IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Родословот на Исус
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родословот на Исус

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 16:20
mist nemam potreba od tvoite teorii, neznam i zasto tolku si gord na tie neverojatni teorii, bash se cudam sto si se fatil taka za niv, i uste si na rodoslovot Hristov, daj mist te molam, ako kako sto kaza miralem deka Isus go pocituvate kako eden od najgolemite proroci, daj tvoe objasnuvanje a da te posetam temata ja otvoras so moi postovi,
 
moze ti da dades komentar za rodoslovot na Hristos spored k*ranot?Bidejki sepak i vie go pocituvata na Isus?
 
 
 
 


Изменето од belichka - 06.Март.2007 во 17:45
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 17:46
Originally posted by belichka belichka напиша:

mist nemam potreba od tvoite teorii, neznam i zasto tolku si gord na tie neverojatni teorii, bash se cudam sto si se fatil taka za niv, i uste si na rodoslovot Hristov,


на човечката глупост и нема крај,  тоа ми го потврдува беличка, БЛАГОДАРАМ.

Велиш НЕВЕРОЈАТНИ ТЕОРИИ а ти самата како луда пишуваше БАШ ЗА ТИЕ ТЕОРИИ ... БАШ ТОА ШТО го велат теориите ти го пишуваше Smile и тоа не за една теорија .. значи не се глупираш ЕДНАШ туку 3 пати .. ТРИ теории прифаќаш .. кои се НЕВЕРОЈАТНИ

Што е за тебе неверојатно? Тоа што велиш дека имал ДВА РОДОСЛОВА, по мајка и по татко ??? Тоа е неверојатно ..!!! ВТОРАТА теорија?
ПРВАТА , ТРЕТАТА?! Која е НЕВЕРОЈАТНА?

а што е веројатно за тебе .. има нешто веројатно?


Изменето од mist - 06.Март.2007 во 17:47
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 23:23

Mist, znaes sto? Mislam deka mozam do nekade da dokazam deka sum relativno nov na forumov i deka ne sum bil porano pod drugo korisnicko ime.
Dokaz za toa e moeto izvinuvànje zaradi pechatnite greshki pri otvaranjeto na mojata tema: "k*ranot i go priznava avtoritetot na Biblijata".
Mozes povtorno da go procitas, se naogja na strana broj 1 na istata tema.
Tamu jas se izvinuvam porado pecatnite greshki poprecizno poradi nepravilnoto speluvanje na zborot k*ran i zbunet sum poradi pojavuvanjeto na taa nepozelna zvezdicka namesto "u". Da sum bil porano na forumov kje sum go znael toa i nemase da se izvinuvam poradi toa.

Mozebi ke reces deka namerno sum go storil toa, deka sum go predvidel tvojot komentar deka sum star korisnik i zatoa sum glumel. Togas toa bi bila mnogu itra i intelegentna postapka od mene.
Ako me mislis za takov, togash fala na komplimentot (iako ne zasluzen) :-)

Mene mi interesira na kogo ti zalicuvam i zosto? Ako e zaradi slicnite odgovori neka ne te cudi toa, vistinata e edna, pa i kritikite na slicen nacin se odbivaat.
Vprochem i ovie temi, obvinuvanja i navidum kontradikcii vo Biblijata ne sme gi izmislile nitu jas nitu ti, nitu  tvojot idol Ahmed.
Biblijata e napagjana od momentot koga e napisana, poveke od 20 veka, ama bozestvenoto vo nea e toa sto gi izdrzala site napadi, progonstva, spaluvanja, zabrani za nejzino citanje, i so toa ja dokazala nejzinata Bogoinspiriranost i Bozjata zastita nad nea.

Iako progonuvana, taa e bestseler na site vreminja. Spored Ginisovata kniga na svetski rekordi, izdanie od 1988, se procenuva deka me|u 1815 i 1957 bile otpe~ateni 2.500.000.000 primeroci.
Toa e ogromna brojka. Nitu edna druga kniga vo istorijata duri ne i se ni pribli`ila na Biblijata vo broevite na tira`ot.
Za~uduva~ki e toa {to i pokraj site progonstva {to gi pre`iveala, pokraj site masovni nejzini palewa i zabranuvawa od vlastite, nejziniot tira` nesopirlivo rastel.
Neli e toa vosh*tuvachki!
Prevedena na skoro site jazici na planetava taa e dostapna skoro za sekoj poedinec na planetava.
Izvrsuvala, izvrshuva i kje izvrshuva mokjno vlijanie vo choveshtvoto.
Taa e mechot na hristijanite, mechot na Slovoto so koj go osloboduvame choveshtvoto od vlasta na gjavolot, od robuvanjeto na grevot i so koj  ke bide porazen gjavolot i site negovi sojuznici.
Slava Mu na Bog za toa.

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 10:12
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Mist, znaes sto? Mislam deka mozam do nekade da dokazam deka sum relativno nov na forumov i deka ne sum bil porano pod drugo korisnicko ime.
Dokaz za toa e moeto izvinuvànje zaradi pechatnite greshki pri otvaranjeto na mojata tema: "k*ranot i go priznava avtoritetot na Biblijata".
Mozes povtorno da go procitas, se naogja na strana broj 1 na istata tema.
Tamu jas se izvinuvam porado pecatnite greshki poprecizno poradi nepravilnoto speluvanje na zborot k*ran i zbunet sum poradi pojavuvanjeto na taa nepozelna zvezdicka namesto "u". Da sum bil porano na forumov kje sum go znael toa i nemase da se izvinuvam poradi toa.

Mozebi ke reces deka namerno sum go storil toa, deka sum go predvidel tvojot komentar deka sum star korisnik i zatoa sum glumel. Togas toa bi bila mnogu itra i intelegentna postapka od mene.
Ako me mislis za takov, togash fala na komplimentot (iako ne zasluzen) :-)

Mene mi interesira na kogo ti zalicuvam i zosto? Ako e zaradi slicnite odgovori neka ne te cudi toa, vistinata e edna, pa i kritikite na slicen nacin se odbivaat.
Vprochem i ovie temi, obvinuvanja i navidum kontradikcii vo Biblijata ne sme gi izmislile nitu jas nitu ti, nitu  tvojot idol Ahmed.
Biblijata e napagjana od momentot koga e napisana, poveke od 20 veka, ama bozestvenoto vo nea e toa sto gi izdrzala site napadi, progonstva, spaluvanja, zabrani za nejzino citanje, i so toa ja dokazala nejzinata Bogoinspiriranost i Bozjata zastita nad nea.

Iako progonuvana, taa e bestseler na site vreminja. Spored Ginisovata kniga na svetski rekordi, izdanie od 1988, se procenuva deka me|u 1815 i 1957 bile otpe~ateni 2.500.000.000 primeroci.
Toa e ogromna brojka. Nitu edna druga kniga vo istorijata duri ne i se ni pribli`ila na Biblijata vo broevite na tira`ot.
Za~uduva~ki e toa {to i pokraj site progonstva {to gi pre`iveala, pokraj site masovni nejzini palewa i zabranuvawa od vlastite, nejziniot tira` nesopirlivo rastel.
Neli e toa vosh*tuvachki!
Prevedena na skoro site jazici na planetava taa e dostapna skoro za sekoj poedinec na planetava.
Izvrsuvala, izvrshuva i kje izvrshuva mokjno vlijanie vo choveshtvoto.
Taa e mechot na hristijanite, mechot na Slovoto so koj go osloboduvame choveshtvoto od vlasta na gjavolot, od robuvanjeto na grevot i so koj  ke bide porazen gjavolot i site negovi sojuznici.
Slava Mu na Bog za toa.



EvAngelos, знаеш што? НЕ ми треба да докажеш дека си бил претходно на форумов па немој да се мачиш повеќе, еве ти олеснувам :-)

Да ти кажам и да ти биде јасно еднаш засекогаш ... Идоли нема во исламот, ова нее христијанство па да се поклонуваме и имаме идоли .. немој да мешаш ислам со христијанство. Ако ти имаш друг идол и обожаваш некој друг освен Господ .. твоја работа .. но муслиманите не го прават тоа. Расчисти го тоа еднаш засекогаш со себеси и не коментирај така повеќе.

Уште нешто, кога ќе пишуваш ... ПИШУВАЈ на КИРИЛИЦА затоа што вака нее правилно а и неси читлив.








Изменето од mist - 07.Март.2007 во 10:13
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 19:50
Originaly posted by Mist:

EvAngelos, знаеш што? НЕ ми треба да докажеш дека си бил претходно на форумов па немој да се мачиш повеќе, еве ти олеснувам :-)

Да ти кажам и да ти биде јасно еднаш засекогаш ... Идоли нема во исламот, ова нее христијанство па да се поклонуваме и имаме идоли .. немој да мешаш ислам со христијанство. Ако ти имаш друг идол и обожаваш некој друг освен Господ .. твоја работа .. но муслиманите не го прават тоа. Расчисти го тоа еднаш засекогаш со себеси и не коментирај така повеќе.

Уште нешто, кога ќе пишуваш ... ПИШУВАЈ на КИРИЛИЦА затоа што вака нее правилно а и неси читлив.

Reply by EvAngelos:

Ок Мист, ќе ти ја исполнам желбата, еве ти кирилица, за подобро да ме разбереш. Кога можам пишувам кирилица, понекогаш компјутерите на кои пишувам не подржуваат кирилица.

Ме насмеа со она погоре, прво јавно и тврдоглаво ме обвинуваш дека сум некој стар член тука што иде со ново корисничко име, а потоа ми бла бла олеснуваш.


Ако немате идоли, тогаш зошто си закачил икона од ахмед дидад? J Дали си имате идоли, амајлии или разни иљачи во исламот мене тоа не ме интересира, јас ти го нареков идол Ахмед затоа што цело време ми го спомнуваш и мене, а и на сите тука на форумов. Но сепак мислам дека згрешив со тоа, и еве јавно сакам да ти се извинам што ти го нареков идол. Ако тоа те повреди, навистина извини и прости ми.

Инаку, се надевам ова нема да ти биде ново, ниту во христијанството нема идоли, барем не во вистинското изворно христијанство. Идолопоклонството е грев, и е санкциониран со 2та Божја заповед, а и на многу други места во стариот и новиот завет. Значи зборувам во името на вистинското христијанство чиј авторитет е Библијата, а не одговарам во името на лошите толкувачи и практикувачи на истото.

Јас не обожавам никој друг освен Господ Бог!

Поздрав, најздрав J



Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 14:06
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:


Ок Мист, ќе ти ја исполнам желбата, еве ти кирилица, за подобро да ме разбереш. Кога можам пишувам кирилица, понекогаш компјутерите на кои пишувам не подржуваат кирилица.

Ме насмеа со она погоре, прво јавно и тврдоглаво ме обвинуваш дека сум некој стар член тука што иде со ново корисничко име, а потоа ми бла бла олеснуваш.


Ако немате идоли, тогаш зошто си закачил икона од ахмед дидад? J Дали си имате идоли, амајлии или разни иљачи во исламот мене тоа не ме интересира, јас ти го нареков идол Ахмед затоа што цело време ми го спомнуваш и мене, а и на сите тука на форумов. Но сепак мислам дека згрешив со тоа, и еве јавно сакам да ти се извинам што ти го нареков идол. Ако тоа те повреди, навистина извини и прости ми.

Инаку, се надевам ова нема да ти биде ново, ниту во христијанството нема идоли, барем не во вистинското изворно христијанство. Идолопоклонството е грев, и е санкциониран со 2та Божја заповед, а и на многу други места во стариот и новиот завет. Значи зборувам во името на вистинското христијанство чиј авторитет е Библијата, а не одговарам во името на лошите толкувачи и практикувачи на истото.

Јас не обожавам никој друг освен Господ Бог!

Поздрав, најздрав J





Благодарам за кирилицата.
Ти олеснувам .... потоа несакам да речеш дека сум лош па те мачам!
Ахмед Дидат немој да ми го нарекуваш Идол а и воопшто не го споменувај, простено ти е но да не ти се повторува.
Кое е вистинското изворно христијанство? Зарем има многу христијанства? дали си ти во тоа изворното? Дали во она НЕизворното има идоли? Денешново гледам дека е ДАЛЕКУ од она што го викаш ти Изворно ... вистинско.




Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 14:15
mist, moze da dades odgovor sto veli k*ranot okolu rodoslovot na Isus, poveke pati te prasham, nikako da dobiam komentar!
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 14:28


или ,,КАКОВ,, не дава одговор а мисли дека дал???????WinkWinkWink
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 18:33
Originally posted by belichka belichka напиша:

mist, aj poshto i ti veruvas vo Isus/Isa .....ke ni go dades najpraviot rodoslov, koga veke otvori tema....kako e napisan vo koranot?

(i ona teorijati za mene nemat nikakvo znacewe i ne se trudam da gi citam analiziram ili pak komentiram....)
 
 
 
Originally posted by mist mist напиша:

Originally posted by mist mist напиша:

Сепак, според к*ранот нема Јосеф, нема Исус син на Господ, нема Тројство, нема Исус Господ ..  нема Исус генеологија според овој според оној ... к*ранот вели дека Исус е син на  Марија, Месија, пророк Божји, човек. Повелете прифатете Ислам и заштедете се самите себеси, избегнете да бидете потсмевани од луѓето, избегнете искажување на вашите глупости и глупостите кои ги има во Библијата.

Личен коментар: Библијата е повеќе имагинација, со се родословот.



belichka, само слеп човек бара повторно и повторно исто нешто кога веќе тоа му е дадено!!!


 
 
 
Originally posted by mist mist напиша:



ти реков еднаш па и сама прифати дека си глупава .. еве те потсетувам.
Прашањето ти го имам одговорено ... паметен човек не прашува исто па исто по 100000000 пати ама ај не ти замерам .. не спаќаш во таа група.
Тебе те инересираат некои работи ама премногу си глупава за да ги сватиш .. тоа ти е проблемот ... 
 
 
jas glupavata, nemozam da te svatam i imaj trpenie da mi objasnis, kako sto gledam pogore vo mojot post jas te prasham najkulturno da mi objasnis koj e rodoslovot na Isus, ne te prasham dali ima ili nema Josif dali isus e Bog i dali imate Sveto Troistvo, velis spored k*ranot Isus e sin na Marija a spored k*ranot koj e tatkoto na Isus...? Dali k*ranot go ima ova navedeno koj e rodoslovot na Isus, kako sto jas go navedov od biblijata...?
 
 
i skoncentriraj se na prashanjeto a ne da glumis ludilo, nema Josif nema Sveto Troistvo....bla bla bla....te prasham Isus spored k*ranot kako Bozji pratenik ima li rodoslov, i dali e naveden spored k*ranot?
 
 
 
 
 
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 19:26
na prashanjeto nemase odgovor,
 
krajot ti go krasi deloto......
 
drugite neka ocenat....
 
 


Изменето од belichka - 09.Март.2007 во 19:29
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2007 во 01:09
Originally posted by mist mist напиша:


Кое е вистинското изворно христијанство? Зарем има многу христијанства? дали си ти во тоа изворното? Дали во она НЕизворното има идоли? Денешново гледам дека е ДАЛЕКУ од она што го викаш ти Изворно ... вистинско.

 
Mist, aj ne se prepravaj! Znaes dobro na sto mislev. Samo razmisli koj e izvorniot islam i se ke ti stane jasno Smile
 
Izvorno hristijanstvo e ona koe se drzi do izvornoto hristijanstvo :) zarem ne e logicno? Ona koe se drzi do Noviot Zavet, do ucenjeto na Hristos i apostolite evidentirano vo Noviot Zavet itn itn.
Mozebi globalnoto hristijanstvo (mnozinstvoto) e daleku, ama Gospod ke si ja zavrshi rabotata i preku malcinstvoto (ona sto e blisku do izvornoto)
Vo toa ke se pokaze goleminata na Gospod, sto preku malkumina ke napravi golemi dela. Vo nashata slabost, Bog ke se pokazhe jak, za da znaeme site deka seto toa e Negovo, a ne nashe delo.
Pozdrav
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2007 во 18:29

Hristijanite veruvaat deka Isus a.s e sin bozji.Po evangelieto po Luka,Isusoviot redosled pocnuva od Isus koj e Sin Josipov i odi nazad se do Adam a.s vaka:

Luka 3:23-37

(23) Kad je Isus nastupio, bilo mu je oko trideset godina. Bijaše - kako se
smatralo - sin Josipov, Elijev,
(24) Matatov, Levijev, Malkijev, Janajev, Josipov.
(25) Matatijin, Amosov, Naumov, Heslijev, Nagajev,
(26) Mahatov, Matatijin, Ĺ imijev, Josehov, Jodin,
(27) Johananov, Resin, Zerubabelov, Ĺ ealtielov, Nerijev,
(28) Malkijev, Adijev, Kosamov, Elmadamov, Erov,
(29) Jošuin, Eliezerov, Jorimov, Matatov, Levijev,
(30) Ĺ imunov, Judin, Josipov, Jonamov, Elijakimov,
(31) Melejin, Menin, Matatin, Natanov, Davidov,
(32) Jišajev, Obedov, Boazov, Salin, Nahšonov,
(33) Aminadabov, Adminov, Arnijev, Hesronov, Peresov, Judin, (34) Jakovljev,
Izakov, Abrahamov, Terahov, Nahorov,
(35) Serugov, Reuov, Pelegov, Eberov, Ĺ elahov,
(36) Kenanov, Arpakšadov, Šemov, Noin, Lamekov,
(37) Metušalahov, Henokov, Jeredov, Mahalalelov, Kenanov,
(38) Enošev, Šetov, Adamov, Bozji.


Spored ova Adam a.s e direkten Bozji sin a isto taka tvrdat deka i Isus e Sin Bozji.Ako koristime matematika,ke najdeme deka Adam a.s i Isus a.s se brakja (po tatko).
A posto Isus a.s e sam "bog" togas Adam a.s e Bozji brat a Eva Bozja snaa.
CISTA MATEMATIKA.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 10:25

mirale, Sozdatelot e Otecot, Sinot i Svetiot Duh, a sozdadenoto se Adam i Eva....i po koj osnov ti zakluci deka Isus Hristos e brat na Adam...koga toj sushtinski e ednakov na Bog Otec i Bog Svet Duh. Adam e Stvoren A Hristos vooploten, ednakov po sushtina doagja na zemjata za da dede otkup, a koj moze da dade otkup za gresniot, samo bezgrsniot.

 

 

 
 
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 12:15
Belichka arno go kaza kako moze adam i Hristos da se brakja.Adam je kako nas lugeto stvoren od zemja a Hristos postoeshe pred Adam.Ako Adam i Hristos toa veli oti vo Boga postoi i grev (sin) toa neje mozno.Ima veri narecheni Hristiani velat Hristos i gavolot se braka.Se ke slushnime ama najvaznoto je da ne ja gubime vistinat Bozja i sve sto ke slushnime da go merime so Biblijata.Specialno slusham dosta luge veruvaat shto napishal de vinci code.go slushav na televizia i toj (pisatelot)samio reche oti je fantazia ama narodot neje zacvrsten vo Hristianstvoto shto so malo neshto se razlabuvaati otkornuvaat od GOSPOD ISUS HRISTOS.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.