IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - Неколку финти во Photoshop
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неколку финти во Photoshop

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Неколку финти во Photoshop
    Испратена: 17.Март.2007 во 10:19
http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/category/tutorial/
Pozdrav!


Изменето од bobicar1 - 17.Март.2007 во 16:48
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 10:31
sega bobokar kje ti ja smeni replikata
hahahahh
pozdrav janus
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 13:46
Da ostaneme pri tema i artikuliran ton ako nemate nisto protiv Wink
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 13:51

Ej ova so mesanje na teksturi e super!

Danke Janus Big%20smile

First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 15:55
Pleasure is all mine :-)
 
Pak na nekoj da ne mu smeta nesto??? Aman vekje od glupi postovi i uste poglupavi komentari. Se nadevam deka linkot ne vi izgleda zlonamerno.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 15:58
ne nesmeta, zasto zlonamerno. intesesno e na linkot

no postovi se tolku glupi
kolku
postoi smisla za humor i razbiranje
toa e opst fakt vo megjusebna komunikacija megju individui


Изменето од anakin - 17.Март.2007 во 15:59
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 17:50
Janus, blagodaram za linkot. Sekoj obid da se prezentira fotografskata tehnika vo pogolem detal, kako i tehnikata na obrabotka na fajlovite so razni softverski pomagala e od korist za sekoj chlen na nashiov sajt.

Smetam deka toa ne e dovolno zastapeno na forumov, a tokmu toa bi bilo onoa posebnoto so koe nasiot sajt bi se razlikuval od ostanatite po ovoj virtualen svet. Na nash*te chlenovi treba da im bide chest i zadovolstvo da gi razmenuvaat svoite lichni iskustva od fotografiranjeto i obrabotuvanjeto na slikite vmesto samo da gi pretstavuvaat svoite dela kako na nekoja izlozhba.

Jas sekogas sum bil spremen da razgovaram za toa kako sum doshol do rezultatite na svoite sliki bidejki cvrsto veruvam deka tehnikata kako takva ne go pravi chovekot da bide umetnik ili uspeshen vo onoa sto go pravi. Tehnikata e samo alat kako i sekoj drug, a razlikata megju onoj sto e majstor i onoj sto ne e, lezhi vo faktot koj kako ja upotrebuva taa alatka i kako gi realizira svoite idei i vizii so nea. Da se poistoveti alatot i majstorstvoto e navistina...zhalno.

Uste ednas, blagodarnost do tebe Janus i se nadevam deka i drugite chlenovi ke ne iznenaduvaat od vreme na vreme so slichni linkovi, ili uste podobro, so svoi lichni iskustva steknati so rabota so svoite kameri ili softveri.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 18:14
Originally posted by Janus Janus напиша:

http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/category/tutorial/
Pozdrav!



so rekov LOLLOLLOLLOLLOL
bobi se ja znae rabotata
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 18:25
Само доцнев малку
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 18:28
Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Само доцнев малку


bobi nedocni nikogas
i ako vika malku
sekogas doagja tamam

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 16:43
Janus fala
ona so spojuvanjeto na teksturite e mnogu interesno
no odzema mnogu vreme za eksperimentiranje
pred nekolku meseci go nauciv i se ostaviv igrajki se
eve edna verzija na eden moj avtoportret
(na crno belata fotografija e stavena tekstura od peskir, a potoa imase mnogu igranje so blending options, hue saturation i se ostanato)
 
 
 
 
od ovie sto gi gledav na linkot naj interesno mi bese ona za pravenjeto izgled na kamena statua :)
 


Изменето од *deemee* - 19.Март.2007 во 16:54
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 01:05
pa povekje izgleda deka si stavil glava vo mravilnik
neko skulptura
hahahha
mala sala
no nemozev da izdrzam
sorry uste ednas

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 09:24
LOL
anakin ne e ova skulptura
samo igra so teksturi
 
toa so izgledot na skulptura uste go nemam probano, i zatoa mi izgleda najinteresno
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 09:27
hahhahahah
pa probaj
da vidime kaj kje ja stavis glavata ovaj patLOLLOLLOL
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.