IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Секс занимливости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс занимливости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 474849
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 22:48
cinam toa e najstariot biznis намигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 22:52
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

cinam toa e najstariot biznis намигнување

Бизнисите гледам одат навелико,а каде е љубовта?!збунетост
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 22:52

zamislete gi psihopative sto naddavale ... sedat... pusat puri, pijat whiskey... nervozni koga nekoj od drugive kje dade pogolema ponuda... i so misla sto kje i pravat na malava ko kje ja dobijat...

a pantalonite im stanale tesni, tesni...DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 22:55
Уффф...не сакам да ги замислам ни тие со тесните панталони ,ни тие продавачките,одвратно!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 22:57
Originally posted by Renatax Renatax напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

cinam toa e najstariot biznis намигнување

Бизнисите гледам одат навелико,а каде е љубовта?!збунетост

kako i sekade prisutna ljubovta!kon parite?kon...?sigurno ima uste nesto?
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 23:00
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by Renatax Renatax напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

cinam toa e najstariot biznis намигнување

Бизнисите гледам одат навелико,а каде е љубовта?!збунетост

kako i sekade prisutna ljubovta!kon parite?kon...?sigurno ima uste nesto?


... zadovoluvanje na sopstvenite egoisticki perverzni zelbi i nagoni...

koga ima pobaruvacka, kje se najde i ponuda. cista ekonomija. sovremenoto opstestvo i tehnologija ja olesnuva rabotata...


DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 23:01
Отиде све у бестрага,кратко и јасно.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 23:04
jbg.
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2018 во 14:22
ova go procitav poportalive....filmski-makedonski изненадување

..Омажена 54 докторка од Австрија се развела од мажот затоа што се заљубила во невработен 25 годишен Македонец, кого потоа го примила во станот во градот Корнојбург.

Младиот Македонец се грижел за нејзината градина, кучињата и либидото.

Австријката прво приметила дека од паричникот и исчезнуваат пари, а потоа и исчезнал и клучот од викендицата.

На крај се покажачо дека момчето од нашата држава во викендицата уживал со 18 годишна келнерка. Докторката поради ова поднела кривична пријава за провала кражба.

За инцидентот докторката дознала откако соседот во Волфгангз, каде се наоѓа викендицата, приметил светлост од свеќа во куќата и повикал полиција.

Лекарката на суд демантирала дека имала интимни односи со Македонецот, но тој упорно тврдел дека од него барала сексуални услуги.

Судијата му поверувал на обвинетиот, сметајќи дека тогаш живееле во љубовна врска.

Со самото тоа, нема да има кривично гонење, а Македонецот е ослободен.

vivi
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 21:03

Сексуалните работнички ги бараат своите права
Сексуалните работнички ги бараат своите права

Сексуалните работнички го креваат гласот против насилството. Тие повеќе од една деценија се борат за своите права. Мотото годинава е „Стоп на насилството врз сексуалните работници“.
Традиционалната парада почна од улицата „Македонија“, а заврши на градскиот плоштад, во организација на граѓанската иницијатива за заштита и унапредување на правата на сексуалните работници „Стар-стар“. Сексуалните работнички од маршот на црвените чадори, порачаа дека се уште немаат слух од институциите, ниту од социјалните служби и полиција.
Организаторите велат дека бројката што кружи во медиумите од 3.000 до 5.000 сексуални работници во Македонија не е точна. Тврдат дека таа е многу поголема.
Како претходница на парадата, вчера, сексуалните работнички преку перформанс на излози на скопскиот булевар Св. Климент Охридски, нудеа услуги за да го свртат вниманието кон проблемите за кои се залагаат.

....Црвена е и елката на плоштадот..... Се во знакот на Љубовта ....вртење со очи
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2018 во 13:08
Овој коментар повеќе припаѓа во бизнис отколку во секс занимливости. голема насмевка
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2020 во 10:24
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 474849
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.