IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Интер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Интер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
nina``` Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nina``` Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 10:51
LOLLOLLOL
LOLLOLLOL
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON
Кон врв
ReD_StaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ReD_StaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 20:56
Гледам нема направено теми за ниеден Клуб па еве јас ке напраам... Тука пишувајте за резултатите на Интер
Фанови ајде
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 02:37
Cestitki za skudetoсреќасреќа
se nadevame do godina da vi ja zememe titulata...barem doma...тага liga na sampioni ke ja gledame na tv...ali krizata ke pomine i povtorno MILAN ke bide stariot dobar MILANголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
napred MILAN....
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 13:57
Milan sega malku okolu edna godina ke sedi u Magarecka Klupa...T.e.Kup Uefa!
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 14:51
Cestitki za Inter!!
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 12:25
TOTTII
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 10:32
Мурињо  . . .  Утре ќе биде промоцијата негова . . . Манчини  со околу 30 милиончиња го напушти Интер . . . Сега да видиме само кого ќе донесе Мурињо во Интер . . . Има некои гласини дека Лампард , Карваљо и Есиен се желби на Мурињо . . . Има и такви дека ќе го доведе и Дрогба , но тој исто така се поврзува и со Милан . . . Па времето ќе каже кој , кога и каде . . .намигнување
STRUGA
Кон врв
Antique Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antique Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 02:10
go zede zasega mansini od roma i muntari od portsmut pa ke vidime se nadevame na better future
Кон врв
samir_sneijder Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мадридиста

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 155
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samir_sneijder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 16:31
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Milan sega malku okolu edna godina ke sedi u Magarecka Klupa...T.e.Kup Uefa!


хехе ова е доброоо
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 18:15
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 19:05
ABE INTER SE MRSNICI
1 Година верен форумџија
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 16:05
Маикон: Ако не ја освојам ЛШ си одам од Интер
20/06/2009 03:27

Десниот бек на Интер Маикон призна дека најголема желба во кариерата му е да ја освои Лигата на шампионите и ако не го стори со Нерозаурите наредната сезона тогаш би можел да размислува за трансфер во друг клуб.

“Мадрид е голем клуб и навистина би било убаво да играм таму, но јас имам договор со Интер до 2011.“

“За мојата иднина? Ќе видиме. Јас и моите соиграчи навистина сакаме да ја освоиме Лигата на шампионите, но нешто во Интер мора да се смени. Сакам да ја освојам Европа со Интер, но ако не се случи тоа ќе пробам со друг клуб.“ - изјави Маикон за goal.com italia.

Нероазурите се немаат радувано на овој трофех од 1960-та година.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:10
Официјално: Ето потпиша со Интер
27/07/2009 22:05

И официјално Самуел Ето е новиот играч на Интер. Камерунецот околу 20:40 во присуство на потпреседателот Риналдо Гелфи потпиша 5 годишен договр кој ќе го задржи до  30-ти јуни 2014 на Џузепе Меаца.

Ето официјално ќе биде презентиран утре со почеток во 14:00 во просториите на Интер.

Направив историја во Барселона, но тоа е веќе минато. Сега новата приказна ми започнува во Интер. Ја сакав оваа авантура и се надевам дека ќе помине добро.“

Неможам ништо друго да му посакам освен среќа на Ибрахимовиќ. Освоив многу со Барселона и се надевам дека тој ќе освои дури и повеќе.“

“Ветувам дека ќе работам секој ден, како и што правев досега. Нема потреба да кажувам дека сакам да постигнам што повеќе голови. Знам дека сум способен за постигнување на голови и знам дека секогаш можам повеќе.“ - заврши Ето во својата прва изјава за медиумите како играч на Нероазурите.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 10:14
Адриано сака да се врати во Интер
 
Поранешниот бразилски напаѓач на италијанскиот Интер Адриано, рече дека сака да се врати во миланскиот Гранд.

"Би сакал да се вратам во Интер и да се извиним за начинот на кој си појдов", изјави Адријано во интервју за италијанско радио.

Во истото интервју, сепак, Бразилецот  сподели, дека е подготвен да игра и во друг италијански тим.

За време на неговиот престој во Милано напаѓачот имаше психолошки проблеми и проблеми со тежината, и на крајот тој заврши договорот со клубот за заемна согласност на 24 април минатата година.


Според радиото, Адриано е со десет килограми по малце по заминувањето од Интер.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.