IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ВТОР ПОГЛЕД II
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВТОР ПОГЛЕД II

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 105>
Автор
Порака
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 17:25
Mislam deka si trebala da kloniras od texturata na malterot, deka se osekja blurot, izgubena e textutara, pokusaj so clone tool, a moze i podobro da si docrtala tvoi grafiti LOL.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 19:49
Klonirana e texturata ne koristev blur.
ova go napraviv najbrzinski za da ja otstranam politikata od decava LOL
Me mrzese da go sreduvam poubavo.Pa ti koj ke znae mozda zidot loso go iskrecile LOLLOLLOL
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 14:45
Вака е најдобро!




eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 01:44
Original
Original


Mala korekcija

Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 01:48
Originally posted by hypertech hypertech напиша:

Вака е најдобро!






OhohoohohClapClapClap
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 01:49
Originally posted by Dimo Dimo напиша:

Original
Original


Mala korekcija


Dimo civa e ovaa?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 01:50
Originally posted by MissMurder MissMurder напиша:

Originally posted by hypertech hypertech напиша:

Вака е најдобро!






OhohoohohClapClapClap




a neeeeeeeeeee vaka ne tuka
jas napravi taka
ednas
i mi otvorija tema
a neeeeeeeeeee  vaka neeeeeeeeeee
sao boi kontrast i krop
a neeeeeee vaka neeeeeeeeeeeeee
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 01:51
Originalot e podobar Confused Dimo na tvojata obrabotka samo zidot povekje mi sedopagja, ama toa nadvor na originalot e cudesno bogato so boi, a ti si go izgorel Cry Moze treba od dve fotografii?! 

Изменето од *ivi* - 01.Јуни.2007 во 01:52
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 02:06
Originally posted by hypertech hypertech напиша:

Вака е најдобро!


Izvinete na mojata ignorancijata, ama jas navistina ne znam sto e toa PMRI.

Ako mozhe bez da mi se potsmevate da mi objasnite sto znachi ovaa kratenka. Ako ne e zgodno javno da se napishe pratete mi LP.

Blagodaram.
Кон врв
slobodar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slobodar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 02:08
zdravo...
Dimo, fala na sugestijata i angazmanot. No moram da se soglasam so Ivi, boite nadvor se gubat. Ja cenam tvojata sugestija. 
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 02:15
Dimo go zgolemil kontrastot i ja gledal samo prvata ramnina na interes...onaa vtorata i tretata ne go interesirashe.

Onoa sto go napravi toj so prviot plan mozhe da se napravi i na drug nachin, bez da se afektira ostatokot na slikata. Eden od tie nachini e i korstenje na tehnikata narechena "painting with light".
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 14:24
PMRI najubavo ke bojasni sto e Anakin, jas sum samo podcinet vo hierarhijata.
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 17:04
Mene mi dodelija status clen,a kniska nemam LOL
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 19:21
I...?

Ke mi kazhe nekoj sto e toa PMRI ? Bidejki Anakin ochigledno ne ja slidi konverzacijava, pratete mi LP so objasnuvanje, a jas vetuvam deka nema da mu kazham na Anakin koj mi se javil.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 105>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.