IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Во кревет со....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во кревет со....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Во кревет со....
    Испратена: 24.Октомври.2006 во 11:57
Zamisli: Koga (pu , pu, daleku bilo...) tvojot sakan te "ulovuva" vo krevet so drug tip.Kogo bi go obvinil-tebe ili nego ? Kako mazite reagiraat vo vakva situacija, od maski agol kako e ?

No kakva e taa cest ako e veke cest, mazot (dechkoto) da e tolku emancipiran i samosvesen,na tvojot svaler elegantno mu ja pokaze vratata , a tebe te shutni od negoviot zivot so samo edna eventualna shlakanica ? Zarem moze nesto vakvo da pomine dzentlmenski ? Cisto sumjam.....

Kako i da e go postaviv ova zosto od agolot na mazite sekoja zena koja ke se osudi na ova e nemoralna, podgazuvajki se sebe izleguvajki drolja....dodeka od zenski agol koga veke toj ke te izneveri stanuva zbor za nekoja koja mu dignala suknja.Zosto i vo dvata slusaevi se OBVINUVA ZENATA za neverstvoto ?

Seko maz e necij maz i sekoja zena e necija zena...Neverstvoto dali e moment na slabost i kako ke se cuvstvuvate posle seto ova ???



Изменето од Biba_G - 03.Декември.2008 во 23:48
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:19

hm neverstvo avantura sepak dijalog treba da ima i razbiranje ako vistinsi masot e neciv maz on nema da bide so druga zena pa i da mu go krenala zdolnisteto nekoja fufica dobra istoto i so zenata ne treba da gi siri nozete na sekoj sto ce go pokaze gospodinot dolni.

razjasnete ja temava malce

nekako ne mi e jasna

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:20
неверство е како немање карактер...и ако изневеруваш треба консеквенциите да ги носиш...не битен полот
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:21
jas da bi ja fatil devojkata u krevet so nekoj ne bi napravil nisto moze bi i se pridruzil drugi sankcii moze da se najdat so dijalog i .............. da se vospostavi vnatresen mir ako toa se bara vo edna vrska i zaednicko komuniciranje i resavanje na dadeni problemi ili ne mora kako problemi da gi gledame avanturi eve:)
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:21
abe ne ve razbiram aj ubavo protumacigo logicki neverstvo sto zanci pa vidi dali pravilno go svakas zborot nemas vera bratce ti!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:22

Originally posted by plamenko plamenko напиша:

hm neverstvo avantura sepak dijalog treba da ima i razbiranje ako vistinsi masot e neciv maz on nema da bide so druga zena pa i da mu go krenala zdolnisteto nekoja fufica dobra istoto i so zenata ne treba da gi siri nozete na sekoj sto ce go pokaze gospodinot dolni.


razjasnete ja temava malce


nekako ne mi e jasna

Zosto sekogash se napagja zenata da e vinovna.Zarem neverstvoto e taka receno dozvoleno za mazite?
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:24
Originally posted by maja maja напиша:


Zosto sekogash se napagja zenata da e vinovna.Zarem neverstvoto e taka receno dozvoleno za mazite?


нема правило.....мажи-жени све исто....освен полот...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:25

Originally posted by plamenko plamenko напиша:

jas da bi ja fatil devojkata u krevet so nekoj ne bi napravil nisto moze bi i se pridruzil drugi sankcii moze da se najdat so dijalog i .............. da se vospostavi vnatresen mir ako toa se bara vo edna vrska i zaednicko komuniciranje i resavanje na dadeni problemi ili ne mora kako problemi da gi gledame avanturi eve:)
Ova e dzentlmentski, no kolku ke e taka dali si se zaprashal, zarem nema da osetish bolka a od nea se javi i bes?
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:31
abe i vistinata najvise boli ama srceto e sozdadeno da cuka vremeto tece ce si kaze samo bez da go prasam ako vise iskreno me prasuvas ama ako jas ne ja zadovoluvam i ona da ima potreba da pravi ................ ona golema e taka sama si znaeSmiletaka li e?:)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 15:22

Originally posted by plamenko plamenko напиша:

abe i vistinata najvise boli ama srceto e sozdadeno da cuka vremeto tece ce si kaze samo bez da go prasam ako vise iskreno me prasuvas ama ako jas ne ja zadovoluvam i ona da ima potreba da pravi ................ ona golema e taka sama si znae[IMG]http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />taka li e?:)
Znaci nema NEVERSTVO bez pricina..sto bi rekol nekoj neli ?
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 15:41
da:)
ako ima vrska ima vrska ako nema nema:) opsto kazano kratok e zivotot ako imalo potreba za avantura i sme ja napravile i ne sme se custvuvale loso znaci veruvame u potrebata taka
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 18:07
Хмммм, интересна тема.... Прво да кажам дека мразам варање (изневерување) и никад не би напраила такво нешо. А ако ме фати у кревет со некој друг (што реков не би можело да се деси, али добро) нормално дека ја би била крива, и да направил он нешто пред тоа што ме изнервирало или наљутило пак ја сум крива ако го изневерам, зашто сепак сум можела да праам муабет со него и да расчистиме а не понесена од нервозата и љутината да напраам глупост т.е. да го изневерам.
Иначе има такви машки (кои се многу малку, али сепак ги има) што не би ти направиле ништо али после да те заборават и да нејќат очи да ти видат. И ја мислам дека жената би се осеќала многу поглупо и попонижено така.
И мислам дека воопшто не е фер што и во двата случаеви се обвинува жената пошто ако машкото ја изневери она не е крива воошто! Што ако некоја му дигнала сукња? Тоа не му дава право да си ја изневери жената и тој е голем идиот и не заслужува да биде со неа (жена му/девојка му). И повторно важи истото за ако се скараат..
Иначе кој и да изневери е ненормален и глуп, било машко, било женско пошто за глупост може да изгуби нешто што му било мило.
Неверството може да е момент на слабост. Некои изневеруваат зашто дечкото/девојката го изнервирал/а па мислат дека со тоа ќе му/и вратат. Ама многу се лажат зашто после ќе биде уште полошо и јас мислам дека тој човек што изневерил заради такво нешто би се чуствувал многу лошо (барем би требало)....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 09:24
nikogas ne veli nikogas , za kavga i vodenje ljubov potrebni se dvajca , posle izneveruvanje tesko deka bi prostil , prvin sleduva tepanje a posle toa ne znam mozda i ubistvoLOL
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 15:36
OK dosta glumite evropjani ,ne sve LOLLOLLOL
I'm a' keep it real      ako ja nachekam taka ja ubivam na lice mesto zaedno so shvalerot....ili vo najblag sluchaj ke pominet samo so invalidska kolichka...AngryAngryAngryLOLLOLLOL
Ipak jas sum si BalkanBoy i taka sum vospitan----ne se trudam da sum toa shto ne sum.....DeadDeadDead
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.