IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
Автор
Порака
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
    Испратена: 10.Мај.2007 во 01:02
АМА ЕДНА УБАВА КРАЈ ГЛУЖД НА НОГА....ШТО МИСЛИТЕ?Tongue
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:08
Убава замисла,но многу и зависи што ке биде LOLLOLLOLLOL
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:14
ЗА БОЈА ИМАМ ПРЕТСТАВА ПОРТОКАЛОВА СЕГА БАРЕМ Е IN.....TongueA FIGURA Confused
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:15
LOLLOLLOLПортокалов Портокал
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:16
таттоо а ? ајде па што да си ставам тукаааааа у средина??ConfusedConfusedLOLLOL

Изменето од SeXY - 26.Мај.2007 во 01:35
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:18
AKO E CRN SIGURNO E PAJAK A PORTOKALOVO PEPERUTKA...Tongue
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 22:57
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

AKO E CRN SIGURNO E PAJAK A PORTOKALOVO PEPERUTKA...Tongue


Еееее машко со портокалова пеперутка ShockedConfusedLOLLOLLOLLOL

ај јас ондак со некоја биомеханикаLOLLOLLOL до змејчетоBig%20smileBig%20smileИзменето од SeXY - 10.Мај.2007 во 22:58
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 02:16
Некоја птица што ќе го носи срцето во крилја, за да има баланс на грбот, во поглед на симетрија на исполнетост на просторот. Може некој Феникс :)
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 01:38
sakammmmmmmmmmmmm
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 21:23
Сакам нежни и еротски тетоважи....поштувам тетоважа која си ја ставил и има за тебе некое значење,ама најмногу ме нервира кога ќе видам девојче со груба тетоважа или кога ќе ја плесни негде кај шо не и е местото....сепак секој со својот вкус!Smile
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 22:07
Sexy ima najsexy tetovaza
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 21:35
"Хали Бери во 1992 година се омажи за безбол играчот Дејвид Џастис. Како знак за цврстата љубов на задникот го истетовирала неговото име. Вели дека гадно зажалила. Повторно отишла во салон за тетовирање. Таму каде што било неговото име, сега има тетовиран сончоглед. -Сончогледот го одбрав затоа што само така можеше да се покрие името. Тетоважата беше чувствителна и тоа беше единствениот начин да се прекрие. Сега да можам да бирам никогаш не би се тетовирала. Чистата кожа е многу поубава - изјавила актерката."
Confused

E ne e videla SeXY - prosteno da i e
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 22:11
Bi sakal site devojki ( a osobeno moderatorkite ) da si tetoviraat edno epten malo slatko nasmeano pajache da si tetoviraat na mesto kade sto sakaat ili pak edno coveche da veli:"u can do it"...Smile   
Кон врв
srecka Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај srecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 18:10
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

Bi sakal site devojki ( a osobeno moderatorkite ) da si tetoviraat edno epten malo slatko nasmeano pajache da si tetoviraat na mesto kade sto sakaat ili pak edno coveche da veli:"u can do it"...Smile   


mnogu si sladok
ve sakam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.