IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Акција за заеднички бројач на .mk сајтови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Акција за заеднички бројач на .mk сајтови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
zafirceto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zafirceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2005 во 09:38
Sum za brojac na sekoj makedonski sajt.
No skapo se plaka internetot .
Zafirovski Petar
Ohrid
Кон врв
P D A Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај P D A Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2005 во 18:37
Originally posted by zafirceto zafirceto напиша:

Sum za brojac na sekoj makedonski sajt.
No skapo se plaka internetot .

Кикс стољеча!
Што има врска цената на интернет услугите со бројачот на посети? :)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 14:05
Па на пример, како ќе има доволно посетители за броење ако немаат за интернет?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 03:36
Добро бе луѓе. што сакате да постигните со тоа да има сајтметар на секој македонски веб сајт? И што сакате да постигните со тоа да биди македонски, а да не бил странски.. Ај вака, кажете ми искрено колку од вас го користат пребарувачот најди, во замена за гугл? Или ретко се наоѓа таков?

А гледајте и од друга страна.. Како А1 стигна до толку високи цени за банерите (т.е. рекламите) .. И тие да не имаја сајтметар на телевизијата? (: .. Дај заозбилете се бе луѓе, ако сакате да се рекламирате негде, мое мислење е дека прво се проверва ажурираноста на сајтот, и после вистината на податоците.. А корисниците сами ќе си дојдат.. Па неможи некој да ме убеди мене дека кајгана има појќе посетители од он.нет, или од идивиди (а со бројач тоа можи да се покажи, така? не од нивна страна, од страна на корисниците) ..

А и како сакате гледајте, ако сака некој да "напупма" посетеност на некој сајт, можи да го направи во кратко време, и без големи маки, па така да, не вреди толку карање и толкава дискусија за сајтметар и анкета.. Исто лоша идеја е да се направи анкета за порталите, бидејќи ќе се добие грешен впечаток.. Ако работи анкетата на кукис, се бришат тие лесно, ако работи на IP можи со рестарт на интернетот, или пак преку хост .. и пак ке има нереален број .. Така да мое мислење е, не вреди цела оваа работа, пошто ако сака некој да се рекламира, ќе се снајди ... (:
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
toniivceski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Finland
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај toniivceski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 14:06

site obedineto ce napravime cudo

 

 

toni
Кон врв
Митко Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Митко Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 18:53
Јас го користам ОВА. :)
Mitko
Кон врв
girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 16:49

da taka site zaedno sme posilni od se!!!

I'm the BEST!
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 17:39
SE SOGLASUVAM SO VASBounce
Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2006 во 14:46

JA IMATE MOJATA SOGLASNOST!!!!!!!!!

"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
breza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај breza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 15:37
 Вие правите некакви анкети за посетеноста на Македонските сајтови ,а сеуште пишувате латиница.Дај потрудете се малку
Со најдобри намери
Бреза-Брезово
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 19:23
A sto e toa problem ako nekoj pisuva latinica ili kirilica?
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 17:51
Originally posted by breza breza напиша:

 Вие правите некакви анкети за посетеноста на Македонските сајтови ,а сеуште пишувате латиница.Дај потрудете се малку
Со најдобри намери

Neznam sto e problemot sto pisuvam na latinica...jas pisuvam na latinica zasto pokraj idividi imam drugi 10 tabovi otvoreno i surfam, siminjam celo vreme....pa ako pisuvam na kirilica za da smenam strana a da ne mi se napravi  њњњLOLLOLLOL treba da menjam podrska sto me mrzi da go pravam na sekoi 15 sekudniBig%20smile
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 17:53
A inace za temava mu pisav na toj sto ja posutvase ama ne mi odgovori. za temava jas sum ZA. Rabotam Dreamweaver 8.0 i Flash 8.0. Isto imam poznavanja od Adobe za web potrebi.....
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2007 во 09:14

Маро за монтажи сум полу цар така да нема да ми биде проблем да изработам нешто.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.