IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто мажите лажат??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто мажите лажат??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 16:19
силниот маж има силни плеќи да го понесе товарот на вистината
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 16:21
и лост ............ за кревање на паднатата вистина ..........
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 16:22
и ластик на гаќите, да не му паднат од напинањеголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 16:24

лажеме по потреба и во зависност од ситуацијата .........

некој лаже да се направи важен  .........
некој лаже за да е сокрие вистината
но не поради себе туку поради неа ..........
 
лажењето е некогаш во служба на вистината ..........
онаа која не смее да се дознае ...........
 
 


Изменето од МАРШАЛ - 02.Август.2009 во 16:49
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 18:14
Originally posted by ana sk ana sk напиша:

Некоја мала лага е добредојдена, но само ако е наменета за добро дело. Дали за да ве расположат, да ве усреќат, да ве освојат, да ве искористат, без разлика, фактот останува - МАЖИТЕ СИ ЛАЖАТ!


Зошто лажат за изгледот? Некој кој не се разбира во мода и кој не е опседнат со тоа како изгледа, а уште помалку како изгледа неговата девојка, со мижење ќе ви каже што поубаво ви стои. Вие го прашувате што поубаво ви стои, а тој без да го тргне погледот од телевизорот ќе ви одговори. Затоа за такви совети си ги имате пријателките.


Зошто се преправаат дека им е забавно, кога не им е? Од љубовта и почита спрема вас, подготвени се да издржат неколку часа во женско друштво. Вие зборувате за диети, шминка, облека, тој се смешка до вас, а паметот му лета. Затоа не чудете се кога на моменти е заборавен и не се сеќава кога ќе му спомнете нешто од средбата.


Што е толку страшно да кажат дека биле пијани, кога секому му се случува? Да се најдете во друштво на машки што пијат, единствено нешто што ќе слушате е кој повеќе испил, кој најмногу издржува, кој се лигави со една чаша цела вечер... Прво за него понижување е да каже дека се опијанил како средношколец, а второ сака да се поштеди од испрашувањата дали се додворувал некому и какви глупости правел.


Зошто лажат за брачниот статус кога и онака на крајот сé се дознава? Сé почесто се случува кај нас да ви пријде момче  на ваша возраст, опкружен со другари, не носи бурма на раката, згоден е... но дома го чека дете и жена. Навистина, ако не ви каже лично тој или некој од околината, можете да наседнете бидејќи нема како да забележите дека е во брак.


Зошто секогаш сакаат да бидат херои како Том Круз во „Невозможна мисија"? Паднал од мотор, ниту се повредил ниту настанала некаква штета, но драма мора да има. Па почнува да раскажува како животот му бил во опасност, како моторот се вртел стопати, автомобилите едвај прикочиле, тој рипнал, на улицата останале црни траги... прав акциски филм само за вас.


Мора ли секогаш да ги потценуваат сопствените другари? Особено ако во друштвото дојде нова девојка, тоа е исто како да сте фрлиле месо на глутница гладни волци. Ќе се изедат меѓу себе кој да дојде до вас. Ќе почнат да се расфрлаат со своите интерни шеги. Нема тука размислување дека вас ве познаваат две минути а, другарот целиот живот. Ако треба, ќе паднат и тешки навреди, важно е вие да бидете насмеана.


Вас ве викаат спонзоруши, а тие лажат за парите. Имал трошна куќа во некое село, ќе се пофали дека има викендичка со базен. За да ве импресионира, ќе почне да вади кеш од паричникот и да чести сé околу себе. Автомобилот не го вади од уста, со мојот автомобил кога бевме на одмор, јас со мојот автомобил кога бев на море, јас кога ќе го удрев автомобилот... Кој им е виновен кога самите сакаат да нé освојат со пари.

<!-- JOM COMMENT START --><!-- JOM COMMENT START -->

dali ti ova gi opishuvash mazite kako treba da izgledaat spored zenite mene voopshto ne mi lici deka ovde opishuvash MAZ, oh, Ana, Ana.... ova shto go kazuvaz e za klovn ne za maz. ama moram da priznaam deka se pocepiv od smeenje
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 18:16
ke se objasnam poposle ...
moram da odam
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 18:23
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

Originally posted by ana sk ana sk напиша:

Некоја мала лага е добредојдена, но само ако е наменета за добро дело. Дали за да ве расположат, да ве усреќат, да ве освојат, да ве искористат, без разлика, фактот останува - МАЖИТЕ СИ ЛАЖАТ!


Зошто лажат за изгледот? Некој кој не се разбира во мода и кој не е опседнат со тоа како изгледа, а уште помалку како изгледа неговата девојка, со мижење ќе ви каже што поубаво ви стои. Вие го прашувате што поубаво ви стои, а тој без да го тргне погледот од телевизорот ќе ви одговори. Затоа за такви совети си ги имате пријателките.


Зошто се преправаат дека им е забавно, кога не им е? Од љубовта и почита спрема вас, подготвени се да издржат неколку часа во женско друштво. Вие зборувате за диети, шминка, облека, тој се смешка до вас, а паметот му лета. Затоа не чудете се кога на моменти е заборавен и не се сеќава кога ќе му спомнете нешто од средбата.


Што е толку страшно да кажат дека биле пијани, кога секому му се случува? Да се најдете во друштво на машки што пијат, единствено нешто што ќе слушате е кој повеќе испил, кој најмногу издржува, кој се лигави со една чаша цела вечер... Прво за него понижување е да каже дека се опијанил како средношколец, а второ сака да се поштеди од испрашувањата дали се додворувал некому и какви глупости правел.


Зошто лажат за брачниот статус кога и онака на крајот сé се дознава? Сé почесто се случува кај нас да ви пријде момче  на ваша возраст, опкружен со другари, не носи бурма на раката, згоден е... но дома го чека дете и жена. Навистина, ако не ви каже лично тој или некој од околината, можете да наседнете бидејќи нема како да забележите дека е во брак.


Зошто секогаш сакаат да бидат херои како Том Круз во „Невозможна мисија"? Паднал од мотор, ниту се повредил ниту настанала некаква штета, но драма мора да има. Па почнува да раскажува како животот му бил во опасност, како моторот се вртел стопати, автомобилите едвај прикочиле, тој рипнал, на улицата останале црни траги... прав акциски филм само за вас.


Мора ли секогаш да ги потценуваат сопствените другари? Особено ако во друштвото дојде нова девојка, тоа е исто како да сте фрлиле месо на глутница гладни волци. Ќе се изедат меѓу себе кој да дојде до вас. Ќе почнат да се расфрлаат со своите интерни шеги. Нема тука размислување дека вас ве познаваат две минути а, другарот целиот живот. Ако треба, ќе паднат и тешки навреди, важно е вие да бидете насмеана.


Вас ве викаат спонзоруши, а тие лажат за парите. Имал трошна куќа во некое село, ќе се пофали дека има викендичка со базен. За да ве импресионира, ќе почне да вади кеш од паричникот и да чести сé околу себе. Автомобилот не го вади од уста, со мојот автомобил кога бевме на одмор, јас со мојот автомобил кога бев на море, јас кога ќе го удрев автомобилот... Кој им е виновен кога самите сакаат да нé освојат со пари.

<!-- JOM COMMENT START --><!-- JOM COMMENT START -->

dali ti ova gi opishuvash mazite kako treba da izgledaat spored zenite mene voopshto ne mi lici deka ovde opishuvash MAZ, oh, Ana, Ana.... ova shto go kazuvaz e za klovn ne za maz. ama moram da priznaam deka se pocepiv od smeenje
a ti mozes li da dokazes deka megu mazite nema klovnovi
poveketo se za zalголема%20насмевка
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 15:17
vo odnos na PRVOTO prashanje: za sekoja prigoda ima razlcna obleka, samo finesi se vo prashanje.
vo odnos na VTOROTO: koe mashko go interesiraaat shminki teshko e deka e mashko pa srce ne baraj od maz da se zabavuva slushajki za kozmetiki.
TRETO : pijam koga treba, koga sum so drushtvo i pijam za mene ne za drug i pijam kolku sakam jas a ne kolku ke mi kaze drushtvoto i voopshto ne me interesira dali nekoj ke mi zameri ili zabelezi. Vazno mi e da sum raspolozen iako pienjeto ne mi e faktor voopshto za raspolozenie.
4ETVRTO: ako si ja sakam nevestata nema shto da idam kaj druga, a sum se zenel oti ja sakam a ne samo da imam zena pokrajmene.
PETTO: neznam oti da se falam oti sum padnal od motor, pa toa e sramota. Bi se falel ako vozam so 260 km/h i adrenalinot mi svirel pola saat vo glava oti toa e za falenje i sekoj treba da proba i neznam dali ke ostane bez zbor da kaze.
6ESTO : ne me interesiralo kakvi i koi mu se devojki na drugarite, mene me interesira mojata, i ako zabelezam problem go reshavam na moj na4in. ali znam do kade se granicite na tie raboti.
SEDMO: "parite" se neophodni no ako si somene za pari ke te frlam koga ke mi zdosadish, ki ke si kupam nova igracka. ne mi e gajle koja si i kakva si, sho ke mi si domene za cel zivot ako si mivka, toa e kratkorocno. cestam retko, ne se rasfrlam so pari i znam kade da gi dadam i od kade da gi zemam.

EDNOSTAVNO RE4ENO ZIVEJ GO ZIVOTOT SO POMALKU FANTAZIJA I ZANESUVANJE I SHTO POMALKU LAGI ( MORA DA GI IMA OVDE ONDE) TAKA DA MAZITE LAZAT KOGA SE MORA AMA I ZENITE GO PRAVAT ISTOTO
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 15:20
I ushte neshto, "klovnite" sluzat da te zabavuvaat a "kuklite" da gi dvizish kako shto sakash.
se soglasuvame neli?   
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 15:39

Штом е прашањево поставено во форумот Љубов, тоа би требало да е и одговорот:

Мажите лажат од љубов, за љубов и поради љубов.

Срцки брееееј

П.С.

Плус, тоа е еден вид љубовно-спортска дисциплина.
Кој највешто лаже ќе ја ќари најубавата мома во селото





Изменето од filmadzijka - 03.Август.2009 во 15:44
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 16:36
Prvo edno pojasnuvanje za ona sto e postirano ne znaci deka so se soglasuvam edna mala provokacija ne e na steta neli?
Junakot se barase junakot se javiголемо%20гушкање


vo odnos na PRVOTO prashanje: za sekoja prigoda ima razlcna obleka, samo finesi se vo prashanje.
-da, se soglasuvam iako nekogas bi bilo dobro da dade svoe mislenje

vo odnos na VTOROTO: koe mashko go interesiraaat shminki teshko e deka e mashko pa srce ne baraj od maz da se zabavuva slushajki za kozmetiki.
-ok,da niedno masko ne go interesiraat zenski muabet kako sto niedna zena ne ja interesiraat fudbalski natprevari i avtomobilski trki . Nitu sakam nitu baram da mi se mesa vo sminkite pu pu skraja da e

TRETO : pijam koga treba, koga sum so drushtvo i pijam za mene ne za drug i pijam kolku sakam jas a ne kolku ke mi kaze drushtvoto i voopshto ne me interesira dali nekoj ke mi zameri ili zabelezi. Vazno mi e da sum raspolozen iako pienjeto ne mi e faktor voopshto za raspolozenie.
-sekoj si znae kolku moze da ispie i dali mu preci ili ne. Samo svedok sum bila na mnogu glupost od pijani luge i mislam deka ne treba da se preteruva, a toa dali treba nekomu da mu zabranam ne nikomu ne zabranuvam kako so mu e kef taka neka pravi

-4ETVRTO: ako si ja sakam nevestata nema shto da idam kaj druga, a sum se zenel oti ja sakam a ne samo da imam zena pokrajmene
-E ova najmnogu mi se dopaga samo dali navistina mislis takaнамигнување ako e taka srekna e taa sto te ima ili sto ke te ima.
Samo nemoj da kazes deka ne postojat takvi mazi.

PETTO: neznam oti da se falam oti sum padnal od motor, pa toa e sramota. Bi se falel ako vozam so 260 km/h i adrenalinot mi svirel pola saat vo glava oti toa e za falenje i sekoj treba da proba i neznam dali ke ostane bez zbor da kaze.
-Za ova samo ke kazam "Pofali me usto da ne te rascepam" od takvi falbadzii podaleku

6ESTO : ne me interesiralo kakvi i koi mu se devojki na drugarite, mene me interesira mojata, i ako zabelezam problem go reshavam na moj na4in. ali znam do kade se granicite na tie raboti.
-Ti taka mislis no ima "drugari" koi edvaj cekaat da se pustat na devojkata od svojot drugar e sega kolku taa e lesna so pametot e prasanje

SEDMO: "parite" se neophodni no ako si somene za pari ke te frlam koga ke mi zdosadish, ki ke si kupam nova igracka. ne mi e gajle koja si i kakva si, sho ke mi si domene za cel zivot ako si mivka, toa e kratkorocno. cestam retko, ne se rasfrlam so pari i znam kade da gi dadam i od kade da gi zemam.
-sponzorusi ima i sekogas ke ima a takva tesko da ostane do tebe cel zivot sekogas ke bara podlabok dzeb,ama da priznaeme nekoi mazi si sakaat takvi ,kako i da e sekoj so svojot pamet.


EDNOSTAVNO RE4ENO ZIVEJ GO ZIVOTOT SO POMALKU FANTAZIJA I ZANESUVANJE I SHTO POMALKU LAGI ( MORA DA GI IMA OVDE ONDE) TAKA DA MAZITE LAZAT KOGA SE MORA AMA I ZENITE GO PRAVAT ISTOTO
-sekoja devojka sonuva za svojot princ na bel konj samo koj ke bide pobrz princot ili konjot

Toa e moeto mislenje, a da da ne zaboravam klovnovite nemozes da gi nosis na sekoe mesto i vo sekoja prigoda ama kuklite da намигнување
iako moram da priznam me nerviraat kuklite




-
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 17:14
od praksa znam deka ne e dobro da se nadmudruvam so devojka i ete pak lazam
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 17:15
da beeee , mazite lazat !!!!
zenskite se cveke za mirisanje...........голема%20насмевка
mazite lazat zatoa sto se prasani ili fateni ili skoro otkrieni od ZENATA....губитник
pa morat da izlazat.........( tuka zenata e ljubomornata )

a zenite ne se bas lazlivi oti maskite nemat pojma ili voopsto ne se
ljubomorni oti mislat deka si imat jagne doma taka da nitu prasuvaat nitu
gi sledat zenite ..................taka da zenite nema potreba da lazat
не%20знам
ne znam kolku bev jasna...ох




Изменето од bijonse1 - 03.Август.2009 во 17:16
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 17:17
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

od praksa znam deka ne e dobro da se nadmudruvam so devojka i ete pak lazam
газење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,437 секунди.