IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали мажот треба да заработува повеќе?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали мажот треба да заработува повеќе?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали мажот треба да заработува повеќе?
    Испратена: 20.Април.2007 во 16:03
KAKO VIE RAZMISLUVATE NA OVAA TEMA,
 
JAS 10 GODINI ZARABOTUVAM POVEKE OD MOJOT MAZ I SEGA POCNUVA DA MI SMETA TOA
 
DALI E DO GODINITE NEZNAM
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 16:22
pa  treba  da  zarabotuva  ako  saka  da  e  sakan
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 16:39
според мене, зависи колку љубов е во прашање.
некои луѓе, без разлика на полот, заработуваат повеќе и сите пари ги даваат безрезервно дома, но тоа не треба да значи дека треба и да бараат од партнерот.
мислам дека среќата не е во парите, тоа што сега се се сведува само на пари е само транзиционен проблем, не само на нашето општество.
во тие моменти се заборава на многу поубави нешта, кои се бесплатни.
ако пак љубовта ја снемува, тогаш колку пари и да ти носи партнерот ќе ти бидат џабе.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 16:49

Dogi ne stanuva zbor za sreka, sreka e i rabota i deca i ze zaedno zivotot od lubov e komunisticka rabota

za da se zarabotuva ili ne poveke e prasanje na individua, na sueta toa nema vrska so ljubovta posebno posle 30 godini

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 17:03
комунисти немало во стариот Рим, па ни во стара Грција, ама имало песни испеани во чест на љубовта.
Херкулес се симнал во адот да ја спаси својата љубов, жртвувајќи ја бесмртноста, на момент. после пак му ја вратиле, сепак Зевс му бил татко.
секаде се среќаваат примери на жртвување од љубов, во сите литератури, од кинеската, до индијската, затоа реков, ако мислиш дека тоа е жртва, треба да размислиш колку љубов е во прашање.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 17:10
to ama e zaljuben ovoj Dogi
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 17:13
не е прашањето во мене, прашањето беше дали ти е до годините или до нешто друго ...
тоа што ти смета ситуацијата, таква каква што е
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 17:49
Originally posted by marence marence напиша:

KAKO VIE RAZMISLUVATE NA OVAA TEMA,
 
JAS 10 GODINI ZARABOTUVAM POVEKE OD MOJOT MAZ I SEGA POCNUVA DA MI SMETA TOA
 
DALI E DO GODINITE NEZNAM


овде пишува "сега почнува да ми смета", значи нешто се променило. тоа ми беше муабетот.
а прашањето следи: дали е до годините или ...

.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 21:07
voopsto ne bi mi smetalo. ako sum vekje mazena,pa pod ist pokriv i uste da delam pari, nema shansi.... vazno da se ima, a koj kolku donel voopsto ne e vazno...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2007 во 12:06
Жените инстинктивно тежнеат кон некој помоќен од нив, во било која смисла.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2007 во 12:17
Жените обично сакаат да имаат на кој да се потпрат без разлика на тоа кој повеке заработува,но во денешно време е потполно возможно жената да заработува повеке од мажот дури може и жената само да заработува а мажот да не е вработенLOLLOL
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2007 во 21:36
Ne bi mi precelo i koga bi bilo obratno.
Koga brakot e stabilen i ne se zameruva koj kolku nosi pari vo domot,seedno e dali mazot nosi poveke ili ne.
Diplomite ne se delat na maski i zenski,isto taka i rabotata-pogotovo intelektualnata.
Se zavisi od rabotnoto mesto vo firmata vo koja si zaposlen.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2007 во 21:40
не е битно битно е колку и што да има да се троши...патем...што побеќе тоа поарно и полесно.....Tongue
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2007 во 00:49
kamo mojava da zarabotuva,...barem za komunalii,....a,ovaka moram sam da r'mbamAngry
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.