IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Zoo
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Zoo

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака Обратен редослед
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 10:37
CCCCCCCCC ZMIITE MNOGU GI IMA VO DVORIVITE KADE SHTO IMA EZERA MORINJA I TURISTI
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 22:29
Originally posted by Dana Dana напиша:

Ete, vo Belgrad, koj ne e EU...
Ili vo Zagreb, prekrasno nesto, kako golema gradina e zooloskata, merak za setanje..
Samo nie ostanavme nanazad..
Pak ke kazam, neka ja zatvorat i neka gi poklonat zivotnite na nekoja druga Zoo.
 
 
  Vo Belgrad ne sum bil vo ZOO, ama vo Zagreb, stvarno e prekrasno
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 15:03
Sto zboruvas, zmiite ne setaat tuku taka niz gradot pa da gi kasaat lugeto, a vo ZOO se vo druga sredina, i nema napadi. Za vo prirodata, covekot navleguva vo nivnata prirodna sredina i napadot e nivna reakcija, odbrana.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 20:30
jas redovno odev i koga bev sredno odev za vikendi zadolzena za volcite. na posetitelite im raskazuvavme za nivniot opstanok i nacin na zivot....mi bese mnogu milo sto bev del od toa. no ako nesto najtesko mi padna bese smtta na morskiot lav t.n.  fokata, koja sto pocina i pred nasite oci ja izvadija od bazenot. na obdukcijata bevme prateni od profesorite no sepak ne ni dozvolija da prisustvuvame (da ne sme sirele informacii sto kako) no sepak i eden profesor koj prisustvuvase ni kaza kako bilo i vistinskata pricina poradi koja pocina morskiot lav...zalno!!! тагатагатагатагатагатагатага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Srni4kA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
beautiful_girl

Регистриран: 01.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Srni4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 14:51
среќаBash mi se sviga vo zooloshkaголемо%20гушкање
Кон врв
MoNiI Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 17:30
    CCCCCCCC STRAMOTA ZMIITE DA UMIRAAT тагаU
ZiVeJ gO SeKoJ dEn KaKo PoSlEdEn
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 15:35
Posledna info mi e deka e zatvorena po smrta na nekolku zivotni od glad. lani zimata. Ne sum sigurna.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 15:33
Да, токму така..подобро да се затвори и животните да се подарат на некоја друга ЗОО отколку да се измачуваат..


Не знам како е со ЗОО во Битола, што е со нејзе??
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 15:21
Da, na Skopskata ZOO gradot e sopstvenik.
Koga bev vo zooloskata vo belgrad, kaj kafezot na panterkata imase posetiteli a ona nesto mrcese, bese nervozna. i dojde odma cuvarot i ni rece, ve molam, trgnete se od ovoj kafez, panterkata e nervozna, psihicki istrosena, i naskoro i se blizi periodot z aparenje, pa da ne ja voznemiruvate.
Ete, vo Belgrad, koj ne e EU...
Ili vo Zagreb, prekrasno nesto, kako golema gradina e zooloskata, merak za setanje..
Samo nie ostanavme nanazad..
Pak ke kazam, neka ja zatvorat i neka gi poklonat zivotnite na nekoja druga Zoo.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2007 во 21:11
Баш во неделата бев во посета на ЗОО ама во Италија.Искрено за цели 5 часа не успејав да ја разгледам целосно.
Мислам дека сте биле нели во некоја европска зоолошка градина за да не ги набројувам деталите од ова,но би спомнала еден дел.Грижата за животните е невероватно гоелма, кај секоја врста на живот има неколкумина вработени и плус тоа лица кои ке ви дозволат да си поиграте со животните, да се сликате, да им дадете нешто да земат од вашата рака (но она што ке ви дозволат вработените, храната е нивна ).Јас се задржав кај мајмунинчињата особено кај лани роденото, кое веке е би рекла мало детенце и е толку питомо и мило што тешко можев да се одделам од него.

Што се однесува до Скопската ЗОО знам дека се судира со големи проблеми но сето е тоа поради недостиг на средства,во Италија ЗОО се приватни и затоа подлежат на ваква грижа кон животните.Е сега не знам кој е сопственик на ЗОО во Скопје(вајда градот или ???) меѓутоа сето тоа е желосно, зарем да ги гледаме животните така сами, осамени, тажни без волја за живот. ова би се рекло ПА ТИЕ БАШ ЖИВОТАРАТ, ОДВАЈ ПРЕЖИВУВААТ :((
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 21:52
Закон е... Нели? Big%20smile Сакам и кај нас да има такво нешто.... Бар нема да ги гледаме животниве како страдаат... 
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 23:52
I jas toa sakam, animal cop Tongue
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 12:23
Cry Многу ми е жал за животните... Неможам да ги гледам такви, баш заради тоа не идам.... Душички... Греотички... Луѓево се стварно без душа.... Сум била 2 или 3 пати... Ама неможам веќе.... Баш заради ова сакам да идам надвор и да завршам тоа што треба за да станам онаква полицајка ама за животни (незнам како се викаат, ги гледам на Анимал Планет).... И да дојдам после тука и да стаам ред малку Angry Малку се филмам али стварно сакам тоа да го напраам Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 10:35
fala vlecka, ke gledam da naminam ko ke se stople vremeto Wink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.