IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293031
Автор
Порака
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 14:54
Originally posted by Anthony

Prijatele si prochital li kako go opishuvaat muslimanite zadgrobniot zivot?


што ке ми е кога бев во него...Ако некои од нив биле, нека ми раскажат...Моежеби ке пронајдеме дека во некој момент и сме се сретнале таму

Prochitaj go za sekoj sluchaj. Popsihodelichna prikazna teshko se naogja.


Ne da si bruka na hristijanstvoto,tuku uste poglema bruka si za celoto covestvo,mrsh v koliba!

Ti me si dostoen da napisesh niti izgovorish taka chist zbor kako shto e HRISTIJANIN talibanu, Aj odi stavi si pojas od dinamit i idi po gjavolite
 
 
 
 
Anthony imas li ti  malku opsta kultura.?  Zosto postojano postiras samo gluposti i gi navreduvas muslimanite?   Ako sakas da se vklucis vo debata napravigo toa so razum, i koristi dokazi vo tvoite iskazuvanja.
 
I nemoj da go vredzas na efendija, jer ti od negovoto dostoinstvo ni bukvata `d``ne ja poeduvas.
 
 
 
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:02
Anthony - navistina mi e sram koga gledam vakvi izjavi! Takvi izjavi imaat mesto na razni fashistichki sajtovi, na mesto kade se diskutiraat religiite, ima mesto samo za normalna diskusija!
A moderatorite, krajno vreme e da prevzemat pokrajni merki i kon ednata i kon drugata strana... vaka samo gubite dobri diskusii.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:03
Pazi Bogati -na efendiite im e dozvoleno da navreduvaat... ama koga gi navreduvaat togash toa e nekulturno . Ova e muslimansko svakjanje na kulturata???
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:17
Originally posted by Pustinski-Lav Pustinski-Lav напиша:

I nemoj da go vredzas na efendija, jer ti od negovoto dostoinstvo ni bukvata `d``ne ja poeduvas.

A be tolku mnogu e dostoinstven sto si dozvoluva da vregja hristijani. A i ti ne si nishto poaren
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 23:32
лутина
лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 17:42
Originally posted by orlov orlov напиша:

лутиналутина


Kaj je fantek?
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293031
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.