IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Камера и видео.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Камера и видео.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 11:00
ili obratno, kako sto e slucajov kaj nas . prvo si kupuvaat kameri , a posle svakaaat deka kolku i da e ubava snimkata , ne e kako dobra fotografija.
pa pocnuvaat vnatresnite konflikti sto e podobro. eee kolku takvi luge znam, ama ajSmile
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 11:15
Videoto ima posebna magija...Celosno bev obzemen so prviot kontakt...
No seuste smetam deka ne sum dovolno spremen vo taa nasoka (ko za pocetok finansiski)...

Super e ideata da se opfati ovaa nasoka...pa posle da se deli po zanrovi ,...dogma fimovi itn...

Ama kako za pocetok, zasto obemen e i toj del kako i fotografijata, moze da se oddeli vo posebna kategorija (vo smisla na gornite predlozi)...
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 13:32
Embarrassed Јас пак да си прашам до каде е работата со надополнување на сајтов со делот за камери и видео. Clap
Малце сум нестрплив. ИЗВИНЕТЕ! Smile
Кон врв
ARI(c) Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARI(c) Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2007 во 17:34

Eve me i mene tuka, mozam da kazam na moj teren. Big%20smile 

 

Agencija za Razmena na Informacii (ARI)
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2007 во 17:41
Охоооооооооо! Clap
Па ти веќе даваш подршка.
Се надевам дека администраторот што поскоро ќе ја изреализира идејата за збогатување на форумот
Па Ари бидејќи е твој терен се надевам дека ќе имаме и од тебе конструктивни теми и што да научиме.Clap
 
Кон врв
ARI(c) Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARI(c) Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2007 во 22:38
Se nadevam i jas na zbogatuvanjeto.
 
Eve mal tizer. HDV kamera sega Ace ili poposle? Wink
 
 
Agencija za Razmena na Informacii (ARI)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2007 во 22:39
sega e rano
a poposle e kasno
neka bide togas za 5 minuti
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 09:10
Попосле, а се надевам дека нема да биде касно. Ари само ај не ми пуштај јанѕи. LOLLOLLOLLOL
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 09:30
hdv camera, za vo dzeb ili za na ramo? Wink
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 10:21
Јас сум љубител на нешто измеѓу. Ни за во џеб ни за на рамо туку баш на она што го гледавме во Александар Палас. Се сеќаваш сигурно. Wink
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 12:00
znam , ti tipuvas na canonot, neli? Big%20smileClapStar
i jas...
svativ deka po xl1s , se postavija novi standardi vo digitalnoto video...
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 12:25

Thumbs%20UpТоооооо бе Јане!

Па да ти кажам откако ја видов камерата и некои нејзини квалитети, и од она што го имам читано по форуми и наоѓано како тестови мислам дека за HD Canon-от дава најдобри перформанси. Ги задоволува моите критериум и ергономски и оптичка стабилизација и она што го дава при слаби светлосни услови...  Сеуште сум под импресии од она што го видов во живо. Само да соберам париConfused
WackoClap
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 13:59
ne se ostri tolku mnogu...
ne sakam da te razocaram, ama vo ovaa nasava mkd koga ke mozes da naplatis nesto snimeno so nea i taa da ti se isplati negde po nekoe vreme rabota?
ne se isplati da vlozuvas tuka tolku pari... mozebi gresam, ama taka mislam jas.
kaj nas seuste vladeat lugeto so petparacki handycami koi gi reklamiraat kako digitalni i kako digi pro se prodavaat na pazarot. sto bi srabotal ti pokraj niv z ada ti se isplati investicijata?DeadOuchAngryConfused
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 14:25
Јане се надевам на подобри времиња а се надевам и дека има луѓе кои сеуште знаат да ценат квалител.
Замисли овде кај нас во игротеки почнаа да нудат снимање со ПРОФЕСИОНАЛНИ!!!! камери па и тоа со 4. Па МТВ на некои поголеми настани не излегува да ги покрива со 4 камери а тука родендени снимаат со 4 LOLLOLLOL. ПРОФЕСИОНАЛНИ ама изгледа за набњудување и мониторинг.
Пред некое време во една продавница ми нудеа камера од некои си 800 до1000 евра, HDV професионална билаConfused а кога прашав за три ЦЦД Ouch е тие биле ептен професионални LOLLOLLOL.
Инаку по светските норми овие првиве што ги нудат на пазарот ги сметаат за кориснички а овие фториве за полупрофесионални. Кај нас класите за употреба се изместени за едно скалило но по мене оправдано.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.