IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто мажите лажат??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто мажите лажат??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
bond007 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 80
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 02:07
Originally posted by Li0ness Li0ness напиша:

Зошто мажите лажат?? Заради себе или...? И лажат ли воопшто сите, или самWink така изгледа?



Bejbi,si imala iskustvo ili so nezreli,ili so ligushi.

Pravite MAZI - NE LAZAT!

...lazga e karakteristika na SLABI personi.Toa ne se MAZI.
EYES WIDE SHUT
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 08:47
lazenje retko , koga se mora  , generalno ne , mozda ponekad se dodava tezina na slucajot koga ti treba nekoja rabota pobrgo da se zavrsi
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 10:07
Не е здраво секогаш да се кажува вистината Мислам дека тоа сите го знаат, а особено мажите Но и жените тоа го знаат, па ги прифаќаат лагите секогаш кога тоа им одговара ...

Изменето од Julija - 02.Мај.2007 во 10:08
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 10:20
podobro e da se premolci otkolku da se izlaze, koga togas, lagata izleguva na videlina.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 11:05
da , na lagata i se kratki nozete
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 11:08
мене само ме нервира фактот што добро знаат кои работи сакам да ми се премолчат, значи НЕ да ме лаже туку да не ми зборува за тоа, лажење на поднесувам и се трудам и јас да не се служам со тоај ‘механизам‘. а зошто мажите лажат?! па тука причините може да се многу!!!
во суштина кога не ја кажуваме вистината или мислиме дека тоа ќе го повреди партнерот па решаваме да скроиме некоја шарена лага за да избегнеме караница, или криеме некоја постапка која знаеме дека нема да ја оправда, има многу вакви причини...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 11:13
kakvi i da se pricinite, soznanieto deka si izlazan od sakana licnost mnogu poveke povreduva i boli otkolku da se kaze vistinata.

i ne znam zosto e temata "zosto mazite lazat" , ne znam zosto voopsto se delat vakvi raboti na maski i zenski.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 11:19
да, и јас мислам дека е безврска така да се поставуваат работите мажи/жени
факт е дека има лажговци и кај двата пола Big%20smile
и обратно-дека има и навистина супер луѓе...
но, дали е некогаш во ред ако се работи за ситница која ако е премолчена нема ни да ја наруши врската а ако е кажана може безпотреба да ја оптовари врската...на пример детал за бившата или бившиот? мислам дека овие работи треба да си останат премолчени.
дали премолчувањето може да се карактеризира како лага, мислам НЕ Tongue
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 11:39
Detalite za bivsiot/bivsata i ne morame da gi znaeme. Nesto sto e del od minatoto, treba taka i da se prifati kako nesto sto e minato.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 13:37
Mislam deka zenite imaat pogolema potreba da ja izvrtuvaat vistinata, najprvo pred sebe a potoa i pred drugite.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 17:45
Zenite mnogu poveke lazat i zgora na se, lagata ja prevrtuvaat vo trac, DOKAZANOWink
Кон врв
gocefbn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 270
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocefbn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 18:19
   Pa sami si se lazeme dokolku toa ni premine vo praksa znaci deka bi ziveele vo iluzija. 
Make love and respect your profession

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 21:56
hmmm, ima i mazi koi mnogu poveke tracaat od zenite
Кон врв
BiggieSmalls Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiggieSmalls Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 22:35
Originally posted by Li0ness Li0ness напиша:

Зошто мажите лажат?? Заради себе или...? И лажат ли воопшто сите, или самWink така изгледа?



Исто како да си прашала зошто мораме да дишеме, или зашо мора да јадеме ... оти едноставно мора се.
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.