IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Вештачко оплодување: ДА или НЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вештачко оплодување: ДА или НЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Прашање: Дали сте за Ин Витро??
Одговор Гласови Статистика
44 [81,48%]
6 [11,11%]
2 [3,70%]
2 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
asteri Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asteri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 23:13

Znam jas kogo treba da konsultiram za stucni soveti, i iskreno preku glava mi e od niv. Ednostavno me interesirase mislenjeto na obicnite luge. I samata imam iskustvo so site tie postapki i se mi e jasno, ama onaka za poddrska ne e loso da se cue tugo mislenje. Nitu lazeme nitu krademe neli?

Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 09:17
Така е астери...
Јас напишав тоа што го имам сретнато..ок е да се прочитаат различни мислења..
Подршка имаш, ако треба и ке се потрудиме да те посоветуваме или нешто и научиме..Се се прифака Tongue
Кон врв
svetle Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2007 во 22:55
Jas sum za IN Vitro. Imam licno iskustvo i sega povtorno se spremam za da go napravam. Tesko e da se napravi i ne e lesno ni psihicki ni fizicki da se izdrzi, no treba da se postavi celta koja se nadevam ke bide ostvarena.
svetle
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 08:31
Така е Светле, најбитна е целта која ке се постави и упортоста при тоа Hug Ти посакувам со лесно се да бидеEmbarrassed
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 11:27
Jas sum ZA
Кон врв
asteri Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asteri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 00:18
Najgolemi guski u svet za SVETLEHugHugHug
Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)
Кон врв
Kinky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kinky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 12:20
Mojot sopug i jas sme momentalno vo postapka za IVF, utre pravime punkcija, a nekolku dena posle toa embrio transfer. Treba li voopsto da kazam deka sum ZA in vitroto?Smile
Svetle, srekno!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 12:21
Ви посакувам со лесно да поминете и9 на мекици да викате..
Со господ напред..Се ќе биде во редHug
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 17:59
Originally posted by asteri asteri напиша:

Imate li iskustvo so vestackoto oploduvanje, t.e. IN VITRO FERTILIZACIJA? Sto mislite za toa?





MOJOT STAV I MISLI GI KAZAV ;;;;

NO OVA SE RABOTI SO KOJ MOZE SEKOJ OD NAS DA SE SRETNE EDEN DEN VO ZIVOTOT;;;PA TOGAS NEKA SEKOJ SE SETI NA TEMAVA I NEKA GI PROCITA SITE POSTOVI STO SE NAPISANI OVDEKA;;;MOZEBI TOGAS KE JA SVATI SERIOZNOSTA NA OVAA TEMA;;;

Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 14:28
да, зошто би мислела поинакуBig%20smile
Кон врв
asteri Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asteri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2007 во 18:34
VE MOLAM SITE STO DOAGATE NA TEMAVA NAPISETE PO NEKOJ UBAV ZBOR ZA PODDRSKA NA KYNKY.
Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2007 во 10:38
..ClapClapClap Ќе бидеееее..Како Господ што е никој не е.. Hug
Кон врв
Kinky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kinky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 16:20
Фала за поддршката Heart
Ние успеавме, трудни сме! Smile Вчера на ултра звук се покажаа две минијатутни точкички, но ќе почекаме уште една недела да видиме и појасно дали се близнаци Smile
Кон врв
asteri Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asteri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 00:11
Originally posted by Kinky Kinky напиша:

Фала за поддршката Heart
Ние успеавме, трудни сме! Smile Вчера на ултра звук се покажаа две минијатутни точкички, но ќе почекаме уште една недела да видиме и појасно дали се близнаци Smile
ClapClapClapClapHugHug
Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.