IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - .
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: .
    Испратена: 23.Март.2007 во 09:20
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 07:55
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 09:30
pa pocetokot na knigata...predstrana ,napisano e toa.....pticata u stvari leleka od bolka....no taka tazno sto izgleda deka najubavata pesna togas ja pee......
ja imam citano knigata....prekrasna e
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
virus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај virus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 09:37
ne mislam deka najdobroto moze da se dobie samo so golema bolka . zosto sekogas ljubovta ja povrzuvaat so bolkata ? pa moze covek da ljubi i bez da nanesuva ili da mu nanesuvaat bolka, i obratno , moze nekoj da bide povreden a ljubovta da nema nikakva vrska so toa.
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 09:39
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 07:55
Кон врв
perfektcionist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perfektcionist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 10:44

vo covekovata priroda e da nikogas ne go ceni toa sto go ima se do onoj moment dodeka ne svati deka go gubi....

toa e taka samo zaradi gordosta, zatoa sto nemozeme da svatime deka sme izgubile nesto na sto sme se nadevale cel zivot, a ako podobro ja analizirame situacijata sekogas izleguva deka vinata e barem polovina nasa.
 
Za bolkata i ljubovta...ako dozvolime da ja izgubime boli da... pa zatoa da se potrudime da ne ja izgubime...
 
 
Кон врв
perfektcionist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perfektcionist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 10:45
I mislam deka ima pesna poubava od onaa na lebedot...toa e pesna na radosta sto site nie ja peeme...ponekogas za zal ne tolku cesto
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 10:46
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 07:55
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 13:56
Originally posted by вирус вирус напиша:

ne mislam deka najdobroto moze da se dobie samo so golema bolka . zosto sekogas ljubovta ja povrzuvaat so bolkata ? pa moze covek da ljubi i bez da nanesuva ili da mu nanesuvaat bolka, i obratno , moze nekoj da bide povreden a ljubovta da nema nikakva vrska so toa.


Точно, најдоброто може да се добие и без болка.... Ама љубовта  е поврзана со болката... Неможеш да сакаш а да не бидеш барем еднаш повреден или да не повредиш.... Неможе се' да биде најубаво и секогаш да бидеш среќен... Едноставно така е... И ако  си подготвен да сакаш тогаш мора да бидеш подготвен и да бидеш повреден... А ако не те повреди нешто значи дека не си сакал доволно.... Има една порака... Љубовта започнува со поглед, продолжува со бакнеж и завршува со солза.... И секогаш е така.... А има и една друга порака... Во љубовта секогаш се страда, зашто без страдање не е љубов.... Размисли малку Wink
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 14:01
Originally posted by perfektcionist perfektcionist напиша:

vo covekovata priroda e da nikogas ne go ceni toa sto go ima se do onoj moment dodeka ne svati deka go gubi....

toa e taka samo zaradi gordosta, zatoa sto nemozeme da svatime deka sme izgubile nesto na sto sme se nadevale cel zivot, a ako podobro ja analizirame situacijata sekogas izleguva deka vinata e barem polovina nasa.
 
Za bolkata i ljubovta...ako dozvolime da ja izgubime boli da... pa zatoa da se potrudime da ne ja izgubime...
 
 


Не е заради гордоста туку заради тоа што се' сфаќаме здраво за готово..... А вината е во секој случај наша.... Не сме процениле добро колку уствари тој некој ни треба и ни значи, и тоа го сфаќаме дури откако ќе го  изгубиме...

Некогаш колку и да се трудиш неможеш да го добиеш тоа што го сакаш, или пак да вратиш некој кој си сакал....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
wilson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wilson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 15:13
Prekrasna kniga,a postoi i eden star film koj bese dosta gledan i navistina ubav.(seriski)
ljubovta e neiscrpna tema na site vreminja,provlecena niz vekovite,kako mnogu bolna ,a vo isto vreme i mnogu slatka.Bas takva znae da bide,no sepak zavisi od nas samite !Ljubovta e vecna borba za koja sekoj treba da se bori za svojata pobeda!
Good Luck
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 20:11
Originally posted by Debora Debora напиша:

vo covekovata priroda e da nikogas ne go ceni toa sto go ima se do onoj moment dodeka ne svati deka go gubi....



Leleeee....kolku me rastazivteCryCryCry
Covekot ti e cudna kreatura...place od ljubov...place i za ljubov

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 21:52
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 07:56
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 22:07
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by Debora Debora напиша:

vo covekovata priroda e da nikogas ne go ceni toa sto go ima se do onoj moment dodeka ne svati deka go gubi....



Leleeee....kolku me rastazivteCryCryCry
Covekot ti e cudna kreatura...place od ljubov...place i za ljubov



ako place ako
no ima sila
da izdrzi se
vo povekjeto slucaevi
togas pobeduva na prv pogled nepobedlivoto
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Danielsan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Danielsan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 22:54
Originally posted by Debora Debora напиша:

vo covekovata priroda e da nikogas ne go ceni toa sto go ima se do onoj moment dodeka ne svati deka go gubi....


ima vistina ne deka ne , ama ne sekogas tolku tragicno
i ne sekogas mora da se povrzuva ljubovta so bolkata ....

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,357 секунди.