IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Македонска берза
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонска берза

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
samuil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samuil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонска берза
    Испратена: 07.Април.2007 во 20:52
Interesno, no na ovoj portal ne postojat razmisluvanja okolu berzanskite igri.
Aktuelnosti mnogu a sepak nikoj ne najde zashodno da razmenime mislenja ili uste povazno informacii okolu berzata.
Pozdrav do site igraci.
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2007 во 05:27
kako na primer kakvi
:)
sto bi mi dal ti kako informacija :)
eve jas ako sakas ce ti pustam nekoi akcii imam sto za 5 dena ce se krenat od 0.1 evro na edno evro
nesto u ovoj smisol
?
 
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 18:46
imam par prijateli so se zanimavaat so ova hobi !!!
 
redovno dobivaat ......pomali sumi sekako......iskreno i mene me cesa....se pocesto mi vrti umov....veke se registrirav i dobivam dnevna lista od berzata...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 01:04
golem hobi-agjija ke bideah,...LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 02:25
prekini da mrcis investiraj nesto:)LOL
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 02:30
veke izgubiv nekolku iljadi evra,....zatoa shto, ne investirav kako shto mi kazaa!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 00:05
interesno e ova so akciive i jas sakam da kupam od nekoja kompanija akcii...ali ne se razbiram mnogu za tie raboti treba da se naucam prvo so nekoj so e uklucen vo taa sema...
speed
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 00:32
Може има некоја онлајн школа за берза а
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 02:29
za trguvanje so akcii treba pari.so malku pari ne se pravat pari. a isto i ako gi imash treba da ochekuvash i da gi izgubish. Ne e lesno i jas gledav ama nekako ne sum siguren deka e najdobriot nachin da se napravat pari. Neznam?
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 18:36
просторот е толку мал, што овде секој дознава ако нешто се движи, така е и со берзата, ако некој сака да дознае, ќе дознае и кога ќе се зголемуваат цените и кога ќе паѓаат. така и си заработуваат луѓето.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
zlatko cernobil Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatko cernobil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 11:52
decki kupuvajte gi na lotarija,sega RIPAATThumbs%20Up   Clap   
A.Z.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 14:36
а ти изгледа знаеше дека србите ќе ја купуваат нашата лотарија, а?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
cigare-migare taktika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 245
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cigare-migare taktika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 10:29
ova sho se deshavat na neshava "berza" go nemat ni vo tagikistan... tuku batali,,,, ne si igrajte igrachki , taa e zrela za krah.... Gi imat site simptomi na na "price bubbles" a ko ke se desit to ke cvichite ko cefki... Moj sovet e da ne vlozuvate na ovaa berza.. posho znam i gi znam ljugeto kako i zs gi kreiraat takvi cenite... ne se zaletuvajte... Mislam kako sakate no jas sum bash vo izgotovka na magisterski trud nasloven kako: Stock Exchange,Investment Trusts & the StockHolders Phyhology...pa mislam deka sum informiran zatoa ne zaletuvajteEmbarrassed
Кон врв
Gor_mk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gor_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 10:46
    Berzta mozda ima simptomi da krahira i ova pocniva da stanuva nacionalno hobi, no zakonite za razlika od triesetite godini vo USA se razlicni.  Sigurno na oficijalniot pazar ke prodolzi da rastat akciite uste nekoj period. Dodeka narodot ima uste nekoj dinar pod pernica. Od nova godina do sega samo Oxis zezna. Koj stavi pari dobi pa duri i malite deca. Se soglasuvam deka ovoj rast ne e priroden i deka treba da se stabiliziraat cenite samo ne znam uste kolku ostana od kajmakot.
    Go znaete vicot za toj sto cel zivot se molel da mu se padne bingo.среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.