IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Каков Оперативен сиcтем користите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков Оперативен сиcтем користите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каков Оперативен сиcтем користите
    Испратена: 01.Март.2007 во 01:10
Aj da vidime koj Os najpoveke se koristi
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 10:56
Suse 10.2
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 11:42
ZAboraviv da nadopolnam pod windows mislam i na site drugi postari i ponovi windows os
Jas koristam win xp media centar vista tranformacija
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 12:12
SUSE 10.2 i

windowsXP SP2
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 12:19
Windows XP SP2
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
zigi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zigi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 14:26
SuSE 10.1

-------------------------------


Knoppix 5.1 live

DSL

и проклетиот xpOuch

Ево малку XGL(3D Cube) ефекти на сусето:






Изменето од zigi - 01.Март.2007 во 14:36
REBEL CODE
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 21:21


Eve jas so vista transformacija super mi e Smile
Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 22:34
Flipsi, moze ne treba da te prasuvam ovde, ama de poobjasni so e fintava so vista transformation?
kako se instalira etc etc......... ?
The*BeST*
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 23:24
Eve poveli link snimi si, nisto ne ti brisi od kom samo vista ke si imas Big%20smile
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Vista-Transformation-Pack.shtml
Кон врв
zigi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zigi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 02:01
Флипси и StarDock и сеSmile Не вреди да се мачиш толку за XP.LOL


А и за vistata Linux има одговор:




Изменето од zigi - 02.Март.2007 во 02:25
REBEL CODE
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 02:03
Pa sto znam zasega mi e super, koristam i UBuntu i KDE ama so znam najpoke mi odgovara Win za closed source a Linux si e super open source Big%20smile
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 17:34
zs linux pa do tooolku i Win xp ne e los
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 13:37
Windows Vista ..dva dena instaliram, ah a uste kolku me ceka, ova e sam,o na laptopot


Prekrasnmo nesto, neverovatno dobro napraveno...bi sakala da razmenam nekoja lp so nekoj koj ja ima instalirano Vistata no ne krakuvana(ne me interesira takva ) , me interesiraaat nekoi prasanja.....

Изменето од maja - 09.Март.2007 во 13:40
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
zigi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zigi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2007 во 02:08
Па чим два дена инсталираш сигурнa си дека е "неверојатно добро направено"  Big%20smile

Која верзија ја имаш иначе?  Vista Home basic(празен) ili Vista Home premium? Сигурно имаш upgrade edition. Аерото ке ти го изеде со заби лаптопот :)


Изменето од zigi - 10.Март.2007 во 02:46
REBEL CODE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,242 секунди.