IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте блиски со родителите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте блиски со родителите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали сте блиски со родителите?
    Испратена: 10.Јуни.2007 во 19:55
Блиски ли сте? Дали им ги кажувате сите ваши проблеми? 
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 19:58
da se i sekogash...Tongue
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 20:04
Ги обожавам моите родители и многу сум блиска со нив.
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 20:09
кога ќе им го кажете вашиот проблем и откако ќе ви кажат што да правите и како да го решите проблемот дали секогаш го правите тоа што тие ќе ви го речат?
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 21:06
treba da se poslushaat roditelite...mislam zavisi od toa za kakvi roditeli stanuva zbor..kolkava e doverbata megju vas i dali imate blizok i prijatelski odnos...normalno deka nikogash ne se prashuva i ne se dobiva odgovor tuku taka...prvin se diskutira i se naogja zaednichko reshenie...ako ste bliski so roditelot nikogash nema ni na kraj pamet da vi padne deka toj vi predlaga neshto losho ili vi misli loshoSmile
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 01:42
нормално е дека родителот не ти мисли лошо, туку ќе те насочува кон правилниот пат за се и сешто, но тоа зависи какви се родителите и како што рече колкава е довербата!
- А зависи и колку детето е блиско со нив!
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 17:02
Блиска сум повеќе со мајка ми...  И и кажувам се...

Изменето од BiG_kIsS - 11.Јуни.2007 во 17:06
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 17:11
ne, si imat drugi glavobolki

Изменето од LouWeed - 11.Јуни.2007 во 17:12
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 17:41
Сум блиска ако не со нив со кој???Wink
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 01:06
sexy така е ама ако некој никогаш не бил близок, и како да биде близок кога има да речеме 17 години?????????????????? а до 17тата година не бил близок!
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 13:12
Originally posted by *DrEaMeR* *DrEaMeR* напиша:

Блиски ли сте? Дали им ги кажувате сите ваши проблеми? 
Mnogu sum bliska so majkami. I kazuvam skoro se'.
Znae kaj,so kogo i zosto sum bila,so koj sum odela,muvala ili koj mi se svigal,koga prv pat imav odnosi i kazav,a pred toa mnogu pati imavme zboruvano za toa.
So majkami nemam tabu temi i zatoa mi veruva i nisto sto ne e loso po zdravjeto ne mi zabranuva.I mnogu mi e fino bidejki taa e moja najbliska prijatelka.
A so tatkomi sme kako stranci,lani uz muabet mi rece deka imam 15 god,a jas imav 17 i pola.Pa zamislite kolku sum bliska so nego.Ouch
Just love
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 13:19

sum bliska, sekako.

ne gledam zasto ne bila.no najbliska sum so sesta mi
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 15:06
Originally posted by sandrica sandrica напиша:

Originally posted by *DrEaMeR* *DrEaMeR* напиша:

Блиски ли сте? Дали им ги кажувате сите ваши проблеми? 
Mnogu sum bliska so majkami. I kazuvam skoro se'.
Znae kaj,so kogo i zosto sum bila,so koj sum odela,muvala ili koj mi se svigal,koga prv pat imav odnosi i kazav,a pred toa mnogu pati imavme zboruvano za toa.
So majkami nemam tabu temi i zatoa mi veruva i nisto sto ne e loso po zdravjeto ne mi zabranuva.I mnogu mi e fino bidejki taa e moja najbliska prijatelka.
A so tatkomi sme kako stranci,lani uz muabet mi rece deka imam 15 god,a jas imav 17 i pola.Pa zamislite kolku sum bliska so nego.Ouch
 
И јас исто, само што татко ми знае колку години имам LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 16:08
Не сум многу блиска со родителите (но сум со сестра ми). Се слушаме, се гледаме, ама не би споделила со нив сериозен проблем.

Дали треба секогаш децата да ги слушаат родителите - мислам дека малку некритично се прифаќа "родител сум, не ти мислам лошо" или "постар сум, знам подобро." Таквите изјави често се добронамерни, но има многу случаи кога децата мислеле поправилно од родителите и имале подобра проценка на ситуацијата.

Земете само за пример колку луѓе има што избираат професија по проценка на родителите - има талент за музика, ама ќе се запише на Економски затоа што родителите мислат дека полесно ќе си најде работа. Или пак некој раскинал со девојката заради тоа што не ја одобрувале родителите.

Се разбира, најубаво е да се дискутира, да се даде совет и после да се даде поддршка на детето дури и ако не мислат дека е во право (така барем се надевам дека ќе функционираат работите кога јас ќе бидам родител). Но според моето скромно мислење, ретки се родителите што постапуваат така.




Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.