IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колумна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колумна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 09:39
Kako bese vicot za kompjuterdziite... Zena mi misli deka sum so svalerkata, svalerkata misli deka sum doma so zenata, a jas na raat si programiram LOL
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 12:48
Sekoja griza poteknuva od ljubovta kon covekot. Sekoj roditel se grizi, sekoj partner se grizi, sekoj zivoten sopatnik se grizi za svojata druga polovina. No do kade e granicata na dozvolenata griza??? Sme pomislile li nekogas deka preteruvame so toa??? Deka preteruvame so toa "ne daj Boze da se sluci nesto"? Neli mislime deka se e vo race na sudbinata ili veruvame deka nema sudbina??? Jas gi postaviv prasanjava, ocekuvam vasi mislenja, a utre kje go dadam svoeto.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 11:07

- Zaedno ste, nikogas ne ste se custvuvale tolku ispolneto, srekno i sakate toa da prodolzi taka. Vo poslednite  5 zbora lezi odgovorot. Ednostavno strav vi e da ne go izgubite. Vie samo sakate da bide se vo red. No nekoi raboti mora da se prifatat, kako na primer izmenite. Vrskata ako pocnala so gledanje 2 pati nedelno ne mora da znaci deka toa taka ke ostane-logicno, no isto taka i vrskata koja pocnala so gledanje sekoj Bozji den ne znaci deka taka i ke ostane. Znam deka ova vtorovo e malku potesko, no sepak, vie za toa ne ste vinovni. Obvrski, los tajming, pat, seriozni problemi...i red drugi pricini moze da go prekinat toa. No ljubovta ne moze nikoj osven vie dvajca. Vie odlucuvate za vasata segasnost i vie odlucuvate za vasata idnina. Koj e poslab ke padne, loso e samo sto so toa go vlece i drugiot. Ako vasata vrska e nasocena kon pogresna pateka poradi vasiot strav i somnez, ne ocekuvajte nisto od toa. Bidete svesni i samokriticni. Primetete go toa na vreme ako se pojavi. No tuka e i toa drugoto-losata intuicija. Ja narekov taka zatoa sto najcesto ja imame koga treba nesto loso da se sluci. Nekoj bi rekol kako da go sakame toa. Sigurna sum deka ne e taka. Ona custvo sto te grize, ne ti dava mir, ne te ostava da spies noke...ne e toa poradi toa sto nie taka sakame. Tuka mora da ima nesto. Kako posle toa??? Za ova ne mozam da dadam odgovor ako ne znam zosto doslo do toa, odnosno koj e problemot vo vrskata ili potocno kazano sto se slucilo. Moze da ima mavanje so se sto ti stigne pri raka, a moze da pomine i mnogu mirno. Toa vtoroto e pobolno, veruvajte mi. Mislam deka sekoja tema dosega sto ja otvoriv, sekoja moja replika-ne dava konkreten odgovor, so isklucok na edna. Ima nekakov si odgovor vo site, no ne celosen. Zasto e toa taka? Pa nekoi raboti ne se citaat od internet nitu pak od vesnik, toa samo nie odlucuvame kako ke postapime. A toa sto go pisuvam jas e samo eden sovet do site sto ke go procitaat toa. Kade da pazat, da bidat oprezni, da ne se sopnuvaat od najmalite kamcinja, a kako ke bide niven e izborot. Da se vratam na temata. Dali ako vasata vo ovoj slucaj losa intuicija ne ve izlaze i vi odgovorat deka ste vo pravo, potocno so dvete bukvi koi pomalku gi sakame vo ovoj slucaj, treba da vratime vo ista mera??? Mislam deka ne. Pa milicki, vie nisto ne gubite. Licnosta koja ja pogazila seta vasa ljubov, pocit i iskrenost ne e zasluzna da se simnuvate na isto nivo. Toa treba na site apsolutno da ni bide kako oce nas jasno. Karmata sama sleduva ne ja kreirate vie. Ostavete vremeto da vrati a ne vasite udari, vikanja, kavgi i se drugo. Koga ednas veke ke pocustvuvate deka se gubat takanarecenite peperutki vo stomakot, obidete se da gi vratite nazad. Ako ne uspeete, otkacete se na vreme od taa vrska za da ne e kasno. So toa kasno sakam da ka`am da se spasite sebesi, a i licnosta sto e so vas. Ako ne drugo, barem da se zapametite po dobro. Ljubovta nie ja kreirame na nekoj nacin, no ponekogas taa sama si zaminuva od nasite srca. Sepak postojat mnogu lugje, sepak postojat mnogu karakteri, a edna od tie licnosti sigurno ke bide za vas.



Изменето од blueprayer - 12.Декември.2007 во 16:24
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 08:57
Ova nema da bide nesto napisano, a ne doziveano. Ova ke bide poslednoto nesto sto mi se sluci pretoceno vo zborovi....da. custva iskazani normalno so zborovi. Koga nekogo sakas moze da si svesen za toa, a moze i da ne si. Lugjeto koi veke ednas sakale nekogo, potoa se svesni deka sakaat. Dodeka nekoi dur ne im se sluci nesto, ne svakjaat kolku taa licnost na niv im znaci i im e potrebna. Jas znaev, sigurna bev deka go sakam...ama deka olku ke mi falese a se razdelivme na nepolni 5 dena-iskreno ne ocekuvav. Ocekuvav da mi e tesko, ocekuvav da mi fali...no ne ocekuvav da se zatvoram doma, da ne pustam muzika, pa duri ni na forumov da ne se priklucuvam...Eve sinojka si dojde, sedevme do 5 a.m. i sega sum na rabota. Ne mi e krivo sto ne spiev poveke od 1 saat...krivo mi e sto ne mozevme poveke da sme zaedno. Mislam deka se sto mu kazav ne bese potrebno, zatoa sto on me znae, i moze da go procita toa od moite oci, potezi, izrazi. Sto e poentata na ova sto go napisav. Prvo da vi kazam kolku dlaboko i iskreno sum zaljubena, a vtoro deka sekoe cekanje koga se raboti za single ne e za djabe. Bev single dolgo vreme, cekalv i najdov...edno vistinsko golemo srce.

Изменето од blueprayer - 12.Декември.2007 во 16:25
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 14:43
E pa vakaa, si letam ja takaa, koga ono na neboder natrtena plava skroznaskroz gola i si vikam, ovaa mene me ceka i dzuuuum ! ja na nea odpozadi so cel da i go bapnam i taka u let i go zakopav, ama koga gledam ne reagira. Po nepolni pet sekundi pred mene AAAAAAAAAAAAAAAAAA ! Koga ono svativ deka nevidliviot covek ja dupel, a ja po greska sum mu go zakopal nego. Poleka go izvadiv za mnogu da ne go boli so edno neubedlivo izvini ! I kidnav letajki najbrzo  sto mozam ispraten so kletvite i zakanite na nevidlivot . . .
 
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 09:26
E pa vakaa. Znam samo deka roevi od kapki go mokrea liceto nejzino koe poleka go gubese oblikot, no ocite ostanaa da zarat i mi ja gorat dusata, dodeka vo mislite gavolot vo kazan me varese i rasipano se kikotese.Znam samo deka mnogu me bolese sto me prinuduvase se poveke da se nasmevnuvam zosto bolkata e mojot prijatel koj da me napusti nikogas nema. I pokraj kapkite dozdovni solzite nejzini vidlivi bea kako zvezdicki sto pagaat, a jas kako nozevi gi cuvstvuvav.
 - Sekogas koga na tebe ke pomislam, znam deka dignat ke mi bide !
 - Bidi ozbilen bar sega za da se setam na tebe i kako takov
 - Ne mi ja stiskaj rakata, ke mi ja sines nema da mozam da si go drkam,
Me bakna, no toa baknez ne bese, znam samo deka pred oci mi se stemni i na kolena padnav. Mala panika, rastrepereno srce na moeto uvo, mirisot nejzin i kosa sto me golica, dodeka se obiduva da me stane.
 - Uf, se sopnav
Ne mi poveruva. Pocna glasno da place. Ekot na placot me zaglusi i pomisliv kolku surov znae da bide gospod. Neutesno i mumlav vetuvanja dodeka ja isprakav niz hodnikot se do terminalot.
Se razdelivme brgu, ne se svrte, samo se podgrbave . . .
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 20:37
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

E pa vakaa. Znam samo deka roevi od kapki go mokrea liceto nejzino koe poleka go gubese oblikot, no ocite ostanaa da zarat i mi ja gorat dusata, dodeka vo mislite gavolot vo kazan me varese i rasipano se kikotese.Znam samo deka mnogu me bolese sto me prinuduvase se poveke da se nasmevnuvam zosto bolkata e mojot prijatel koj da me napusti nikogas nema. I pokraj kapkite dozdovni solzite nejzini vidlivi bea kako zvezdicki sto pagaat, a jas kako nozevi gi cuvstvuvav.
 - Sekogas koga na tebe ke pomislam, znam deka dignat ke mi bide !
 - Bidi ozbilen bar sega za da se setam na tebe i kako takov
 - Ne mi ja stiskaj rakata, ke mi ja sines nema da mozam da si go drkam,
Me bakna, no toa baknez ne bese, znam samo deka pred oci mi se stemni i na kolena padnav. Mala panika, rastrepereno srce na moeto uvo, mirisot nejzin i kosa sto me golica, dodeka se obiduva da me stane.
 - Uf, se sopnav
Ne mi poveruva. Pocna glasno da place. Ekot na placot me zaglusi i pomisliv kolku surov znae da bide gospod. Neutesno i mumlav vetuvanja dodeka ja isprakav niz hodnikot se do terminalot.
Se razdelivme brgu, ne se svrte, samo se podgrbave . . .

dobro e ovaхипнотизиран
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 14:26
Solzi, solzi, samo solzi i golema taga. Ja prikrivaa nejzinata nasmevka, go pokoruvaa nejzinoto telo, ja odbegnuvaa nejzinata raneta dusa....samo na sebe mislea. Mislea deka zatoa sto kazuva, zatoa sto ne krie vo sebe, deka e sebicna i deka sekogas e taka kako sto ona veli. No ne bese. Ne bese taka. Nikogas nema ni da bide-si velese vo sebe. Zad grankite na orevot, zelenite lisja i pagjaa na obrazite.....nekoi zavrsuvaa po kosata...toj ne gledase...ne ni videl nekogas. kakva golema bolka lezi vo tie oci, koja srekjata ja zamatuva od den na den. Za srekja trebase da diktira ama ne sakase, ne sakase da primoruva nekogo da ja napravi srekjna...sakase samo da spie....da spie...da ne se razbudi.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 14:14
победа, над секого и над се. над природата, над блиските, над пријателите, над непријателите, над нивните пријатели, над непријателите на нашите пријатели, над ...
секој сака да биде победник во се. во спортот, во работата, во школото, во соседството.
но дали треба да се бара победник во бракот или во врската која трае подолго време?
кој е тука победник? оној кој ќе го каже последниот збор? или оној кој ќе заработи повеќе пари? или оној кој ќе биде поголем инает?
и треба ли да има победник воопшто?
кој повеќе сака да победува, женските, кои прават се да бидат допадливи, значи да ги победат конк*рентките, или ние машките, кои понекогаш знаеме и да се степаме за девојка?
што е победа за вас во љубовта?
кој ќе го прогласи победникот?
која е наградата?
кој е губитникот?
која е казната?
прашањата не се реторички, значи се очекува одговор.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 14:25
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање аплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплауз
dobro prasanje-DALI MORA EDEN VO BRAKOT DA ISKOCI KAKO POBEDNIK..I ZASTO NIE BRAKOT NA TOJ NACIN GO SVAKJAME KAKO RATNO POLE????- jas bar taka go svativ dogi....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 15:23
Eve ke vi raskazam edna slucka megju maz i zena. Se zimaat mladi, ludo vljubeni, zadovolni od zivotot, vraboteni i nezavisni od roditeli. Roditelite na devojkata sakaat bogat zet, a roditelite na deckoto zapnale da ziveat so niv. ovie ne reckaat nikogo, si odat pod kirija i poleka zastanuvaat na noze. Devojkata ne moze da ostane bremena! Se zdebeluva celi 30 kg. od primanje hormoni. Mazot e so nea po site depresii i vo se ja sledi kako zvezda. Po nekoe vreme taa ostanuva i bez rabota, no nabrzo ostanuva i bremena. ragja bliznacinja. mazot i dobiva nekakov si prinuden otkaz za koj podocna ke mu se isplateni pari. no do togas diplomata mu pliva vo reka. otvaraat restorance i im trgnuva na dobro se dur nekoj lugje zlonamernici ne znam na koj nacin im go upropastuvaat biznisot i go zatvoraat restoranot. mazot raboti fizicki teski raboti, a zenava pravi sitni kolacinja i gi prodava po prodavnici. decata se sekogas zadovolni, bar imaat krov nad glava i redoven obrok. po seta taa maka, bar mozat ponekogas da zapeat od srce. dodeka edna vecer ne im se pagja 7ka na loto. toa se menuva. so parite kupuvaat 3 stana plus i toj vo koj se pod kirija znaci 4, i gradat kukja od ubava najubava. kupuvaat i nekolku lokali, restorani...prestanuvaat i dvajcata da rabotat. ziveat od kiriite na seto toa sto go kupile. zenava po masazeri, saloni, fitnesi, patuvanja, sopinzi...mazot po teretani, restorani...zaboravile sto znaci doma da se vecera a ne pa za rucek da si na masa so familijata. decata imaat se..kompjuteri, igri, abe bas sve! pocnuvaat da izleguvaat so prijateli, se vrakjaat doma podnapieni vo 5 nautro, sto e los primer pred decata. i toa im se smacuva. pocnuvat posebno da izleguvaat, kogake se vratat ke ispijat edno kafe zaedno za da si kazat so kako bilo, kako si pominale, a potoa i toa im s esmacuva, da si gi slusaat desavkite. koga ke dojde vreme za na odmor se skaruvaat kaj da odat. zenava prva go potegnuva konecot i veli- JAS ke odam po sredozemno more. so toa JAS ona po nekoe vreme, dobiva razvod, a normalno ni oko ne i trepnuva za toa. zasto???? bogata ubava...so ke i e maz. dur za edna nova godina odelena od svojot soprug i decata ne i se pojavuva nejziniot takanarecen prijatel koj e povekje od 10 god. pomal od nea...tuka pocnuva da se osvestuva deka nejze vremeto ja zgazili o deka godinite si go pravat svoeto, a najmnogu svakja deka i e potreben bracniot zivot so bivsiot maz...
- zakljucok????????????????????
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 15:47
Среќата не е  во парите, парите го ‘ вртат ‘ човекот, голема%20насмевка
Тоа ти е некакво моментално слепило. Има луѓе кои знаат да располагаат со пари па не им се случува ова , да се оддалечат еден од друг и да заборават на тоа кои биле голема%20насмевка
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2007 во 19:33
a ste se slozile da rabotite za 100 EU na mesec ...

tolku vi ponudile vi Vie ste prifatile ...

rezultatite se katastrofalni ...

znam deka ima dosta pricini za toa ...

no edno e vistina ...

site tie pricini se DOBRI IZGOVORI ...
I NISTO POVEKE !!!

zasto smetas deka se IZGOVORI....zamisli situacija....t.e. kako sto ja raskaza sluckata blueprayer...znaci imas zena, 2 decinja i dobivas otkaz ama vo tvojot slucaj ti ne dobivas 7 na loto....sto ke pravis.....nema da prifatis da rabotis za 100 evra.....prasuvam zasto doma imas 2 decinja koi cekaat na tebe i od tvojata sopruga......sto togas?.....ke odis da prosish na kameni most...ne....ke baras na zaem od tvoite rodnini, komsii....pak ne....tuku ke si reces, ke rabotam, makar i za 100 evra, samo da moe dete da mu pruzam nesto.....
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2007 во 19:51
ajde vaka.....prikaznata sto ja kazav e vistinita.....t.e. moite se nasle vo taa situacija prethodno nekolku godini....e, sega za da imame malce pojasna pretstava....sega imam 27 godini, a toa bese pred otprilika 12 godini, moite "moraa" da se soglasat na taa suma ne zatoa sto sakale .....ili kako sto me prasa mene da ja presmetam mojata vrednost.....sigurna sum deka i moite ne sakale da ja prifatat taa cena i oni si velele NE na taa suma.....zatoa sto imale svoja vrednost (daleku porazlicna od realnosta)....ama imale dete i morale toa dete da go vozdignat......samo se nadevam deka nema pogresno da se razbereme za nisto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.