IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - WADSL
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

WADSL

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 17:33
Jas sum na kablovska ama da vi kazam sto mu se sluci na moj prijatel so ADSL.. pred 1-2 meseci se ukluci mislam..koga bese taa akcijata eden mesec besplatno....i dobro se bese ok.. koga pochna drugiot mesec da teche,toj si otvori na internet da vidi kolku ima potrosheno za 3 dena za da znae priblizno kako ke plaka.samo sto  vide smetka 3000 evra,da,da 3000 iljadi evraOuchchovekot ne padna vo nesvest tuku vednash barashe raskinuvanje na dogovor i chekashe da mu dojde smetkata da gi    tuzi ...od tamu dobi odgovor deka ne ja smenil shifrata odma i mu vlegle hakeri...e dobro sega se na sud,ama mene ne mi e jasno kako moze 3000 evra....toa se pari ne e igrachkaOuchi toa za 3 denaConfused
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 18:07
hmm cudno toa e mnogu bar za tie tri dena kolku i da siminjas i da kisnes na net nema tolku da se potrosi Confused
dudenz
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 18:25
pa i toj go veli toa...toa e nevideno nesto...jas prvim mislev me zeza amakoga mi pokaza smetka i mene mi se zamati....od  tamu od direkcija mu rekle bidejke ne ja smenil vednas sifrata mu se priklucuvale na negov broj,demek vinata bila negovaConfused
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 02:35

и јас го користам не е кој зане што брзината ама задоволувачки е ...го препорачувам како добра варијанта..каде каде поисплатлива од крвопијците на МТ

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2007 во 13:12
Originally posted by beleg beleg напиша:

Jas sum na kablovska ama da vi kazam sto mu se sluci na moj prijatel so ADSL.. pred 1-2 meseci se ukluci mislam..koga bese taa akcijata eden mesec besplatno....i dobro se bese ok.. koga pochna drugiot mesec da teche,toj si otvori na internet da vidi kolku ima potrosheno za 3 dena za da znae priblizno kako ke plaka.samo sto  vide smetka 3000 evra,da,da 3000 iljadi evraOuchchovekot ne padna vo nesvest tuku vednash barashe raskinuvanje na dogovor i chekashe da mu dojde smetkata da gi    tuzi ...od tamu dobi odgovor deka ne ja smenil shifrata odma i mu vlegle hakeri...e dobro sega se na sud,ama mene ne mi e jasno kako moze 3000 evra....toa se pari ne e igrachkaOuchi toa za 3 denaConfused
 
mene ne mi zimaat po 3000e ama mi karadat  Mb Angry  Angry
 
Odma ke go raskinam dogovorot! I koga otidov da ja plakam smetkata mi kazaa deka ne sum ja smenila lozinkata, glposti.....DeadDeadDead
 
Samo izgovori za kradenje navogjaat ,breee monopol , ali na wadsl ke s stavam aj vajkad e boljiConfused
Кон врв
samsung Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samsung Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 18:41
Ist slucaj i so mene kako prijatelot na beleg. Do sega imam 2000 evra da placam...ima li nekoj nekoe iskustvo, kako da se reagira, sto da se pravi...
baram pomos...


Изменето од samsung - 20.Февруари.2007 во 18:41
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 19:15
Mojot prijatel veli deka ako izgubi na sud ke ja odnese smetkata na on net da ja iskoristat kako reklama na tabloidite niz gradot...Demek eve go naevtiniot ADSL-3000 evraWinkA od on net da mu ja platat smetkata...shto znachi ako go izgubish sporot ili pred da go zapochnesh rasprashajse da ja otstapish kako reklamen materijal na konk*rencijata na Telekom...neznam drugo sto da ti kazam,ke ti pratam mail od mojot prijatel pa videte sto mozete da napravite....
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 13:40
pa wadsl ne e los sea se podobri od prvo koga go imav mnogu cesto mi pagjase konekcijata ama sega e okWink
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 07:11
конекцијата е горе -доле стабилна,ама 10 гб ми се малку ама шо да се праи овоа беше најисплатлива понуда.dial up ми иде на нерви ама...
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 10:33
ja od prvo mislev deka ke bidat dosta 10 gb ama izgleda ne e taka...

eve uste 2 dena ima od mesecov ja imam uste 200 mb transfer i toa ne sum simnuval nekoj golemi raboti kako filmovi igir i takvi stvari
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 11:47
Pa odma lettat gigabajtite, za megabajti ne pravam muabet Smile dosega najgolem transfer sto go imame napraveno so uste 5 luge bese 5 TB Big%20smile

Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 03:29
ajde naskoro ke ima pokacuvanje na paketite na 15 giga
dudenz
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 03:29
abe batka so user name imase da ne sum go koristel jas tvojot user name hhaahhahah pravev otprilika po 10 gb dnevno filmovi i gi presnimuvav vo DVDLOLLOLLOL
Кон врв
ErVoRuLeZ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ErVoRuLeZ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 16:47
WADSL TOP INTERNET :) Dosta sum zadovolen od strana na on net wadsl... go imam 3 meseci internetot... samo na pocetok mi pagjashe no sega ne... ponekoash varira brzinata... inache maximum download speed kaj mene e 62 kb /s . No se prashuvam dali vo brzo vreme bi imalo nekoj ubrzuvanja na downloadot ? brzinata... dokolku nekoj znae nekoj informacii pishete. Pozdrav
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,875 секунди.