IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Web browsers
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Web browsers

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Прашање: Koj користите вие, а кој е најдобар?
Одговор Гласови Статистика
5 [13,16%]
26 [68,42%]
0 [0,00%]
3 [7,89%]
1 [2,63%]
3 [7,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 21:52
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Значи овде гласајте, за тоа кој броусер го користите вие, а според вас кој е воедно и најдобриот. Додадете доколку испуштив некој.....
 
 
Dobro be kako go onade to so glasanjeto?kako go napravi??
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 12:23
Jas sega pocnav da go koristam i Mozilla Firefox
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 12:23
Originally posted by KIKO_ivanovski KIKO_ivanovski напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Значи овде гласајте, за тоа кој броусер го користите вие, а според вас кој е воедно и најдобриот. Додадете доколку испуштив некој.....
 
 
Dobro be kako go onade to so glasanjeto?kako go napravi??
 
 
Znam veke da pravam anketi.
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 21:09
Originally posted by TomErulz TomErulz напиша:


Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Значи овде гласајте, за тоа кој броусер го користите вие, а според вас кој е воедно и најдобриот. Додадете доколку испуштив некој.....
Mozilla Firefox! како сите паметни луѓе, зар не?

Mozebi nekoj pameten koristi IE,no sepak se soglasuvam deka Firefox e najdobar.
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 13:03
ИЕ Најлош е и вчече вируси ,операта има добар цсс дизај ама Фајрфокс ми е дифолт трепкањеголема%20насмевка
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:58
Само како информација, може да ја користите и најновата бета верзија -Mozilla Firefox 3 Beta 3 , која ќе ја "свалите" (сименте) од нивниот сајт.
Има интересни новини а (меѓу повеѓето) најдобра е зумирањето кое сега не е само за текстот, туку е комплетно и за текст и за сликите, односно за целата страница.

Мислам деека не заслужува да се стави во - Останати!!!


Изменето од којсумјас - 26.Февруари.2008 во 14:59
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:51
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Само како информација, може да ја користите и најновата бета верзија -Mozilla Firefox 3 Beta 3 , која ќе ја "свалите" (сименте) од нивниот сајт.
Има интересни новини а (меѓу повеѓето) најдобра е зумирањето кое сега не е само за текстот, туку е комплетно и за текст и за сликите, односно за целата страница.

Мислам деека не заслужува да се стави во - Останати!!!


еј немој само ова свалите да стане форумска заебанција голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

ај сега идам да ја видам огнената лисицатрепкањетрепкањеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:47
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:



еј немој само ова свалите да стане форумска заебанција голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

ај сега идам да ја видам огнената лисицатрепкањетрепкањеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Разгледаја ја огнената лисица, ја користам веќе една недела, ОК е, ама има и некои багови - нормално бета верзија. Сепак е подобра од ИЕ.

А за "свали го ова " што му фали, симпатично е, не мора да е заебанција повеќе нека биде ИДИВИДИ "форумџиски сленг"!!!! голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 20:59
голема%20насмевка голема%20насмевка видов ја симнав ама што знам ја си го користам 2 чето трепкање и опера како пребарувач со најдобар стилголема%20насмевка
Кон врв
Дафи Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дафи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 22:41
Сум ги пробал сите(освен нетскејп, зар уште се развива тоа ?!) ама огнената лисица ги запали останативе. Сега само на FireFox сум друго неможам да смислам...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 21:56
Пред некој ден излезе и Бета 4 од Фајрфоксот, а како што глеам Мозила ја развива и 4-тата генерација на Фајрфокс, под името Мајнд...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 02:49
Така е, 3-ката има багови, па ќе треба да видам со 4-ката како ќе биде.
Ама и Опера-ва не е лоша!
А пробав и со SAFARI, инаку оргинално развиен од APPLE ама за Windows платформа!
Интересен browser, доста брзо работи, само мана му е што буквите се малку "чудни", здебелени некако!
Бесплатен е е инаку!!!!!!1



Изменето од којсумјас - 23.Март.2008 во 02:53
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:46

Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:47
Maxthon® Browser
http://www.maxthon.com/
Ареса ми...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.