IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Семејство пред се...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Семејство пред се...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Семејство пред се...
    Испратена: 25.Мај.2007 во 22:53
KOLKU VAM VI ZNACI SEMEJSTVOTO I KOLKU MISLITE DEKA TREBA TOA DA SE POCITUVA?

if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2007 во 23:19
EVE VAKA. ZA SEMEJSTVOTO MOZAM DA ZBORUVAM MNOGU. SAKAV DA OTVORAM NOVA TEMA ZA ZIVOTNI PRIKAZNI NO NE BEV SIGURNA DALI VEKE POSTOI TAKVA TEMA A I KADE DA JA POSTAVAM. mOLAM NEKOJ NEKA ME UPATI. EPA VAKA. NEMAV BAS NEKOE SJAJNO DETSTVO I OD SEMEJSTVOTOT BEV DOSTA DOLGO ODDELENA, ODNOSNO PROSTO KAZANO NIKOGAS NEMAV PRAVO SEMEJSTVO. 16 GOD ZIVEEV SAMO SO EDNIOT RODITEL, POTOA OTIDOV KAJ DRUGIOT PA PAK BEV BEZ EDEN RODITEL. NIKOGAS NE GO POCUVSTVUVAV ONA VISTINSKOTO. ODSEKOGAS SAKAV DA BIDAM BLISKU DVAJCATA RODITELI. NO NEMAV TAKVA MOZNOST. ZIVOTOT MI DONESE MNOGU PREDIZVICI I TESKOTII SO KOI TREBASE SAMA DA SE SOOCUVAM. MI BESE POTREBNA PODRZKA A NAJMNOGU LJUBOV. NIKOGAS JA NEMAV. MOETO DETSTVO BESE NAVISTINA MNOGU POINAKVO OD DRUGITE DECA NA MOJA VOZRAST. POMINAV MNOGU RABOTI VO ZVOTOT. SUDBINATA MI PRIREDI DOSTA PREDIZVICI. EDNOSTAVNO BEV PREPUSTENA SAMA NA SEBE SE DO DEN DENESKA. NO VERUVAJTE SEMEJTVO MI BESE PRVATA NAJPOTREBNA RABOTA VO TIE MOMENTI. NEMOZEV DA SI JA OSTVARAM ZELBATA I DURI PONKOGAS BEV TOLKU GNEVNA A I SAMATA NE ZNAEV KOMU. POMISLUVAV VINATA DA JA NAJDAM VO RODITELITE, A POGOLEMIOT DEL I NAVISTINA BESE VO NIV. BEV LUTA SAMA NA SEBE A I NA ZIVOTOT. NEMAV EDNOSTAVNO KOMU DA MU SE OBRATAM. NEMAV KOMU DA MU SE IZNAKAZAM, BAREM VO ONIE TESKITE MOMENTI DA IMASE KOJ DA ME SOSLUSA, DA MOZAM DA SE ISPLACAM. ZNAEV DEKA NEMA TAKOV STO KE MOZE DA MI POMOGNE. EDINSTVENA POMOS GLEDAV VO SEMEJSTVOTO... NO GO NEMAV. POCNAV DA GI OBVINUVAM BESKRAJNO. PODOCNA DRUGI LUGE PROBUVAA DA ME IZVLECAT OD DEPRESIJATA I BOZEM DA MI POMOGNAT... NO SEKAKO SO NEKAKOV SI VOZVRAT ZA SETO TOA,A JAS NE BARAV OD NIV NISTO. ME BOLEA TIE RABOTI. SI VELEV- IMAM KOJ A SEPAK NEMAM ZA DA MI POMOGNE, DA ME POTTURNE VO ZIVOTOT, NAMESTO DA DOZVOLUVAM TUGI LUGE DA SE PRAVAT BOGOVI NA MOJOT ZIVOT. EH DA NEMA KOJ DA MI PRUZA RAKA, DA ME POVLECE, DA RECE KERKO ODI PO OVOJ PAT- SIGUREN E. DA ME GUSNE, DA MI DADE TOPLINA. NAMESTO DA TRPAM KAKO SEKOJ EDEN ME SOZALUVA I POKAZUVA SO PRST NAKAJ MENE I DEMAK SO ZAL VO OCITE DOAGA I MI PONUDUVA RAKA....
JAS SE SNAJDOV VO ZIVOTOT, SEGA RABOTAM KAKO I PORANO KOGA SAMA SI ZARABOTUVAV ZA SEBE I ZA DA PREZIVEAM. MOZAM SAMA MNOGU RABOTI. NE DOZVOLUVAM NIKOJ DA ME GAZI I PONIZUVA, POSEBNO NE NEKOJ KOJ STO NE MI POMOGNAL DA GO SOZDADAM OVA STO SEGA GO IMAM I SO KOE SE PRETSTAVUVAM KAKO COVEK. ZNAM DA SE GRIZAM ZA SEBE, ZNAM DOVOLNO, A MOZEBI I POVEKE OTKOLKU STO TREBA DA ZNAE DETE NA MOI GODINI.
SEPAK EDNO NESTO ME ODRZUVASE VO ZIVOT I MI BESE EDINSTVENA NADEZ- DEKA SE KE BIDE VO RED. SEKOGAS SI GO ZBOREV TOA... SEKOGAS SI VELEV- AJDE IZDRZI MOZES TI, ZNAES, UMEES...
    NO EDINSTVENOTO NESTO STO USTE ME MACI I SE POJASNO MI STANUVA E TOA STO- MNOGU RABOTI KE ZNAM DA NAPRAVAM SAMA, POSLE SITE PREDIZVICI VO ZIVOTOT TRGNAV SAMA NA SEBE PO PRAVIOT PAT, IZDRZAV MNOGU, A I KE IZDRZAM PONATAMU...
 NO BEZ SEMEJSTVOTO
      **SEUSTE KE BIDAM NECELOSEN COVEK KOJ TRAGA PO IZGUBENOTO, I KE BIDAM DETE KOE SEUSTE PLACE PO LJUBOVTA OD SEMEJSTVOTO-KE BIDAM KOPNEAC I SEUSTE KE GO LJUBAM MOETO SEMEJSTVO**


Изменето од SeXy BaBy - 25.Мај.2007 во 23:21
if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2007 во 10:31
Semejstvoto mi e najvazno od se.
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2007 во 21:43
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Semejstvoto mi e najvazno od se.


Se razbira, pa zatoa i go napisav tekstot gore za da vi objasnam osiroko kolku mene mi znaci semejstvoto. neznam koj kolku go razbra seto toa no sepak jas go napisav vo takva verzija za da sekoj eden moze da go sfati.

if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:40
Najprvin dobra rabota pa potoa semejstvo i negovo odrzuvanje.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:48
nekad mora granici da se postavat!bez pogled koj e
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:49
Originally posted by SeXy BaBy SeXy BaBy напиша:

KOLKU VAM VI ZNACI SEMEJSTVOTO I KOLKU MISLITE DEKA TREBA TOA DA SE POCITUVA?

Semejstvoto e nesto sveto.No denes toa mnogu ne e atraktivno megju mladiot svet bidejki ne mozat i ne se vo sostojba toa da go realiziraat a kopneat/eeme po toa.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 00:18
a,...shto drugo, bi bilo?!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 00:22
Semejstvoto ni dava hrabrost,radost i srekja.
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 11:09
Slobodata vo brakot.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 17:05
SEkoj covek traga po nesto vo zivotot koe sto go nemal
ti si nemala semejstvo celosno, no sepak si imala roditeli
koi se grizat za tebe?? toa e najvazno
ne e vazno dali tie bile zaedno ili ne
vzano e da te sakale i poddrzuvale vo zivotot dodeka se razvies
vo vozrasna licnost. I tie sto imale i tie sto nemale semejstvo sakaat
da imaat
pa koj ne saka topol dom poln so ljubov i harmonija
samo mnogu e teska situacijata vo nasava zemja momentalno
pa mladite iako sakaat cekaat podolgo vreme da se sredat so
rabota edno drugo i ako uspeat se odlucuvaat za brak i semejstvo
no i da ne se sredat ziveat so svoite roditeli pod ist krov
a toa ne e ubavo bidejki ne se osekaat kako celosni gospodari nad svojot dom i zivot ednostavo poubavo e cuvstvoto koga nesto mozes da go nareces svoe
Кон врв
pero Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pero Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 19:17
vo sekoj slucaj,semejstvoto ti dava sila da se boris vo zivotot,da opstojuvas i ti i tvoite naslednici.ne e tocno deka treba prvo rabota a potoa zenenje.ako nemas semejstvo nemas ni motiv da baras rabota .treba da baras rabota pa makar inikakva za da mozes potoa da se dokazuvas i napreduvas vo nea Geek

Изменето од pero - 05.Јуни.2007 во 19:22
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 22:04
Па едино семејството е нешто насигурно во денешно време каде ни оние кои ти се пријатели денес може утре да не ти се.

Се,мејството е фундамент на здравото живеење и мора по секоја цена да се задржи!
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 12:28
semejstvoto e nesto najvazno i nesto sto treba najveke da se cuva i pocituva...po so drugarite si odat ama semejstvoto i familijata ostanuva sekogas...
speed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.