02:33
E BAS TAKA
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 02:43
mnogu interesna tema si odbral navistina.....
sega sto e toa sto bi gi delelo ovie dva sveta pod uslov i dvata odnosno site da se materijalni.......?????
ne go znam odgovorot na ova prasanje ama mislam deka moze da ima a zosto ne znam - ironicno neliTongueTongueTongueTongueTongueTongue
sto mislis ti ima?????
end off days 15...14...13....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 13:44
Originally posted by goor goor напиша:

da 4ta e vremeto ako ne se lazam......
a drugite dve ne gi znam..........
se zavisi paralelen svet sto podrazbiras na isto mesto vo isto vreme da ima 2 ili poiveke svetovi koi nemozat da se vidat megusebe ?????taka nesto????


првите три се Должина, ширина и висина, додека четвртата е времето точно...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 01:29
znam duhce za prvite 4 ama rome bese pisala deka se 6 za ostanatite 2 mislev.........posto prvite 3 go opredeluvaat prostorot 4 vremeto koi se drugite 2 ?????????
end off days 15...14...13....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 01:34
Хмм, мислам дека беа некаде околу 9 димензии или можеби грешам??? Морам да прверам ова...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 01:56
si imav porano edna teorija(moja da ne dojde do zabuna) ama padna u voda..
fintata bese deka koga umirame namesto da se reinkarnirame vo zivotno se reinkrnirame vo samite sebe.....se ragame na potpono ist den kako porano vo istiot cas od istite roditeli i go ziveeme potpolno istiot zivot.Sega koga imame deza vu vo mojata teorija bese deka nekoj del od zivotot koi sme go ziveele porano se izmenil za nekoja sitnica(kako efektot na peperutkata) i nasiot zivot pocnuva da tece vo drug pravec.......i pak odnovo....
ama po taa teorija bi trebalo da ima bezbroj paralelni svetovi a i si ja napraviv vrz baza na poveke filmovi(matrix,sliding doors,baterfly efekt,the one) so znaci ne moze da e taka... CryCryCryCryCryLOLLOLLOLLOLLOLLOL
end off days 15...14...13....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 10:13
Veruvam deka postoi....
Spored Benedikt postoi. Toj tvrdi deka lugjeto koj sto na misteriozen nacin isceznuvaat, odat vo toj  paralelen svet. No imase vo negovata kniga koja se vika kako temava isto, raskazano za covek koj se vraka od toj svet posle mnogu godini, i normalno, na nego kako vremeto da mu zastanalo. Da objasnam-Trgnal edno utro po vesnik, go snemalo so godini go barale, posle dooolgo vreme se vraka na istoto mesto, odi da si go kupi vesnikot, prodavacot (komsija) se izdzveruva koga go gleda, ovoj ne mu veruva, prodavacot mu ja pokazuva datata na vesnikot, ovoj sumnja deka e zaebancija....i dolgo vreme se ubeduvale (da ne go tupam). Koga bil odnesen na hipnotizacija (ili regresija ne znam), se dokazalo deka navistina tipot nema nisto drugo vo glavata, odnosno se sto se slucuvalo na zemjata samo....Ouch
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 13:25
interesno
end off days 15...14...13....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 13:36
od knigata PARALELEN SVET od BENEDIKT
se e napisano so dokazi...dolgi godini sobirani.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 02:45
kooga ke go vidime togas 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.