IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - MSN Messenger
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MSN Messenger

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Mileman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mileman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: MSN Messenger
    Испратена: 16.Февруари.2007 во 22:21
Se nadevam na dobro mesto ja staviv ovaa tema.
Vo ovaa tema opfaka se sto ima nekakov kontakt so Msn odnosno problemi so msn, efekti, pozadini, i bi sakal vo ovaa tema da stavete po eden efekt sto vi se dopaga najmnogu, se nadevam ke ima poveke posetiteli oti MSN se poveke i poveke se koristi vo svetot i vo Makedonija.
Ja otvoriv ovaa tema zatoa sto imam problem so msn, potocno so WINKS, gi stavam preko programa (MCO) i pak gi nema a se pravam kako sto treba, na drug kompjuter bez problemi a kaj mene nemoze :(... vo sto e rabotata?
Koga sme kaj problemite ako znae nekoj kako se stavat efekti od MSN vo forumot.
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 07:13
dali imash nekakov macromedia flash player instaliran. ako imash probaj da napravish update?     
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Mileman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mileman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 15:38
Da, imam instalirano ovie sto se od msn WINKS nemam nikakvi problemi ama ovie ne znam, dali e mozno oti prethodno go izbrisav MCO (nesakajki) i go snema toj format od windowsot no posle pak go snimav od internet i povtorno sega go ima vo Folder Options, dali ima nekakva vrska toa sto go izbrisav prethodno.


Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 00:47
neznam, mozhe so povtorno presnimuvanje na windows se da se vrati kako porano?
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Mileman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mileman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 19:28
Hehe e da, ama ne mi e bas za novo snimanje na windowsot kompjuterot.
Ima samo okoly 3 meseci otkako go kupiv mislam oti ke bide premnogu da go formatiram sega samo za WINKS ne mi se isplaka. Sepak fala ti spaski :)
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 21:19
Originally posted by Mileman Mileman напиша:

Se nadevam na dobro mesto ja staviv ovaa tema.
Vo ovaa tema opfaka se sto ima nekakov kontakt so Msn odnosno problemi so msn, efekti, pozadini, i bi sakal vo ovaa tema da stavete po eden efekt sto vi se dopaga najmnogu, se nadevam ke ima poveke posetiteli oti MSN se poveke i poveke se koristi vo svetot i vo Makedonija.
Ja otvoriv ovaa tema zatoa sto imam problem so msn, potocno so WINKS, gi stavam preko programa (MCO) i pak gi nema a se pravam kako sto treba, na drug kompjuter bez problemi a kaj mene nemoze :(... vo sto e rabotata?
Koga sme kaj problemite ako znae nekoj kako se stavat efekti od MSN vo forumot.


гарант си ја инсталирал најновата верзија на мсн што е сега поставена... Ако е така, ондак тоа е бета верзија, и не само што немаш винкс, туку најверојатно се соочуваш и со губиток на твоите смајли... Набрзо тоа ќе го средат...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Mileman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mileman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 19:03
Ne znam, ama msn go snimav pred 3 meseci otkako go kupiv kompjuterot, ne mi se veruva da e do toa, zatoa sto osven toa nemam nikakvi drugi problemi so msn.
Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 22:20
Decki ja imam MSN 7.5
Deneska samo sto staviv program za winks i za smajlovi......ne znam tocno kako se vika...........Aaa da sweetIM..... okolu 3 MB e , i super e , nastrana od tie (default) Winks , imas drugi posebni , koj so se mnogu interesni. Ako saka nekoj neka pise ke praime muabet
Cao
The*BeST*
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 00:15
Ehe ja znam taa programa mnogu interesni emot slikicki ima itn itn drugi raboti Big%20smile
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 00:29
И јас ги имам.... Многу се смешни LOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 01:36
A ako sakate da vidite koj ve blokiral odnosno koj ve izbrisal od listata eve povelete, da vidite koj ve mrazi LOLLOL

http://www.mad.msnfanatic.com/index.php/MSN_Agent_Detector
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 23:18
the best da ama samo ti mozes da gi gledas koga ke mi ispratis mene jas treba istiot program da go dawnlodiram
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 23:20

eve vi za msn programce mozebi ke vi koristi ako sakas da vidis koj te blokira koj ti pravi delete i mnogu drugi opcii

 

http://live.msgdiscovery.com/index.php?page=download

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2007 во 13:06
Malware found in MSN Messenger banner ads



Microsoft has admitted its Windows Live Messenger client displayed banner ads for several days punting an application blacklisted as a security risk, The Register reports.

Microsoft has pulled the ads for Errorsafe, a purported security product labeled by legitimate firms as "scareware" designed to frighten users into buying a product that actually impairs Internet safety. Microsoft has promised to review its advertisement approval process in order to prevent the problem cropping up again.

For a period earlier this week, Errorsafe, which is listed as a security risk alongside related packages such as Winfixer, appeared as a banner ad inside Windows Live Messenger.

Worse still, pop-up ads punting the product were served to users running Windows Live Messenger. These pop-up ads appeared without user interaction. Clicking on the OK or Cancel buttons in this pop-up window would have resulted in an attempt to download a malicious ActiveX control without a user's permission.

Shortly after Microsoft made the admission, other outlets reported that MSN Groups displayed ads for a separate piece of software widely regarded as rogue.

НОВА ОПАСНОСТ ПРЕКУ МСН
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.