IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Кога две другарки ќе се заљубат во еден
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога две другарки ќе се заљубат во еден

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кога две другарки ќе се заљубат во еден
    Испратена: 21.Декември.2006 во 21:31
Што кога две другарки/ двајца другари ќе се заљубат во еден дечко/ една девојка? Дали треба и двајцата да се борат за неа(подеднакво) или пак да ја остават со цел да го зачуваат другарсвото? Дали ако едниот „победи“ во „битката“ другиот би бил повреден или би требало да ја прифати судбината дека неможе да биде со неа/ него? И дали вреди да се ризикува едно другарство за една девојка/ еден дечко?
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 21:40
Многу пати имам размислувано на оваа тема.... И никогаш неможам да дојдам до еден цврст став.... Иначе го имам ова доживеано, се имам скарано со една тогаш најдобра другарка заради еден дечко од Србија (што го гледавме 2 пати у година, на натпревари).... И на двете многу ни се свиѓаше ама он само на неа ја свиѓаше и и праќаше пораки а мене ме игнорираше.... Многу се нервирав заради сето тоа а за да биде уште полош другарка ми цело време ми се фалеше дека и праќа некои убави пораки.... Тоа го трпев некое време ама кога неможев веќе, се скаравме.... После долго време решив се да и кажам (како се осеќам и што мислам) и го направив тоа.... И се смиривме и ми кажа дека не знаела дека толку многу ми се свиѓа и дека „ми го препушта“...... До ден денес сме другарки.... Али сепак чувството е многу лошо... Од тогаш мислам дека не вреди да се ризикува едно другарство заради некој... Треба да го заборават, ама лесно е да се каже нели.... Али сепак зависи и од самата ситуација....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 22:01
Drugarite/drugarkite treba da sednat i da si kazat iskreno, so razgovor ke se otkirie koj ima poslni cuvstva, a ako poradi ljubov se skaraat, togas i ne ni bile vistinski drugari.. Vakvata situacija moze da bide dobar test na drugarstvoto i negovata vrednost.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 22:06
Originally posted by Dana Dana напиша:

Drugarite/drugarkite treba da sednat i da si kazat iskreno, so razgovor ke se otkirie koj ima poslni cuvstva, a ako poradi ljubov se skaraat, togas i ne ni bile vistinski drugari.. Vakvata situacija moze da bide dobar test na drugarstvoto i negovata vrednost.
ClapClapClap
Wink
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 22:18
Jas mislam deka razgovorot megju drugarkite iskrenosta e premnogu vazna bash za vakvi situacija.Vo ovoj sluchaj ne treba(barem spored mene) da ima prepushtanje na tipov na onaa koja toj gai nekoi cuvstva.Ednostavno za da se odrzi prijatelstvoto dvete treba svesno da se povlecat od tipot so edno golemo ignor kon nego.Samo vaka ke opstoi prijatelstvoto, zosto nikogash ne se znae sto ke donese taa vrska, moze devojkata koja ostanala so nego da mu stane eden den od devojka sopruga, togash jasno ke i e na nea deka drugarkaata gaela cuvstva kon nejziniot dechko koj veke i e soprug...znaci drugarstvoto ke prekine poradi somnezot koj ete moze da se javi i od nego ljubomorata.

Vistinsko prijatelstvo so otvoreni karti i se sto moze da go naruzi da se otstrani na vreme.Vo tie godini cesto se slucuvaat vakvi simpatii kon ist dechko , taka da ke se pojavi nov tip vo koj dvete nema da gledaat simpatija i taka receno zaljubuvanje, a mirot megju niv kako drugarki ke ostane.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 23:31
Не мора да значи дека не биле вистински другарки.... На наши години емоциите преовладуваат.... Може некогаш да направиш грешка за која покасно ќе се каеш..... А нема враќање назад.... И што тогаш? Ем ќе си ја изгубиш другарката ем (можеби) еден ден и дечкото.... А за тоа дека треба да си кажат што мислат, се сложувам....


Да, треба да се одалечат од него, ама полесно е да се каже отколку да се направи..... А за тоа за сопругот си сосема во право.....

Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 01:21
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

На наши години емоциите преовладуваат
Само така мислиме....т.е. се занесуваме дека дечкото ни е све у животов и дека тој е тој вистинскиот....и јас ја имам поминато таа ситуација кога сите другарки се испокаравме за еден дечко, кој беше најголем фраер и сите сакавме да идеме со него, не бевме само две туку 5-6...и кога ни помина таа фаза не ни се секававме за што сме се скарале,а ни на дечкото....


Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 08:40
so nekoj drugari imame razbiranje koga se brkaat zeni , ima vzaemno povlekuvanje , ama ako nekoj na sekoja zenska to ke zastani a ovaa moja e i ovaa moja e pa togas si zemam nekoja bez da odstapam . Ama sega vo slucajot jas velam dame biraju i nema ljutish , taka e najubavo .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 12:03
Nie najotvoreno se si kazuvame i zaklucuvame deka ne vredi toj da bide pricina za nie da prestaneme da se druzime kako porano i ideme u potraga po novi deckiBig%20smileSmileWink
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 13:48
Originally posted by Angle Angle напиша:

Nie najotvoreno se si kazuvame i zaklucuvame deka ne vredi toj da bide pricina za nie da prestaneme da se druzime kako porano i ideme u potraga po novi deckiBig%20smileSmileWink
Pametno angle od tebe...treba kako sto i samata kaza odite vo potraga po novi deckovci :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 14:02
ako se bas drugarki neka frlaat paricka LOL
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 15:01
Originally posted by Angle Angle напиша:

Nie najotvoreno se si kazuvame i zaklucuvame deka ne vredi toj da bide pricina za nie da prestaneme da se druzime kako porano i ideme u potraga po novi deckiBig%20smileSmileWink
da ako sme stvarno najdobri drugarki togas ke mora da trgneme vo potraga po novi decki
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 20:31
Originally posted by Angle Angle напиша:

Nie najotvoreno se si kazuvame i zaklucuvame deka ne vredi toj da bide pricina za nie da prestaneme da se druzime kako porano i ideme u potraga po novi deckiBig%20smileSmileWink


Така и треба..... Супер за вас.....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 16:38
Ima mnogu maski a najdobri drugarki ima malku...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.