IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - 6x6 cm Film
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

6x6 cm Film

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 6x6 cm Film
    Испратена: 05.Јануари.2007 во 19:49
Kade mozam da najdam 6x6 cm Film za twin reflex?.....

ako nekoj znae i kolku kosta .....

i sakako kaj mozam da izvadam fotografii...

Ako moze nekoj da pomogne kje bidam blagodaren...


glejte da bide u makedonija zasto mi istece pasosot, a sakam da vidam kako kje izgledaat novite...ako nema u mak togas pisete kade ima ,ama pokonkretno...


Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 20:48
Ima vo Germanija. Samo, kako sto veke ednas rekov, ne mi se pravi bas keif da razgovaram so fantomi. Pisi mi privatno i pretstavi se, pa ke vidime.... sto mozeme da napravime.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 22:40
Gi ima i kaj mene vo Kanada, no ne mislam deka bi bilo ekonomski isplatlivo da ti gi prakam od tuka.
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 23:11
Ne e sustinata samo film da nabavam.... treba i da izvadam fotografii od nego...


Blaze si vi...Se ima na strana :)


Изменето од moz pos - 05.Јануари.2007 во 23:12
Кон врв
Rade Lukovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rade Lukovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 08:49
Zdravo,
Prvo ne kazuvas kakov film saka scrnobel, kolor,slajd.
Crnobel film mozes da najdes vo Fototransakta locirana vo trgovskiot
Skopjenka a za slajd ili kolor negativ tesko mozes tuka da najdes.
Za pravenje fotografii na masini edinstveno mozes  da napravis vo
foto mobiart vo avtokomanda edinstveno toj ima maska 6x6.
Isto taka racno od 6x6 mozes da napravis kaj Branko-Tetenal toj raboti
racno dosta dobro.Cenata na b/w e nekade okolu 500 den, isto i na slajdot."Inaku deckive od strana mozat da ti pratat edno poklonce od 5 filma nema mnogu da se potrosat"Smile
 Pozdrav,
Rade Lukovic    
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 09:28
zdravo, kako sto ti kaza rade kade se mozes da gi najdes filmovite sto ti trebaat. obidi se i vo minilab kaj pasosko kaj beko. moze imaat nekoj zaostanat.
pozdrav, jane
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 20:18
Ej super :))
...
Ako moze uste da mi pojasnite kade e vo Skopjanka (mapa/adresa) "Fototransakta"

i da ne lutam niz avtokomanda "foto mobiart"

...
Blagodaram na site...

Mislam deka kje vredi da se proba twin refleks so crno bel film...

P.S.
za pocetok samo proba dali funkcionira i kako... a potoa ako se e OK,
mozebi i nekoi li4ni proektcinja

P.P.S. Ne e problemot kakov film sakam... tuku kakov ima :)), mislev deka poverojatno e kolor, ali ova so crno bel duri i me izraduva zasto ne mi bese tolku vozmozno


Изменето од moz pos - 10.Јануари.2007 во 20:29
Кон врв
Rade Lukovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rade Lukovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 08:27
Zdravo,
Ce ti gi dadam telefonite pa ti brkaj rabota.Inaku ne e loso da pomines i vo kodak vo beverli a ima edena tezga na pazar bunjakovec kaj sto mozes da najdes nesto crno belo ama ne sum siguren bidejci odamna nemam tamu pominato.Inaku vo foto transakta imas i hemija za b/w i za film i za hartija dokolku sakas sam da pravis.dokolku ne se snajdes javi mi se na mobilen ce ti najdam nesto.
fototransakta  tel.2462-859
mobiart 3171815
moj.mob.070858735
Pozdrav,
Rade lukovic 
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 11:33

Vo kodak vo beverli nema nisto od 120-kite

dosol nekoj stranec pred nova godina i gi kupil site 12 filmovi :(
a na bunjakovec odamna ne nosat bideki ne im se prodaval
 
moz pos kazi sto TLR imas?
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 13:45
pobaraj me i imas 2 filma 120 od mene b/w
pozdrav jane

Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 14:16
da znam
za pazarce, bunjakovec, kodak vo beverli....znam deka nemaat i zatoa se obrativ ovde....


Blagodaram na pomosta... sega ostanuva na mene da si isplaniram, sto, koga i kako...

Blagodaram za telefonite :) sega kje se snajdam
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 15:58
a sto TLR aparat imas??
Кон врв
garfild Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај garfild Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 16:10
deemee, garant ima rollei :) 
портфолио на идивиди:
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=4037
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 16:48
ne ke da e rollei :)) dobro bi mi doslo


Yashica e..
zapusten e malce....


ne e moj


Изменето од moz pos - 11.Јануари.2007 во 16:52
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.