IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Кампување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кампување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2010 во 23:52
kampuvanjeto e edna vrsta na dozivuvanje,imam kampuvano vo livadiste struga i na drugi mesta a po planini sakam mnogu da kampuvam tamu e interesno primer so sator sobrani drustvo gitari piva i ludnici.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 12:44
КАмпувам од мал со Адрија приколка. Во приватен смештај идам кога морам, а тоа е кога идам со друштво. Имам шатор, најчесто го распалувам за 1 Мај кога идеме негде, не ми смета и по неколку дена да престојувам во него, имам доста опрема.

Има разлика од камп до камп, во тој каде што идев со моите (Castle, Platamona Greece) WC мириса поубаво од кај мене дома, и е да не речам почисто. Али се си има своја цена и свој гушт.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 17:20
Си се мењаат времиња тешко дека сега некој би ме натерал да одам на кампување...Но секако и ќе додадам дека е одлично искуство и вреди да се осети.После десетина години од едно кампување и ден денес има смеење на сите тие моменти што таму се случија.Пет луѓе кои ти се драги, шатор ,оган по цела вечер и секако добри дела од библиотеката на дедо Ееееееееее кад се само сетим ал се некад добро јело
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:55
Jas sum kamper...i nemozam da zamislam poinakov odmor...zalosno e samo sto kaj nas nema dobri kampovi....
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:38
Nikogas ne kampuvam. Ili odam kako covek na odmor, bilo kakvo patuvanje ili ic ne odam nikade.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Bibi sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 96
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 09:45

На крајбрежјето на Хрватска мислам дека има доста кампови... се сеќавам на Купари, зашто една другарка одеше таму на одмор пред дваесетина години     [/QUOTE]
 
I jas bev vo Kupari pred dvaesetina godini. Ama kampot nastrada vo vojnata...:( Zapalen i opljackan :(....ama mislam deka potoa go sredija...
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 00:45
па не обожавам баш,би кампувала ама на 2-3 дена повеќе не,еднаш сум кампувала и немам некое добро искуство околлу тоа,сакам повеќе комоција,можеби некаде во странство би било подобро но камповите низ Македонија не нудат некои добри услови
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 22:44
Во Црна Гора има еден голем камп северно од Будва. Мислам дека се викаше Јаз, но не знам ништо за цените.

На Хвар го знам кампот Јурјевац во Стари Град, ама пак не знам ништо за цените.

На крајбрежјето на Хрватска мислам дека има доста кампови... се сеќавам на Купари, зашто една другарка одеше таму на одмор пред дваесетина години    
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 10:42

Кампување за брачни парови со деца - да, супер е за децата, цело време се на отворено, не мора да одат на плажа, па во апартман, па попладне пак на плажа, во камп се цело надвор, се дружат со други деца од кампот, цените конкретно во Грција во камповите Хераклеа (овој не е многу голем, има солиден санитарен чвор, асфалтирани улички, во последниве години го окупираа струмичани), Посејдон, Орион (помеѓу Платамона и Лептокариа) се 25-30 еур дневно, кампер приколка + кола+2 возрасни, за мали деца се плака поевтино;

 ме интересираат ваши искуства за други кампови во Грција
 
Не е воопшто многу поевтино од сместување во апартмани, но со оглед дека мене дечките ми се мали, ми одговара, инаку забава нема нешто посебно за млади. Нас малечкото ни е 2 год. и затоа се решаваме за овој тип летување, по година -две поинаку ќе се организираме, мене конкретно ми е монотоно веќе да кампувам со години на едно место на кое не се случуваати никакви промени, имаме во план да ја смениме дестинацијата, Хрватска, Црна Гора нудат многу повеќе од Грција на пример, со солидни примања може секаде да се прошета
Alisa
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 10:08
епа вака
јас утре тргам на едукативен камп во Крушево и ќе си дојдам во сабота!  TongueTongue

инаку, едукацијата ќе ја вршат Американци и наставата ќе биде на англиски јазик!  Smile





Изменето од *DrEaMeR* - 14.Јули.2007 во 10:09
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
lost addict Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2007
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lost addict Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 00:38
Originally posted by Lion Lion напиша:

 kamp Battis, Grcija, 4km do Kavala, prekreasen kamp, lani prestojuvav nekolku dena. Mislam bas i ce vi odgovara ako odite samo mlada ekipa Smile
 Eve ti link : www.batis-sa.gr
 
 Ja plativ 23eura, za trojca+kola+sator+struja mislam full
 
 
epa za malce sme se promasile izgleda Big%20smile
 
jas odam sekoja godina vo kamp.lani bev vo batis cenite gi ima za sator a jas bev so starive so prikolka.kampot bese odlicen.plazata bese dobra.zabava preku den,navecer,diskoteki,bazeni,kafici..se :)
zavisi za vozrasta i so kogo planiras da odis a i kade....sever-jug??
All we need to survive, is the one person who truly loves us!!
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 22:11
kampuvanje preku mladinski kulturen centar niz Balkanot
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 22:03
 kamp Battis, Grcija, 4km do Kavala, prekreasen kamp, lani prestojuvav nekolku dena. Mislam bas i ce vi odgovara ako odite samo mlada ekipa Smile
 Eve ti link : www.batis-sa.gr
 
 Ja plativ 23eura, za trojca+kola+sator+struja mislam full
 


Изменето од Lion - 18.Јуни.2007 во 22:09
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:53
јас лани бев на едукативен камп во Берово организиран од Мировниот Корпус и проектот на Еколошкото друштво "Вила Зора" - Велес и мн. закон си поминав...

особено тоа што беше едукативно и имавме настава секој ден т.е. имавме сесии од различни области и тоа:
- Лидерство и лидерски работи
- Уметност, музика и техника
- Надворешност
- Комуникација и општество
- Здравје и прва помош
- Тимски игри
     * Едукацијата ја остваруваа Американци и на крајот се стекнавме со дипломи;        Tongue

Инаку овој беше Национален Машки Надворешен Лидерски Камп 2006 ;
а и годинава веројатно ќе се организира ваков камп!


Изменето од *DrEaMeR* - 17.Јуни.2007 во 14:55
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.