IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Слободна врска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слободна врска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 10:25
Nikogas ne sum go sfakala izrazot seriozna vrska, ili ne sfakam kako nekoj ke rece, e ovoj mi e za seriozna vrska. Vo vrska se vleguva zatoa sto nekoj ti se dopagja, te privlekuva, naogjas zaednciki rabot, kolku ke trae zavisi od ponatamosnoto megjusebno zapoznavanje.

Ne mozam da ja sfatam devojkava, moze sum premnogu staromodna, ama ako posakam da bidam so nekoj drug, znaci cuvstvata kon prviot stivnale ili se izgubile, a i licno jas ne bi preminala taka preku toa da znam deka toj bi bil so nekoja druga, pa neka e bez cuvstva ili za zabava. Sto bi bila togas jas, nesto sigurno sto e sekogas na lager?
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 11:11
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

За тие што незнаат... Слободна врска е кога идеш со некој ама сепак си слободен и можеш да се муваш со други.... Што мислите за тоа? Дали е добро или лошо?

Јас мислам дека е супер... Пошо јас сум моментално во таква врска и супер ми дојде по година и пол идење...Big%20smile И сега дури ни е многу боље..... Не се караме, повеќе се смееме.... А и плус ни треба ова за малку да се издуваме.... Пред да стане врската посериозна (од тоа што беше)Smile


 
 
   SLOBODNA VRSKA
Definitivno ja pocituvam dokolku dvajcata ja odobruvaat i prifakaat kako takva, no NE dokolku toa e slucaj samo kaj edniot od partnerite, a drugiot smeta deka e vo nekakva si " SERIOZNA " vrskaWink
   DIJANA
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 22:30
Slobodna vrska, ne veruvam deka bi opstojala dokolku ima cuvstva barem od ednata strana! Mislam na cuvstvo na ljubov.
A slobodna vrska, samo za sex bez obvrski so nekoj so koj si odgovarate na toa pole a nema nisto podlaboko megu vas, taka moze.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 00:19
Originally posted by carter carter напиша:

EPA ZAR NE TI DOZVOLUVA DA IZLEGUVAS SO DRUGARKICry
 
Momentalno nemam decko ama imam drugarka na koja decko i saka postojano da se zaedno(a ni taa ne se protivi) i  retko izleguva so nas ili ako izleze doaga i toj so nea, neznam kako ne i  e  zdodevno postojano da bide so nego i da ne se zabavuva samata nekogas.
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
carter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај carter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 00:28
 
Momentalno nemam decko ama imam drugarka na koja decko i saka postojano da se zaedno(a ni taa ne se protivi) i  retko izleguva so nas ili ako izleze doaga i toj so nea, neznam kako ne i  e  zdodevno postojano da bide so nego i da ne se zabavuva samata nekogas.
[/QUOTE]




e ne znam ni jas.a kako i nego ne mu e dosadno celo vreme zaedno da se pa duri i koa ide so drugarki.zar on neke da izleze nekad so drugariShocked
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 00:28
ako se saka vistinski nema voopsto i da dojde do zelba za "slobodna" vrska...ja taka mislam...ako sakam nekogo nemozam da ziveam so pomislata eka ovaa vecer on ke "skita" negde so nekoja a mene treba da mi e seedno...ljubis samo EDEN/EDNA i ako e vistinski nemas potreba od drugi...a ako imas potreba od drugi ne si sakal voopsto...a kako big_kiss vi pomogna vasata "slobodna vrska" da sfatite koooolku ste se sakale?na vistinskata ljubov ne i treba takva"pomos" ili takvi testoviWinkmoe mislenje...koj misli deka gresam neka me ispravi...
respect my authoritaaa
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 04:21
Vo pravo si pa, i jas rekov izgleda na devojkata i zdosadila vrskata so deckoto pa zatoa bara malku promena, i se odluci na "slobodna vrska" vo slucaj da ne ostane sama, za ako ne i odi so nikoj drug da moze da se vrati na starata.
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 08:52
Не ја разбрав јас така мара Tongue
Сама си кажа дека се договориле и двајцата во овој случај..И дека им е рано за сериозна врска која како тргнала ке водела само кон брак..
Сите ја осудивте..Ако се договориле двајцата нека продолжат така, од една страна ми се допага начинот на кој размислуваат..Не ни е време за сериозна врска млади сме, дај да видиме дали навистина сме еден за друг...Доколку увидиме колку си припагаме еден на друг, тогаш друг муабет ќе водиме..и да се земеме млади барем да не ни биде криво и утре во животот, а не да се разделиме после 5 год брак..

Сепак земете во обзир дека имаа 16 год...колку и да алудираме сите на љубовта, понекогаш треба и да се погледне од друг аспект....Треба да продолжат цел живот, а не поради тинејџерска љубов каде што се и сешто лета, па мислат се јаде..последиците се други..



Изменето од natalija - 31.Јануари.2007 во 08:53
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 12:01
Draga nate ne deka taka ja razbrav, tuku jas licno mislam deka taa e pricinata, bideki samata rece deka saka da iskusi drugi momci
 
oti deckoto i e prv, pa zatoa jas taka zakluciv, a razbrav jas deka rece ako prodolzi so deckovo ke ja dovede do brak i deka e mala za toa.
 
I jas mislam deka e mlada za brak i deka ima vreme kolku da saka i mnogu nesta za da iskusi i nauci.
 
No jas ne ja sudam za nejzinata odluka za slobodna vrska tuku sakam da kazam deka moze da ima neocekuvani posledici, no dokolku toa ja pravi srekna i saka da se naoga vo takva vrska jas mislam deka e super. 
 
Bidete pozdraveniWink
 
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 12:06
Мила мара, последна ми беше па морав на некого да реплицирам... Убаво резонирање имаш..Сепак Кисс е таа која треба да образложи а ние да дадеме совет..
Но читајки ги коментарите, некој лошо се изјаснил па дојде до мала препрека...

Во секој случај, јас горе некако се поставив како кисс, се надевам нема да замери..Иначе не те скарав таман работа мила Hug
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 12:36
aaajde bee...daj neka objasni kako im stanuvala vrskata seriozna i kako oooo kako posle muvanje sfatila kolku go sakala?seriozna kako pocnale da zborat za brak ili ziveat zaedno i sekoja nedela odat na rucek kaj negovite?paga muabet za brak i so ona mu vika:wooow brat poleka ova mnogu seriozno daj da se promuame so drugi za da znaeme deka se sakame...i posle kao nisto da ne bilo...se izvunuvam za napadniov post ama stvarno ne ja opravduvam t.n. "slobodna" vrska...samo sakam da mi se dade odgovor i objasnuvanje...

p.s.neka nemi zameri nikoj...falaLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
skywalker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skywalker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 13:00

aloha decinja,

sto se odnesuva do slobodnata vrska, se zavisi od ocekuvanjata sto partnerite ke si gi postavat pred sebe kako cel i motiv za da vlezat vo vrskata. dokolku nivnite ocekuvanja ne se tolku golemi na pocetok, ne moze da se vetat eden za drug nitu pak da imaat nekakva vernost. ako si tip koj saka da shara naokolu, i nema da bide tolku bitno dali imas ili nemas stabilna vrska. ako si tip sto saka serioznost, togas i treba da se potrudis da bides veren i da imas cel vo vrskata...

ako sakas samo da tragas po vozbudi, togas tvoite prioriteti nema da bidat vlozeni vo taa vrska tuku ke se zabavuvas kako i da stignes...no sekogas pazi da ne gi povreduvas cuvstvata na osobata nasproti tebe zatoa sto i taa treba da go znae istoto... sekoj flert moze da stane seriozna i stabilna vrska, a i obratno, sekoja stabilna vrska moze da se razvodni dokolku neseriozno se odnesuvas sprema nea pa mozes da go izgubis i ona sto si mislel deka go imas...zatoa, neka gornata glava razmisluva malku poveke od dolnata koga si spremen da se vlozis vo nekakva vrska ili licnost...gledaj na svoite prioriteti i celi i sto mozes ili ne mozes da ocekuvas od istata...

bye 4 now

Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 14:19
Bas toa i jas go mislev potpolno se sl*gam so tebe
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 11:33
Originally posted by natalija natalija напиша:

Не ја разбрав јас така мара Tongue
Сама си кажа дека се договориле и двајцата во овој случај..И дека им е рано за сериозна врска која како тргнала ке водела само кон брак..
Сите ја осудивте..Ако се договориле двајцата нека продолжат така, од една страна ми се допага начинот на кој размислуваат..Не ни е време за сериозна врска млади сме, дај да видиме дали навистина сме еден за друг...Доколку увидиме колку си припагаме еден на друг, тогаш друг муабет ќе водиме..и да се земеме млади барем да не ни биде криво и утре во животот, а не да се разделиме после 5 год брак..

Сепак земете во обзир дека имаа 16 год...колку и да алудираме сите на љубовта, понекогаш треба и да се погледне од друг аспект....Треба да продолжат цел живот, а не поради тинејџерска љубов каде што се и сешто лета, па мислат се јаде..последиците се други..



Фала Нате.... Мислам дека од сите тука ти ме сфаќаш највеќе Hug
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.