IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Вируси
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вируси

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вируси
    Испратена: 07.Февруари.2007 во 10:34
Вируси.... Смрт за компјутерите..... Мислам дека нема некој кој сурфал на интернет а да не закачил, па макар и најмал Trojan.... Поделете некое искуство ...... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2007 во 16:57
Сум имал искуство со вируси.. Али последно време слабо ме напаѓаат, посебно година дена, вирус немам видено, па и да видам си ги чувам на десктоп за украс :))) ..

Поз // Зоки

П.С. Try Linux ;)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 02:37
losa rabota se toa trojanite tuku aj sea belki so vistava pomalku ke ima
dudenz
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 18:48
nemam sega screen shot da vi pokazam mojot rekord na virusi, 2500 kompjuterot ne se p-ustase odvaj startovav anti virus.

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 21:24
Ова ме потсети на еден ден кога имавме проблем со компјутерот и дојдоа да ни го направат (јас и брат ми тогаш врска немавме) а немавме ни интернет тогаш ни антивирус Big%20smile И тој најде околу 3000 вируси LOL Типот не можеше да поверува LOL Се утепа чудење и ни кажа дека нигде не видел толку многу вируси LOLLOLLOL Којзнае како работеше LOL Од тогаш не сме имале некој толку сериозен проблем (бар така мислам) Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 08:59
2500-3000 различни вируси во еден компјутер е невозможно.... Бројката е од вкупен број заразени фајлови. Најголеми проблеми прават I-worm вирусите (црв) кој што се реплицира со голема брзина. Најлош случај е во рок од 15 минути да се наполни меморија од 80 гб, и да зафати рам од 512, со што целосно се блокира комот. Ништо друго освен реинсталација не го спасува.


Изменето од NRGMKD - 09.Февруари.2007 во 08:59
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 09:36
Вотевер, немам таков проблем..Ни вируси ни зарази, ни двојанци ни тројанци ни бубачиња..
Линух...ама знае да тупи за глупости...
Навистина е глупаво секој ден апдејт, па уклучи па скенирај па чисти итн..вака оф он копче и раат LOLLOLLOL
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 10:05
XP/w2k + NAV + ZA + FF + OO
NPWink
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 12:20
Сигурен сум дека при толку анти вирусни програми компјутерот ти работи како трактор, башка што имаш конфликти помеѓу зоне аларм и нортонот 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 13:14
IBM ThinkPad R52 - тракторLOLLOL

трябва да си купя новWink че стана година и повеке
Изменето од m__g__ - 09.Февруари.2007 во 13:36
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 07:26
Imav northon antivirus , a staviv i nothon firewall( blizu dve godini) i od togash nemam nikakov problem so virusi.?
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 17:34
Jas lichno so virusi ne sum imal nekoj golem problem.....povekje problemi imav so antivirusite.
Probav da stavam panda 2007 + Norton 2006 + anti spyware mislejki deka kompjuterov e mnogu jak..... I mozete da zamislite so se sluci Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
The*BeST*
Кон врв
velahavle Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај velahavle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 22:01

jas imam kaspersky podobar uste ne sum imal

                                      
 
                                   Thumbs%20Up
Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 12:55
Da ama kasperski praese problem so licencata mislam, key-ovite gi staija na blacklsit.OuchConfusedAngry
The*BeST*
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.