IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Деца
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Деца

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 263>
Автор
Порака
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 15:19
Obicno ne sum panicarka,skoro cela bremenost ja pominav bez problemi ,site kontroli bea super bez nikakvi komplikacii,slusajki auu ova ke bide dobro bebe,samo so ovaa posledn ta kontrola malku me isplasi zatoa sto mi rekoja deka e edno bas golemo bebe i deka ke bide tesko da izlezi,da vnimavam da ne jadam mnogu.Pa me fati malku panika,ne od toa so ke imam bolki,nema vrska so mene,samo me plasi za nego.Za toa si vo pravo kade se poragame,dosta zavisi,vo privatna klinika sum vo paris taka da i toa pomaga,babicite se super kako i doktorite se nadevam se ke bide vo red.Fala devojki uste ednas za podrskata i odgovorite.Wink.
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 15:51
Imam uste edno prasanje,neka mi izvinat site,mozi nema vrska so temava ama nema druga,sepak ke prasam.Dali nekoj znae nekoj lek protiv strii?
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 18:14
Бебе со игли во телото

Бебето Ксиао Ју, од година и пол, има шест игли во телото. Родителите го однеле бебето на преглед оти било невообичаено немирно и раздразливо и при тоа се откриени шесте игли за шиење - пет во телото и една во главата.

Докторите ги откриле иглите со рентген снимки, а родителите велат дека немаат поим како тие се нашле во телото на бебето. Детето ќе биде оперирано за да му ги извадат иглите.


Изменето од Mona Liza - 20.Јули.2007 во 18:15
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 18:15
Црно-бели близначки

Марша и Мили Бигс практично не се разликувале кога се родиле пред година дена.

Но овие близначки се развиваат неверојатно различно.

Синооката Марша го наследила светлиот тен од мајка и’, Аманда и има руса коса. Кај Мили е далеку поочигледно дека е дете на родители од различни раси и влече накај татко и’, Мајкл, кој е по потекло од Јамајка.

Нивната мајка вели: „Не беа идентични близначки, но беа многу слични кога се родија. Дури откако наполнија неколку недели бев во состојба да ги разликувам.“

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 18:47
Izvinete, zalutav, na koja strana e izlezot ?
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 11:19
еј збунет срц, додека си на темава, дај кажи ми дали обожаваш деца , или можеби веќе имаш ? Big%20smile
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 00:41
 


Изменето од beleg - 15.Ноември.2007 во 12:31
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 00:50
ova stanuva lichni oglasi,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 20:19
Originally posted by beleg beleg напиша:

  samo deteto uspeva da izmeni se vo zivotot na edna zena...nikoj drug..ni ljubovta,ni shetanjeto,ni garderobite...samo deteto vi otvora novi vidici.Koga mislam na dete tuka se podrazbira sekoe detence koe go chuva majka bez razlika dali e bioloshka ili ne
tocno taka, se soglasuvam potpolno so ovoj post.deteto otvara novi pogledi na zivotot, so negovoto doagjanje na svet se e veke promeneto.eve kaj mene, so doagjanjeto na sin mi, kako nesto odednas da  presece se. vo smisla na nacinot na ziveenje, sto normalno e poinakov , odgovornosta , grizata i ljubovta moja kon nego,kako majka negova  osetiv sto e majcinstvo i seto ova so ljubov i golemo zadovolstvo go obavuvam.jas sum mozebi poveke preokupirana so moeto since i sum pocesto na strek, sto ova ne e ispravno, kako postojano da mi e srceto segnato,.se plasam da ne se povredi, se plasam posle vakcina od temperaturata, se plasam za se' za nego.
 
btw..beleg ova e tvojot angel, neli ??среќа
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 20:25
 


 


Изменето од beleg - 15.Ноември.2007 во 12:32
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 01:29
Originally posted by beleg beleg напиша:

 
 
Белег, дали детево на сликава е твое синче/ќерќиче или силкава е онака рандом? среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 01:36
evangelos,...ubavo shto si  "izlegol" da proshetash malku,...na chist vozduhголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 13:35
 


Изменето од beleg - 15.Ноември.2007 во 12:32
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 14:01
Originally posted by beleg beleg напиша:

ti lichi na nekogoголема%20насмевканамигнување
 
Ми личи на тебе среќа Затоа и те прашувам дали ти е синче или ќерќиче, пошо тешко ми е да одгатнам дали е машко или женско на сликава размислување
Еве не мора да кажуваш дали ти е син/ќерка, кажи барем дали е машко или женско?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 263>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.