IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Zosto FOTOGRAFIJA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Zosto FOTOGRAFIJA

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 12:07
Originally posted by ARI(c) ARI(c) напиша:

Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Ари,

Многу си радиоактивен! WinkLOLLOLLOL
 
 
Normalno deka zracam WinkLOLLOL
Ali ti zosto fotografija ? Big%20smile
 
Од мерак и ќеиф. Едноставно сакам, и тоа е тоа.
Инаку сум технофил, може тоа има некаква врска.Confused
LOL
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 15:25
Originally posted by coolio coolio напиша:

eh zosto fotografija... znaes od koga ke pocnes da pisuvas za ova ne znaes od kaj da pocnes, nekoi za pari nekoi od hobi, a nekoi radi profesija, jas ne sum profesionalen fotograf, nikoj ne e profesionalen fotograf ima edna pogovorka veli  NEMA SOVRSENI NESTA, ima SOVRSENI CELI , taka da luge vasite celi ako bidat sovrseni sigurno deka i fotografijata ke bide takva, od moja gledna tocka fotografijata e odslikuvanje na mojot zivot, ponekogas ne mozes da se setis na nekoi momenti koi se bitni vo tvojot zivot, zatoa gi otslikuvas i ti pomagaat da go prebolis minatoto,fotografijata od samiot moment stanuva minato,od koga ke go otslikas momentot,se nadevam so vasa i moja pomos nekoj den ke napravam izlozba od mojata galerija od koja sum gi otslikal moite najposakuvani momenti od mojot zivot, i se nadevam na nekoj nacin i toa ke go spodelam so vas ,i se nadevam deka site vie ke gi ostvarite vasite planovi so fotografiranjeto, treba da gi delime rabotite od politicki , nacionalen i verski aspekt, fotografijata nema nikakva vrska so tie raboti,neka bide fotografiranjeto samo po sebe fotografiranje, neka bide fototo samo po sebe foto nezavisno od nieden politicki,verski,i nacionalen aspekt, neka ima svoj naslov kakov sto avtorot saka da go narekuva i zosto da ne go cenime nie site toa, dodeka ovie raboti ne se odelat kaj nas nema da postoi fotograraf , nema da postoi vistinski fotograf, vo svetski ramki, so ova ne sakav nikogo da navredam, nitu pak da kritikuvam, samo sakav da gi usovrsam moite celi , bidete pozdraveni site moi prijateli, neprijateli , amateri ,profesionalci idninata e vo vasi race cao.


Hehehe,

Coolio,

Ova mora da e nekakov rekord (mozebi i za Guiness)!

Osven trite tocki vo pocetokot na postot, ti uspea da napises poraka od 273 zborovi (vklucitelno i svrznici) so samo edna tocka  (stavena na krajot)

LOL LOL LOL LOL

Wink
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 17:23
LOLLOLLOLLOL
Мире не ми се верува дека си ги броел зборовите!
LOLLOLLOL Невозможен си! Wink
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 17:52
Ima kratenki i za toa Aleksandar. Mozeme Gates da go pcueme kolku sakame, ama word-ot e mnogu dobro smislena rabota Wink

Od argatskiot del od rabotata napraviv samo copy-paste LOL
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 19:21
Originally posted by Mire Mire напиша:

Originally posted by coolio coolio напиша:

eh zosto fotografija... znaes od koga ke pocnes da pisuvas za ova ne znaes od kaj da pocnes, nekoi za pari nekoi od hobi, a nekoi radi profesija, jas ne sum profesionalen fotograf, nikoj ne e profesionalen fotograf ima edna pogovorka veli  NEMA SOVRSENI NESTA, ima SOVRSENI CELI , taka da luge vasite celi ako bidat sovrseni sigurno deka i fotografijata ke bide takva, od moja gledna tocka fotografijata e odslikuvanje na mojot zivot, ponekogas ne mozes da se setis na nekoi momenti koi se bitni vo tvojot zivot, zatoa gi otslikuvas i ti pomagaat da go prebolis minatoto,fotografijata od samiot moment stanuva minato,od koga ke go otslikas momentot,se nadevam so vasa i moja pomos nekoj den ke napravam izlozba od mojata galerija od koja sum gi otslikal moite najposakuvani momenti od mojot zivot, i se nadevam na nekoj nacin i toa ke go spodelam so vas ,i se nadevam deka site vie ke gi ostvarite vasite planovi so fotografiranjeto, treba da gi delime rabotite od politicki , nacionalen i verski aspekt, fotografijata nema nikakva vrska so tie raboti,neka bide fotografiranjeto samo po sebe fotografiranje, neka bide fototo samo po sebe foto nezavisno od nieden politicki,verski,i nacionalen aspekt, neka ima svoj naslov kakov sto avtorot saka da go narekuva i zosto da ne go cenime nie site toa, dodeka ovie raboti ne se odelat kaj nas nema da postoi fotograraf , nema da postoi vistinski fotograf, vo svetski ramki, so ova ne sakav nikogo da navredam, nitu pak da kritikuvam, samo sakav da gi usovrsam moite celi , bidete pozdraveni site moi prijateli, neprijateli , amateri ,profesionalci idninata e vo vasi race cao.


Hehehe,

Coolio,

Ova mora da e nekakov rekord (mozebi i za Guiness)!

Osven trite tocki vo pocetokot na postot, ti uspea da napises poraka od 273 zborovi (vklucitelno i svrznici) so samo edna tocka  (stavena na krajot)

LOL LOL LOL LOL

Wink
Blagodaram za tvojot trud, sto gi izbroja site moi zborovi, se nadevam nauci nesto od niv, ima samo edna tocka vo mojot posleden post, i 3 tockici koi znacat deka razgovorot prodolzuva, no ima samo edna tocka zatoa sto mrazam tocki , tockite go odbelezuvaat krajot,no sepak sekoj pocetok ima i kraj, taka da i mojot pocetok go imase svojot kraj na koj sto stoi prvata i poslednata tocka, go gledam forumov i naednas koga vidov sto si napisal si rekov cekaj be KAJ SUM JAS , NA PISMENA RAB PO MAKEDONSKI ili pak na FORUM , no sepak se barav samiot sebe da se vidam kaj sum , i OPS se najdov sum bil vo FORUMOT , so mojot posleden post se povrzav so temava, go opisav moeto dlaboko custvo kon fotografijata , se cudam zosto ni ti ne mi replicirase vo vrska so temata tuku nesto bez vrska ?
Cudno e , no sepak toa e toa, lugeto se takvi , MISLEJKI NA TUGITE PROBLEMI ZABORAVAAT NA SVOITE , se nadevam ucis od moite zborovi Mire, covek uci dodeka e ziv, bezrazlika iako si postar, bidi pozdraven i sepak ke ima edna i edinstvena tocka koja ke go odbelezuva  krajot.
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 19:53
Ehhh,
nemav namera nisto loso da kazam Coolio, nitu pak mi precese nesto toa sto nema tocki.

Ako te navrediv prosti mi Embarrassed

Se nadevav deka nasmevkite na krajot davaat do znaernje deka e najdobronamerna sala.

Sorry uste ednas.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 00:55
uzivaj , ni jas nemav losa namera, samo razjasniv nekoi raboti vo vrska so toa sto go napisav vo posledniot i predposledniot post, ima edna pogovorka vika I SMESKANJETO E SERIOZNA RABOTA, jas ne znam za sto ti vsustnost se nasmea vo pozitivna ili negativna smisla, inace ja sum bukvalist :) , ne mora da se izvinuvas nisto ne si zgresil , izgleda e malo nedorazbiranje, sepak bidi pozdraven  i se najubavo
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2007 во 23:36
Ајде и јас... Јас сум новајлија како на сајтов така и во фотографијата. Желба за фотографија ми се јави прилично доцна затоа што претходно ме фасцинираше и сеуште ме фасцинира оптиката и технологијата општо. Спојот на уметноста и технологијата го барав низ многу дигитални алатки и на крајот заглавив читајќи ја и изучувајќи ја фотографијата прво од технички а потоа и од уметнички аспект, цели три години (некаде од втора година средно (РЈК) до крај на средно кога почнав да го практицирам она теориското)
А сега, задлабочен обидувајќи се да го пронајдам најбрзиот алгоритам за завршување на електро, имам многу малку слободно време кое СЕКОГАШ се троши на фотографија!
Се надевам дека летово ке бидам слободен и барем малце ќе ја заситам желбата за чкрапање! :)
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 16:37
Originally posted by coolio coolio напиша:

uzivaj , ni jas nemav losa namera, samo razjasniv nekoi raboti vo vrska so toa sto go napisav vo posledniot i predposledniot post, ima edna pogovorka vika I SMESKANJETO E SERIOZNA RABOTA, jas ne znam za sto ti vsustnost se nasmea vo pozitivna ili negativna smisla, inace ja sum bukvalist :) , ne mora da se izvinuvas nisto ne si zgresil , izgleda e malo nedorazbiranje, sepak bidi pozdraven  i se najubavo


Ehh,
voobicaeno vnimavam da ne bidam pogresno razbran, bas poradi prirodata na internet komunikacijata, no ete se' se slucuva.
Blagodaram na razbiranjeto.  Smeskanjeto na krajot bese vo smisla na "lesna sala" i vo sekoj slucaj pozitivno.

Iako mnogu seriozen post, koga stignav so citanjeto do polovina (priblizno) skontav deka tesko mi ide da ja otpratam recenicata, za sekunda podocna da sfatam i zosto Wink.

Kako dete nekoe (a vsusnost sum "drto magare" LOL) nemozev da se vozdrzam, pa duri ne me mrzese da gi prebrojam zborovite vo word Confused.

Bez vrska malku, ama toa e Wink.
Thanks again Smile



Изменето од Mire - 14.Мај.2007 во 16:38
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 16:43
Originally posted by hypertech hypertech напиша:

Ајде и јас... Јас сум новајлија како на сајтов така и во фотографијата. Желба за фотографија ми се јави прилично доцна затоа што претходно ме фасцинираше и сеуште ме фасцинира оптиката и технологијата општо. Спојот на уметноста и технологијата го барав низ многу дигитални алатки и на крајот заглавив читајќи ја и изучувајќи ја фотографијата прво од технички а потоа и од уметнички аспект, цели три години (некаде од втора година средно (РЈК) до крај на средно кога почнав да го практицирам она теориското)
А сега, задлабочен обидувајќи се да го пронајдам најбрзиот алгоритам за завршување на електро, имам многу малку слободно време кое СЕКОГАШ се троши на фотографија!
Се надевам дека летово ке бидам слободен и барем малце ќе ја заситам желбата за чкрапање! :)


Epa dobro dojde Smile

Sto drugo da ti kazam, osven cestito na izborot na hobi... a sto drugo da ti kaze nekoj od clenovite ovde LOL LOL

BTW, na sajtot pod koe ime objavuvas? Ova nikovite ovde pravat zabuni pomalku Smile
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 22:51
Originally posted by Mire Mire напиша:

BTW, na sajtot pod koe ime objavuvas? Ova nikovite ovde pravat zabuni pomalku Smile


Мире, често пати јас ги проверувам профилите на членовите кои се придружуваат во форумот
Така направив и сега и дознав дека "hypertech" е Мартин Димитриевски    
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 05:55
Ednostavno resenie Bobi, no ne go praktikuvam.
Vaka mi ostanuva pricina za muabet povece Smile
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 16:08
ZATKO MISLAM DEKA SE ZNAEME. NEZNAM TOCNO OD KADE AMA DEKA SI MI POZNAT POZNAT SI MI. PORASNAV VO NARODNA TEHNIKA VO FK VARDAR, SLEDEA DVE GODINI INSTRUKTORSTVO VO KATLANOVO '87, '88. POSLE MALKU KAKO FREELANCER ZA RAZNO RAZNI ORGANIZACII , PROSLAVI I SL.
POTOA DOJDE MVR KADE STO SUM I SEGA VO ODDELOT ZA KRIM TEHNIKA.
PS. KE NAJDAM I JAS NEKOJA PRIKLADNA SLIKA I KE TI PUSTAM ILI POSTIRAM NA FORUMOV. POZDRAV
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.